yabancı dizi replikleri

En Unutulmaz Yabancı Dizi Replikleri

Sevdiğimiz yabancı dizi evrenine ait replikleri, yeniden gördüğümüzde bizlere tekrar aynı hisleri yaşamamıza vesile olur. Bu yazımızda yabancı dizi replikleri ile tekrardan o güzel günlere geri dönmenize vesile olacağız. Sizler için Game of Thrones, Breaking Bad, Sherlock, The Walking Dead gibi yabancı dizi evreninden replikleri derlediğimiz toplamda 21 adet olan listemiz ile sizlere mest olma hissini tekrardan sunuyoruz. Ha, bir de bonus replik var tabi… Hadi başlayalım!

1. “Doktor, karım karar vermediğimiz bir bebeğe 7 aydır hamile. 15 yaşındaki oğlum serebral palsi hastası. Ben ise fazla kalifiye bir lise kimya öğretmeniyim. Çalışabildiğim zamanlar yılda 43.700 dolar kazanabiliyorum. Bütün lise arkadaşlarımın beni tahmin edebileceğiniz her alanda geçtiğini izledim ve 18 ay içinde ölmüş olacağım. Ve siz bana neden kaçtığımı mı soruyorsunuz?”

Breaking Bad
Breaking Bad

2. “Gerçek rahatsız ettiğinde yalan üstüne yalan söyleriz, ta ki yalanın orda olduğunu hatırlamayıncaya kadar.”

Chernobyl
Chernobyl

3. +Tanrıların varlığına inanmıyorum. İnsan kendi kaderinin efendisidir, tanrılar değil. Tanrıları insanlar uydurmuş, korkup veremedikleri cevapları versinler diye.
-Haklı olabilirsin Ragnar Lothbrok. Ben sadece Kahin’im. Ölülerin en aşağılıkları arasında dolaştım ve anlam aradım. Ama yanılmış olabilirim.

Vikings
Vikings

4. “Tanrının planını anladığımı söyleyemem. Fakat İsa’ya yeniden dirilme müjdesi verilmişti. Sanırım aklında başka türlü bir şey varmış.”

The Walking Dead
The Walking Dead

5. “Tutamayacağım bir yemin etmem. Babamı anlat istersen bana, böyle olduğu için öldürüldüğünü söyle.”

Game of Thrones
Game of Thrones

6. “Neden bizi fark edenleri değil de, fark etmeyenleri isteriz?”

Shameless
Shameless

7. “Bizler kimliklerimizin tutsağıyız. Kendi yarattığımız hapishanelerde yaşıyoruz.”

Prison Break
Prison Break

8. “Duygu denen şey, sadece kaybeden tarafta bulunan kimyasal bir kusurdur. Her zaman aşkın, tehlikeli bir dezavantaj olduğunu varsaymışımdır.”

Sherlock
Sherlock

9. “İnsanların aşk dediği hayvanların çiftleşmeye zorlayan kimyasal bir reaksiyondur. Sert başlar Morty, yavaşça kaybolur, seni başarısız bir evliliğe mahkum eder. Döngüyü boz, Morty. Kendini göster. Bilime odaklan.”

Rick and Morty
Rick and Morty

10. ”İnsanlar tuhaf yaratıklardır. Tamamen arzularıyla hareket ederler ve kişilikleri çektikleri acılarla şekillenir. Acılarını bastırmak isteseler de, arzularını susturmak isteseler de kendilerini sonsuza dek duygularının esiri olmaktan kurtaramazlar. İçlerindeki fırtına koptuğu müddetçe huzuru bulamazlar. Yaşarken de öldükten sonra da…”

Dark
Dark

11. “Sana seni sevdiğimi söyledim. Meğerse birine söylenebilecek en kötü şeymiş.”

How I Met Your Mother
How I Met Your Mother

12. “Nefret etmemek o kadar zor kiİnsanlardan, eşyalardan, geleneklerden. Senin azmini kırıp kanamanı izlerken, zevkten dört köşe olduklarında, mantıklı gelen tek his nefret oluyor. Ama ben nefretin insanı ne hale getirdiğini biliyorum. Nefret insanı paramparça eder. Olmadığı birisine dönüştürür. Hiçbir zaman dönüşmeyeceğine söz verdiği birisine.

Sons of Anarchy
Sons of Anarchy

13. “Tanrı’nın yaptığı bu mu?
Yardım mı ediyor?
Söyleyin bana.
Suçlu olan dışarıda serbestçe dolaşırken tanrı neden sebepsiz yere ölen masum arkadaşıma yardım etmedi?
Tamam, peki.
Bir defalık şeyleri unutalım.
Onun adına yapılan onca sayısız savaşa ne dersiniz?
Tamam, peki.
Gelişigüzel, anlamsız cinayetlere geçelim, olur mu?
Onun yüzünden içinde boğulduğumuz ırkçı, cinsiyetçi korku çorbasına ne dersiniz?
Ve İsa’dan bahsetmiyorum.
Kontrolü ele almaları için teşkilatlandırılan dinden, ayrıcalıklı gruplardan bahsediyorum.
Uyuşturucu satıcısı insanları uyuşturucunun umuduna kaptırır.
Onu takip edenler cahilliklerini tutmakta kararlı bağımlılardan başka bi şey değiller.
Düzenin, gücün, bütün dinlerin bizi yönetmek isteyenler şarlatanlar adına bizi bölmek amacıyla yayılan bulaşıcı bir hastalık olduğu gerçeğine inanmaktan korkan bağımlılar.
Biz sadece onların kötü bir şekilde yazılmış bilim kurgularının fanatikleriyiz.
Eğer kendi hayali arkadaşımı dinlemiyorsam, sizinkini neden dinleyeyim ki?
İnsanlar ibadetlerinin mutluluk için bir çeşit anahtar olduğunu düşünüyor.
Ama sadece size sahip oluyor.
Bu çarpık gerçekliğe inanacak kadar deli değilim.
O yüzden s*keyim Tanrı’yı.
Benim günah keçim olmak için yeterince iyi değil.”

