yüzüklerin efendisi dizisi

Yüzüklerin Efendisi Dizisi Ne Durumda?

Uzun süredir beklenen ve Amazon’un büyük yatırım yaptığı Yüzüklerin Efendisi dizisi ne zaman geliyor? Ne zaman yayınlanacak? Konusu ne olacak? Yüzüklerin Efendisi dizisi ne durumda?

Amazon’un amiral gemisi olan Yüzüklerin Efendisi dizisi son zamanlarda heyecanı arttırmış durumda. Netflix’in online dizi sektöründeki tahtını sarsmak için Amazon bildiğimiz üzere bu kartını oyuna sürmüştü. Amazon dizi sektöründe yeni bir kült oluşturabilmek için yüksek bir bütçeyi de gözden çıkarmış durumda. Yaklaşık 1 milyar dolar olan bütçe bu alanda Game of Thrones ile yarışacak düzeye geldi. Ayrıca serinin haklarının da 250 milyon dolara mal olması Amazon’un bu seriye ne kadar güvendiğini gösteriyor.

yüzüklerin efendisi dizisi

Hangi Konular İşlenecek ve Hangi Çağda Geçecek ?

Yüzüklerin Efendisi dizisi 2000’li yıllarda yıllarda gelen o muhteşem üçlemenin anlattığı üçüncü çağın aksine Yüzük Kardeşliği‘nin zamanının geçtiği ikinci çağı anlatacak. Tolkien’nin evreninde o kadar uzun zaman aralığı mevcut ki çıkarılacak içerikler ve ürünler çok fazla. Dizide de işlenecek olan ikinci çağ 3441 yıl sürüyor ve Orta Dünya için çok önemli olaylar barındırıyor.

Yüzüklerin Efendisi dizisi işlenecek konu olarak zaman aralığı Orta Dünya‘nın en güçlü kötüsü olan Melkor’un boşluğa yollanması ile başlıyor. Ayrıca bu çağda insan-elf ittifakı, Numenor’un yükselişi ve çöküşü, Sauron’un geri dönüşü, Yüzüktayfları’nın ortaya çıkışı, yüzük için ilk büyük savaş ve Sauron’un mağlup edilişi yer alıyor dizide neler anlatılır bilinmez ama bunlar olaylar arasında.

yüzüklerin efendisi dizisi

Ne Zaman Yayınlanacak, Ne Kadar Sürecek?

Dizinin çekimleri Amazon’un dizinin hakkını satın aldığı Kasım 2017‘den itibaren başlaması için bekleniyordu. Çekimlerin başlaması için 2 yılı olan Amazon kısa sürede çekimler için hazırlanmıştı. 2020’nin çeyreği olarak düşünülüyordu. Korona virüs pandemisinden ötürü çekimlerine ara verilen dizi için verilen yeni tarih 2021’in ilk çeyreği olarak belirlendi.

Dizinin toplamda 5 sezon olarak çıkacağı açıklansa da böyle büyük bir anlaşma yapan Amazon dizinin yanında spin-off’lara yer verecek gibi gözüküyor. Henüz yayınlanmamasına karşın 2. sezon onayı alan yapım hayranların büyük bir beklentiye girmesine de neden oluyor.

yüzüklerin efendisi dizisi

Oyuncu Kadrosunda Kimler Var ?

Aşina olduğumuz üçlemeden farklı bir zamanı anlatacak olsa da elflerin uzun ömürlerinden ötürü sevdiğimiz ve bildiğimiz bazı karakterler ile tekrardan karşılaşacağız. Şu andan itibaren Elrond, Galadriel, Sauron ve dizi boyunca tanık olabileceğimiz olaylardan olan Rohan, Gondor ve Mordor’un kuruluşundan dolayı İsildur ve Elendil’de karşımıza çıkabilir.

Dizinin başlarında sır gibi saklanan oyuncular yayınlanmasına doğru azalan bu zamanda açıklanmaya başladı. Yapımda yer alacak isimler şu şekilde: Game of Thrones‘tan hatırladığımız genç Ned Stark Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Tom Budge, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers ve Daniel Weyman.

yüzüklerin efendisi dizisi
Ringwraith

Beklentilerimizi Yükseltmeli Miyiz ?

Amazon’un bu kadar büyük yatırımının ardından kaliteli bir iş göreceğimiz kesin gibi. Fakat Peter Jackson‘ın içinde bulunduğu o üçleme gibi dizi sektörü açısından bir külte dönüşür mü bunu zaman gösterecek. Bakalım bizim içimizde Hobbit’ten kalan o Orta Dünya eksikliğini giderebilecek mi hep birlikte göreceğiz. Orta Dünya’ya dönmemiz için geri sayım başladı.

Yüzüklerin Efendisi dizisi ne durumda?yazımızın sonuna geldik. Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!