karantina netflix dizileri

Yeniden Karantina, Yeniden Netflix Dizileri

karantina netflix dizileri

Covid-19 tedbirleri kapsamında alınan yeni kararlar doğrultusunda, bir süreliğine çoğumuz ikinci kere evlere hapsolmuş durumdayız. 2020 yılının ilk karantina süreçlerinde kimimizin psikolojisi bozuldu, kimimiz günlerini uyuyarak geçirdi, kimimiz ise bu süreci bir fırsat bilip dizilere, filmlere ve kitaplara olan yönelimlerini arttırdı.

Her ne kadar kitapları daha çok tercih etsem de, benim için diziler ve filmler hayatımın önemli bir kısmında yer alıyor diyebilirim. Blutv, Prime Video, Netflix ve daha birçok medya uygulamalarının yer aldığı bu dönemde ise aralarında aslında en çok kullandığımız platform: Netflix. İçerisinde binlerce dizi ve filme sahip olması sayesinde artık eskisi gibi internette korsan film sitelerinde elli tane reklam geçerek istediğimiz filmi aratmıyoruz. Sadece aylık bir ücret ödüyoruz ve birçok dizi-film ekranımızda oluyor. Hadi şimdi bu “ikinci” karantina günlerinde “Ne izlesem” diye düşünenler için hazırladığım Netflix dizileri listesine bir bakalım.

1. The Queen’s Gambit

karantina netflix dizileri
Anya Taylor as Beth Harmon in The Queen’s Gambit. Cr. Charlie Gray/Netflix © 2020

Başrolünde Anya Taylor-Joy‘un oynadığı bu ABD yapımı dizi, daha küçük yaşlarındayken ailesini kaybetmesiyle öksüz kalan Elizabeth Harmon‘ın, 1960’lar ABD’sinde satrancı keşfedip, ustalaşmasını ve bu yolda sahip olduğu güzel kariyeri anlatıyor.


2. Dash & Lily

karantina netflix dizileri

David Levithan ve Rachel Cohn’un Dash & Lily’s Book of Dares adlı kitabından uyarlanan bu dizi, oldukça iyimser bir kız olan Lily (Midori Francis) ve alaycı Dash (Austin Abrams), New York’ta sürekli birbirlerine verdikleri bir defter içinde mesajlar ve cesaret oyunları paylaşınca Noel’de zıt kutuplar birbirini çeker.


3. Ratched

karantina netflix dizileri

2019 yapımı bu gerilim dizisinde 1947 yılında Mildred Ratched adlı bir kadın, iş arayışları sonrasında bulduğu bir akıl hastanesinde hemşire olarak işe giriyor. Akıl hastanesinde yaşanan gizemli olaylar, insan zihninin nasıl deneylerde kullanıldığı ve Ratched‘ın güzel görüntüsünün altında giderek büyüyen bir karanlık sır anlatılıyor.


4. Emily in Paris

karantina netflix dizileri

Şikago’da yaşayan ve beklenmedik bir iş fırsatıyla hayallerindeki iş fırsatını bulacağı şehir olan Paris’e yerleşen pazarlama yöneticisi Emily’nin yaşadığı kültür çatışmazlıklarını, arkadaşlık ve aşk ile uğraşırken edindiği macera dolu yeni hayatını anlatıyor.


5. Deadly Class

karantina netflix dizileri

Aynı isimli çizgi romanından uyarlama olan, 80’lerin son yıllarında geçen bu dizi, evsiz bir gencin, dünyanın dört bir yanındaki mafya tiplemelerinin çocuklarını gönderdiği bir özel okula katılma hikayesini ele alıyor. Gencin hayatta kalmak için bulduğu metotlar konusunda zorlandığını görebilsek de, ayak bastığı bu tehlikeli ortamdaki maceraları bizi ekrana bağlıyor.


6. Barbarians

karantina netflix dizileri

Milattan sonra 9 yılında gerçekleşen Teutoburg Ormanı Savaşı sırasında Cermen kabileleri Roma İmparatorluğu‘nun yayılmasını durdurmaya çalışırken, üç kişinin kaderleri iç içe geçiyor. Vikings ve The Last Kingdom gibi tarih konulu dizileri sevenlerin yeni sezonları beklerken vakitlerini geçirebileceği bir dizidir.

Yeniden Karantina, Yeniden Netflix Dizileri” başlıklı yazımızın sonuna geldik. Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!


Nevzat Keskin
Kendi çapımda diziler ve filmlerle ilgili yazılar yazıyorum. Bir Parça Tuhaftık