Wonder Woman 1984 Film İncelemesi

Wonder Woman 1984 Film İncelemesi

Wonder Woman

Wonder Woman’ın ilk filmi 2017 yılında vizyona girmiş ve Wonder Woman karakterini çoğu çizgi roman filmi izleyicisine sevdirtmeyi başarmıştı. DC’nin son zamanlarda, eskiye nazaran yeteri kadar beğenilen filmler yapamamasına rağmen, o dönemde çıkan Wonder Woman bu istenilmeyen kötü gidişata bir son vermişti. Şimdi ise serinin ikinci filminin konusuna, değerlendirmesine ve spoilerlı incelemesine bakalım. Wonder Woman 1984 Film İncelemesi yazımız sizlerle.

Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984 ilk çıktığı gün izleme fırsatım oldu. Filmin başlangıcı klasik süper kahraman filmlerinde olduğu gibi ilk başlarda klasik bir şekilde başlıyor. Wonder Woman’ı tekrar hatırlamamız için, klasik ve basit bir kahramanlık sergileyip bize ilk sahnelerde filmin içine alıyor. Bir önceki film ile kıyasladığımız zaman, filmin başlangıcı ve filmin yarısına gelene kadar geçen süre biraz sönük kaldığını gözlemleyebiliyoruz. Film yarısından sonra güzel bir şekilde bizi tatmin ediyor gibi gözükse bile bize bir tutam eksiklik hissettiriyor.

Wonder Woman 1984 Film İncelemesi

Süper Kötüler

Bir tutam eksiklik hissettiriyor diye bitirdiğimiz önceki başlangıçtaki eksiklik aslında filmin içerisindeki kötü karakterlerin aslında tam olarak kötü olduğunu hissetmediğimizden kaynaklı olduğunu söyleyebiliriz. Kötü karakterlerin genel olarak güçlü olmasından kaynaklı, filmdeki süper kahramanımızın gücünü doya doya izlemeyi sevenler için beklentinin biraz altında kaldığını söyleyebiliriz. Bunun da sebebi kötü karakterlerin yeteri kadar kötü olmaması olarak ele alabiliriz.

Wonder Woman 1984 Film İncelemesi

Görsel Efektler Nasıldı?

Wonder Woman filminin görsellikleri bazı yerlerde çok güzelken, bazı yerlerde görsel efektlerde sıkıntılar olduğu gözümüze çarpıyor. Bu filmi dikkatli izleyenler için söylediğimiz bir söz, filmi sadece eğlenme amaçlı izlediğiniz zaman bu küçük hataları fark etmeden rahat bir şekilde izleyebilirsiniz. Küçük hataları saymazsak Wonder Woman filminin internet platformu için değil de bir sinema salonu için yapıldığı bariz bir şekilde ortaya çıkmış. Filmi izledikten sonra keşke bir sinema salonunda izleme şansım olsaydı diye düşünebilirsiniz.

Oyunculuklar

Bu kısmı biraz kısa kesebiliriz çünkü filmdeki her oyunculuğu çok beğeneceğinize eminiz. Filmdeki oyuncular tam anlamıyla, oynadıkları karakterlerin rollerine çok güzel bir şekilde bürünmüş ve bize bunu çok güzel hissettiriyor.

Filmi İzlemeli Miyiz?

Karantina döneminde yeni filmlerin az olmasından kaynaklı bu film size ilaç gibi gelebilir. Tekrar yeni bir film çıkmasından kaynaklı size verdiği heyecana değecek bir filmdir. Film genel olarak güzeldi ve izlemenizi tavsiye ederiz. Çok büyük bir beklenti ile izlemediğiniz sürece sizi tatmin edeceğine eminim.

Wonder Woman 1984 Film İncelemesi

Wonder Woman 1984 Nereden İzlenir ?

Bu film şu anda bizim ülkemizde sinema salonlarının kapalı olmasından kaynaklı vizyona girmedi. HBO Max’ten de izlemek isterseniz, filmi İngilizce izlemek zorundasınız. Filmi şu anda altyazılı izlemek isterseniz de ancak yasal olmayan film sitelerinden izleyebilirsiniz.

Wonder Woman 1984 Film İncelemesi

Spoilerlı Yorum

Buradaki yorumumuzda spoiler olacaktır. Bu filmde bizi tatmin etmeyen kısımlarından biri de Wonder Woman’ın gerçek gücünü izlemek isterken maalesef Wonder Woman’ın güçsüzlükle baş etmesini izliyoruz. Lanetli bir dilek taşından, Trevor’un gelmesini dilemesiyle beraber dileği gerçek olur fakat bu dilek onun zaman içerisinde güçsüzleşmesine yol açar. Bize de bu filmi izlerken ‘Acaba ne zaman tekrar Wonder Woman’ın gücünü göreceğiz?’ diye beklemekten başka çare kalmıyor. Filmin sonlarına doğru dileğinden vazgeçip tekrar gücüne kavuştuğu zaman bizi ne kadar heyecanlandırsa da Wonder Woman’ın, Cheetah ile kısa süreli savaşını saymazsak, Wonder Woman filmdeki ana kötüyü, iyi bir konuşma sayesinde yenmesi içimizi az da olsa burktu.

Wonder Woman 1984 Film İncelemesi‘ adlı yazımızın sonuna geldik. Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!