Yeni Star Wars Dizileri

Yeni Star Wars Dizileri

Geçtiğimiz hafta 10 Aralık gününde yapılan Disney Yatırımcılar Günü toplantısında, Disney tüm Star Wars sevenler adına birçok müjdeli haber verdi. Yapılan etkinlikte Disney+ platformu üzerinden 2021 yılı itibariyle yapım projelerine başlanacak yeni Star Wars dizileri tanıtıldı. Disney+’ın, The Mandalorian dizisi başarısıyla övgü almasından kaynaklı, yeni projelere yelken açmakta cesurca davranan Disney+‘ın yeni açıklanan dizi projelerine bir göz atalım.

Rangers Of The New Republic

Dizi, The Mandalorian ile aynı zaman geçecek ve konu olarak ise The Mandalorian’da gördüğümüz iki adet X-Wing pilotu ve onların Şerif rütbesini verdiği Cara Dune gibi Yeni Cumhuriyet askerlerinin (rangerlarını) maceralarını izleyeceğiz.

Yeni Star Wars Dizileri

Andor

A Star Wars Story: Rogue One filminden tanıyabileceğimiz Cassian Andor adında Galaksi’de Cumhuriyet için savaşan bir asiyi konu alacak bu dizinin geçeceği zaman ise Han Solo filmine yakın olacak. Asilerin direnişlerini izleyebileceğimiz bu dizi ise bir başka proje olarak karşımıza çıkıyor.

Yeni Star Wars Dizileri

The Bad Batch

Clone Wars dizinin son sezonuyla karşıma çıkan problemli, sorunlu, engelli veya kendi deyimlerine göre farklı yetenekli klonların hayat hikayelerini anlatacak bu yapımda ayrıca Klon Savaşı’nı, Grand Moff Tarkin ve Death Star’ı ve Fennec Shand’i da göreceğiz.

Yeni Star Wars Dizileri

A Droid Story

Star Wars sever çocuklar için eğlenceli bir animasyon tarzında olacak bu yapımın konusu ise evrenin en meşhur droidlerinden R2-D2 ve C-3P0’nun maceraları olacak.

Yeni Star Wars Dizileri

Lando

Star Wars evreni için en önemli karakterlerden birisi Han Solo‘nun yakın arkadaşı Lando Calrissian‘ın hayatını anlatacak bu yapım hakkında pek de fazla bilgi olmasa da, büyük ihtimalle ya Lando’nun The Empire Strikes Back filmi öncesindeki hayatını ya da Return of the Jedi sonrasında Millenium Falcon ile yaşadığı maceraları konu alacak.

Yeni Star Wars Dizileri

Visions

Star Wars Visions hakkında bizlere verilen tek bilgi ”Star Wars evrenini anime yaratıcılarının gözünden göreceğiz” oldu. Farklı bir tat olarak Anime-Star Wars senteziyle karşımıza çıkacak bu yapımı en az diğerleri kadar merak ediyoruz.

Yeni Star Wars Dizileri

The Acolyte

The Acolyte ise Star Wars The Phantom Menace filminin 200 yıl öncesinde geçecek, konu olarak ise Güç’ün karanlık tarafını korku- gerilim türünde bizlere sunacak bir yapım olacak.

Rogue Squadron

Rogue Squadron, projeler arasında film olan tek yapım. Film’in konusu ise Star Wars evreninin en güçlü ve korkutucu silahı olan Death Star’ı yok etmek için gerekli olan bilgileri toplamakla görevlendirilen Rogue Squadron’un (Rogue Birlikleri) görevlerini izleyeceğiz. Star Wars evreni için milat olarak kabul edilen Yavin Savaşı‘nın cumhuriyetçiler lehine sonuçlanmasında büyük bir etkisi olan bu fedakarlık ve kahramanlık hikayelerini merakla bekliyoruz.

Yeni Star Wars Dizileri

Ahsoka

Clone Wars dizisiyle Star Wars evrenine Anakin’in padawanı olarak giren Ahsoka Tano‘yu, The Mandalorian dizisiyle tekrar görmüştük. Ancak dizide sadece bir bölüm görünen Ahsoka’yı yeterli kadar izleyememiştik. Ahsoka’ya ne oldu, hayatı nasıl devam ediyor, Büyük Amiral Thrawn‘ı neden arıyor gibi sorularımızı ortadan kaldırmak adına böyle bir dizi yapımına başlanacak.

Yeni Star Wars Dizileri

Obi-Wan Kenobi

En güzel ve en heyecanlı olan haberi ise sona bıraktık. Tüm Star Wars severler için paha biçilemez bir değere sahip olan karakterlerden Obi-Wan Kenobi’nin hayatı için bir dizi çekileceği kesinleşti. Ayrıca diziye İkinci Üçleme (Prequel Trilogy) ile damgasını vuran, Obi-Wan karakteriyle özdeşleşmiş Ewan McGregor ve genç Anakin Skywalker olarak tanıdığımız Hayden Christensen başrollerde olacak. Yaklaşık 20 yıl aradan sonra Master ve Padawan’ı tekrar görmeyi düşünmek bile şimdiden bizi heyecanlandırdı. Dizi, Revenge of The Sith’in 10 yıl sonrasını anlatacak. Darth Vader‘in ve İmparatorluğun en güçlü dönemini izleyeceğiz.

Yeni Star Wars Dizileri

‘Yeni Star Wars Dizileri’ adlı yazımızın sonuna geldik. Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!


Efe Özay
Galatasaray Lisesi 150. Galatasaray Üniversitesi, İşletme. Bir Parça Tuhaftık Genel Yayın Yönetmeni