Winston Churchill Ve Hayat Hikayesi

30 Kasım 1874 tarihinde dünyaya gelen Winston Churchill‘in hayat hikayesinden, ve savaş taktiklerinden Winston Churchill Ve Hayat Hikayesi başlığı altında siz değerli okuyurlarımıza bahsedeceğiz. Winston Churchill kimdir, hayat hikayesi, savaş taktikleri, girdiği savaşlar neler? Bunlardan biraz bahsedelim.

Winston Churcill

“Demokrasilerde halk, tüm yanlışları denedikten sonra doğru olanı bulur.”

Winston Churchill

Winston Churchill Kimdir?

İlk olarak Churchill kimdir? Bundan bahsedelim. 30 Kasım 1874 doğumlu olan Churchill, 1895’te Kraliyet Harp Okulunu bitirdikten sonra orduya katıldı. Milli kahraman haline gelmesi, Boer Savaşı’nda esir düştükten sonra kaçmasıyla gerçekleşti. Bununda etkisiyle Churchill milletvekili seçildi.

İlerleyen dönemlerde Liberal Parti’ye geçti. Başarılı bir siyasi kariyere sahipken 1915 Gelibolu yenilgisinden dolayı Churchill’in siyasi kariyeri düşüşe geçti. Çanakkale Boğazı’nı kolayca geçeceğini düşünen Churchill, tarihe geçen bir yenilgiye sebep olduğundan dolayı muhaliflerinde zorlamasıyla sahip olduğu görevinden ayrıldı.

Winston Churcill

1939’da Nazilere karşı başarılar gerçekleştiremeyince Neville Chamberlain’ın yerine başbakanlığa getirildi. Hitler ile barışa gidilemeyeceğini savaşmanın gerektiğini söyleyen Churchill, II. Dünya Savaşı’nda izlediği politikalar ve stratejiler ile Britanya tarihinin en önemli devlet adamları arasına soktu. Stratejik konumumuz olduğu için Türkiye Cumhuriyeti’ni savaşa sokmaya çalıştı. Ülkemize gelerek devlet adamlarıyla bir araya geldi. Nato, Avrupa Birliği’nin kurulmasında öncü gelen isimlerden bir tanesidir. Görevini Anthony Eden’e bırakmıştır ve siyasetten kendi isteği ile ayrılmıştır.

Diğer içeriklerimize göz atmak için buraya tıklayın. Ayrıca, bizi Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip etmeyi unutmayın!

Kaynakça

Blenheim Palace | https://www.blenheimpalace.com/


Fatih Alan
II. Dünya Savaşı, Tarihe kazınmış liderler, II Dünya Savaşı Tankları, Tank Profilleri, Dünya Ve Çevre.