Mr. Robot
Mr. Robot

14. “Tanrım bana az bulunur bir kadın verdin. Tanrım, ben de onu çok sevdim.”

Outlander
Outlander

15. “Hızlı kadınlar ve yavaş atlar hayatını mahvederler.

Peaky Blinders
Peaky Blinders

16. “Buradayım çünkü seninle ilgili her şeyi seviyorum. Sana ne olduğu ya da ne olacağı umrumda değil. Çünkü önümde duran kişi bir mucize. Sen bir mucizesin.”

11.22.63
11.22.63

17. “Kitapların son sayfasını hep yırtarım. O zaman sonu olmaz. Sonlardan nefret ederim.”

Doctor Who
Doctor Who

18. “Benim değer verdiğim bir şeyin, size hiçbir anlam ifade etmediği için hepinizi s*keyim.”

Black Mirror
Black Mirror

19. “Herkes yalnız ölür ama birileri için bir şey ifade ettiysen, birilerine yardım ettiysen ya da birilerini sevdiysen, tek bir kişi bile seni hatırlıyorsa belki de aslında hiç ölmezsin.”

Person of Interest
Person of Interest

20. “Tanrı’nın konumu ile kendi konumumuz arasındaki farkı ortadan kaldırmaya çalışmak, her bilim adamının başına gelebilecek bir tehlikedir.”

Fringe
Fringe

21. “Fakir bir ülkenin fakir bir şehrinde fakir bir ailede doğduğunuzu ve 28 yaşına gelmeden sayamayacağınız kadar paranızın olduğunu hayal edin. Ne yapardınız? Hayallerinizi gerçekleştirirdiniz. Sorun şu ki kimse sahip olduğu hayalleri kontrol edemez. Özellikle Pablo Escobar’sanız. Özellikle Kolombiya’da büyüdüyseniz. Büyülü gerçekliğin Kolombiya’da ortaya çıkmasının bir sebebi var. Kolombiya hayallerin ve gerçeklerin birleştiği bir ülkedir. İnsanların kafalarının Icarus kadar güzel olduğu bir ülke. Ancak büyülü gerçekliğin bile sınırları var. Güneşe çok yaklaştığınız zaman hayalleriniz de erir gider.”

Narcos
Narcos

BONUS

”Dokuz yaşındayım, yıl 1961…Annem benim doğum günüm için pasta yapmış. İlk defa o zaman mum üfleyip bir dilek tuttum. Dileğim de şu; o sıralar Yuri Gagarin uzaya çıkan ilk insan olacak. Ben de dedim ki, ne olur beni de yanına alsın… O kadar inandım ki dileğimin gerçekleşeceğine, ben bir çanta yapıp beklemeye başladım. Güya Sovyet elçiliğinden gelip alacaklar beni. Ama sağdan soldan duyuyorum onlar komünist diye. Diyorlar ki aman komünist onlar. Olsun diyorum, ben de komünist olurum. O sıralarda, bizim giriş katında üniversite öğrencileri oturuyor. Annem onlara da komünist diyor. Biliyorum onlar bizim kömürlükte kitap saklıyor. Ben gittim, yürüttüm bir tane. Nazım Hikmet’in şiirleri… En kısasını buldum ezberledim. Dedim ki şimdi Ruslar gelirse, ben bu şiiri okurum onlara. Onlar da der ki tamam bu da bizden, götürürler beni. Neyse… Tarih 12 Nisan. Uzak mekiği fırlatılacak, Vostok 1… Ama hala gelen giden yok. Ben diyorum unuttular herhalde beni. Mekik fırlatıldı, herkes dua ediyor; mekik atmosferi geçsin, uzaya çıksın diye. Bir ben diyorum ki yarı yolda dursun dönsün beni alsın. Belki bir de Amerikalılar, Vostok’un uzaya çıkmaması için dua ediyordu. Neyse… Bütün gün radyonun başında içimden o şiiri okudum: Başım köpük köpük bulut, içim dışım deniz, 
ben bir ceviz ağacıyım Gülhane Parkı’nda, 
budak budak, şerham şerham ihtiyar bir ceviz. 
Ne sen bunun farkındasın, ne polis farkında. Ne zaman bu şiiri okusam uzaya gitmiş kadar olurum.
Altmış beş yaşıma geldim.  Geçen doğum günümde yine bir dilek tuttum, çocuk gibi. Yine imkânsız bir dilek tabi. Ne diledim biliyor musunuz? İyi bir insan olmayı.”

Şahsiyet
Şahsiyet

Yabancı dizi replikleri konusuna değindik… Peki detaylarına inmeyelim mi? Yabancı Dizi Evreni Hakkında Bilmediğiniz 22 Detay adlı yazımıza göz atmayı unutmayın. Ayrıca bu tarz özenle hazırlanmış replikleri bulabileceğiniz Dizi Otağ sayfamızın Instagram ve Twitter hesaplarını takip edebilirsiniz. Esen kalın dostlarım.


Enes Ergovan
Dizi Otağ ve Film Otağ sayfalarında yönetici, sinemaya düşkün, deli gibi dizi izleyen ve yorumlayan. Kısaca 'normal insan' da denilebilir.