Yeni Game Of Thrones Dizisi

Yeni Game Of Thrones Dizisi: House of the Dragon

Westeros severlere güzel bir haberimiz var; ana hikayemizden 300 yıl öncesini anlatacak House of the Dragon 2022’de gösterime girecek. Dizi George R. R. Martin‘in Ateş ve Kan kitabından uyarlanacak. Targaryen hanedanının anlatılacağı “Game of Thrones“un yeni dizisi, şimdiden HBO‘da açık ara favori haline geldi. Bizi asıl heyecanlandıran 11 Aralık’taki Game of Thrones’un resmi hesabından yapılan duyuruda kadroya dahil edilen üç yeni isim oldu. Ama önce biraz dizinin tarihinden ve içeriğinden bahsedelim.

Targaryen hanedanının iktidara nasıl geldiğinin uzun ve dolambaçlı destanını anlatacak dizide ayrıca King’s Landing‘in inşaasından tutun Westeros’un Kraliyet başkenti olması ve Targaryen İç Savaşı‘na kadar birçok şeyi göreceğiz. Çok sayıda ejderha, ateşle infaz ve tabii ki bolca da entrika bekliyoruz.

Ateş ve Kan kitabından olan karakterlerden, I. Aegon’dan oğulu I. Aenys ve I. Maegor’dan III. Aegon’a kadar Targaryen hükümdarlarını içeriyor. Detaylara hakim değiliz ancak Dany gibi, atalarınında ejderha sürmesini bekliyoruz.

Kitaptan Kısa Bir Tarih

Yeni Game Of Thrones Dizisi

Kitap, yeni bir dünya düzeninin başlangıcını, King’s Landing’in dünya başkenti olarak kurulmasını ve Demir Taht’ın fiziksel oluşumunu (Tahtın Fetih Savaşı’nda teslim olup krala sadakatini bildiren lordların kılıçlarından yapıldığı söylenmektedir.) belirleyen Aegon’un Fethi ile devam ediyor. İkiz kız kardeşler olan Rhaenys ve Visenya‘nın yardımıyla Aegon Targaryen, krallıkların feth edilmesi ile Westeros’un yedi krallığından altısını başarılı bir şekilde ele geçirir. Dorne, Targaryen yönetimine başarıyla direnen tek krallıktır.

House of the Dragon Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Çekimlere 2021’de başlanılacak. Ancak House of the Dragon‘un en az birkaç yıl daha ekranlarımıza ulaşmasını beklemeyin deriz. Senaryonun çoktan bitmiş olması bir artı ama salgın nedeniyle HBO’nun başındaki isim olarak Casey Bloys çıkış tarihi için “2022’de bir ara” değerlendirmesinde bulundu.

Oyuncu Kadrosunda Kimler Var?

Dizideki başrol oyuncumuz Peaky Blinders‘dan tanıdığımız Paddy Considine; Daenerys Targaryen’in büyük dedesi olan Kral I. Viserys‘i canlandıracak.

Yeni Game Of Thrones Dizisi

Game Of Thrones‘un resmi twitter hesabından yapılan son duyuruda 3 yeni isim daha kadroya dahil edildi. Doctor Who‘dan tanıdığımız Matt Smith, Ready Player One filminde adını duyuran Olivia Cooke ve Truth Seekers‘tan hatırlayacağınız Emma D’Arcy.

Emma D’Arcy: Prenses Rhaenyra Targaryen, Matt Smith: Prens Daemon Targaryen, Olivia Cooke: Alicent Hightower rolünü üstlendi. Seri boyunca büyük rollerde yer alacak olan bu karakterleri görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz ancak unutmayın ki Game of Thrones oyuncularını gözden çıkarmak konusunda her an bize sürpriz yapabiliyor. O yüzden bizden size tavsiye, hiç bir karaktere bağlanmamaya çalışın.

Yeni Game Of Thrones Dizisi: House of the Dragon” başlıklı yazımızın sonuna geldik. Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!