Xbox Series

Xbox Series X ve Xbox Series S Çıkış Oyunları

Yeni nesil konsolların çıkışına 3 hafta kala insanları heyecan sarmış durumda. Hem yeni cihazlara dokunmanın hem de yeni gelecek oyunları yüksek çözünürlükte ve yüksek kare değerlerinde oynayacak olmanın heyecanı dorukta. Yeni çıkacak olan Xbox Series X/S konsollarıyla yakın tarihlerde çıkacak yeni nesil oyunlar var. Biz oyuncuları heyecana sokan bu yeni nesil oyunlara kısa bir göz atalım.

Watch Dogs Legion

Xbox Series

İlk oyunu ile insanları hayal kırıklığına uğratan ama ikinci oyunun ile insanların gönlünü kazanan serinin üçüncü oyunu “Watch Dogs Legion“. Açık dünya oyunu olarak tasarlanan Legion, kurgusal bir Londra şehrini baz alıyor harita olarak. En ilgi çeken yanı ise açık dünya içerisinde gördüğünüz herkesle oynayabiliyorsunuz. Yeni nesilde 4K 30Fps çalışacak olan Watch Dogs Legion 10 Kasımda Xbox Series X/S için satışa 10 Kasım 2020 tarihinde sunulacak.

Dirt 5

Xbox Series

Yılların simülasyon ralli serisi “Dirt” yeni nesil konsollar ile yeni oyununa kavuşuyor. Oyunculara yeni nesil bir ralli simülasyonu yaşatma vadi veren oyun performans açısından “işte yeni nesil bu” dedirten oyunlardan. 4K 60Fps ve 120Hz modları ile gelecek oyun Xbox Series X/S için 10 Kasım 2020 tarihinde çıkışını yapacak.

The Falconeer

Xbox Series

Falconeer işin özünde bir it dalaşı oyunu. Bildiğimiz it dalaşı oyunlarından farkı ise uçaklar yerine şahinleri kontrol ediyor olmamız. Listedeki diğer oyunlar kadar ilgi çekici bir oyun olmasa bile çıktığı gün “Xbox Gamepass” sistemine gelecek olması sayesinde göz atılması gereken oyunlardan. 10 Kasım 2020 tarihinde çıkışını yapacak oyun Xbox Series X tarafında 4K/60Fps ve 1800p/120Fps seçenekleri sunacak. Xbox Series S tarafında ise 1800p/60Fps ve 1080p/120Fps seçenekleri sunuyor.

Assassin’s Creed Valhalla

Xbox Series

Son 2 oyunuyla seride değişikliklere giden köklü serimizin son oyunu. Güncel nesile Assassin’s Creed Unity ve Assassin’s Creed Syndicate ile kötü bir giriş yapmıştı seri. Bu kötü girişten sonra yeni bir şeyler yapma arayışında olan seri Assassin’s Creed Origins ile RPG olmaya karar vermişti. Origins’in izlerinden giden Assassin’s Creed Valhalla, Britanya dönemindeki Vikingleri konu alıyor. 10 Kasım 2020 tarihinde çıkış yapacak oyun Xbox Series X tarafında 4K/60Fps çalışacak.

Cyberpunk 2077

Xbox Series

Bu yılın en çok beklenen oyununa geldi sıra. Yıllar süren geliştirme süreci, yıllar süren tanıtım süreci sonunda çıkışına az kaldı. Oyunun hikayesi kısaca, paralı asker V olarak ölümsüzlüğün anahtarı olan eşsiz bir implantın peşine düşmek. 19 Kasım 2020 tarihinde çıkış yapacak oyun çıkışında Xbox Series X/S platformunda oynanır olacak fakat yeni neslin gücüyle oynamamızı sağlayacak olan güncelleme sonradan gelecek.

The Medium

Xbox Series

Listede gerçek anlamda yeni nesil olan tek oyun “The Medium“. Bunun sebebi ise yeni neslin çokça üzerinde durduğu SSD teknolojisini kullanması. Aynı anda 2 dünyayı render alan oyun güncel konsollara çıkışını gerçekleştirmeyecek. Aynı “The Falconeer” gibi bu oyunda çıkışında direkt olarak “Xbox Gamepass” sistemine eklenecek. 10 Aralık 2020 tarihinde çıkış yapacak oyun Xbox Series X/S platformunda gerçek anlamda ilk yeni nesil oyun olma özelliğini taşıyacak.

Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!


Çağdaş Erdem Nemlioğlu
13 Mart 2000 doğumlu bir mühendislik öğrencisi. Küçüklükten beri oyunlara aşık olan bir insan.