WandaVision: İkizler Yaşlarını Nasıl Değiştirebiliyorlar?

WandaVision: İkizler Yaşlarını Nasıl Değiştirebiliyorlar?

WandaVision dizisinin 5. bölümünde titiz çiftin ikiz oğulları Billy ve Tommy’nin bebeklikten 10 yaşına kadar çok kısa bir sürede büyüdüğünü görüyoruz. Bir WandaVision bölümü boyunca, ikizler Billy ve Tommy bebeklikten on yaşındaki çocuklara dönüşüyor ama bu nasıl mümkün olabilir? WandaVision: İkizler Yaşlarını Nasıl Değiştirebiliyorlar? WandaVision incelemesi.

WandaVision: İkizler Yaşlarını Nasıl Değiştirebiliyorlar?

WandaVision, dokuz bölümlük çalışmasının yarısına doğru ilerlerken izleyicilerin heyecanlarını ve meraklarını hızlandırıyor. 3. bölümde, Wanda Maximoff (Elizabeth Olsen) şaşırtıcı derecede hızlı bir hamilelikten sonra ikiz erkek çocukları doğurdu ve geçen haftaki bölüm, her şeyi sitcom balonuna geri getirdi.

WandaVision beşinci bölümünün başlarında henüz yeni ebeveyn olmuş Wanda ve Vision (Paul Bettany) bebeklerini uyutmakta hayli zorluk çekiyorlar. Ama, bu uğraş çok uzun sürmüyor. Çünkü ikizler Billy ve Tommy dakikalar içinde iki ayak üstünde duran, konuşabilen çocuklara dönüşüyorlar. WandaVision daha sonrasında ikizlerin beş yaşındaki bu halleriyle biraz zaman geçirse de, çocuklar bir köpek buluyorlar ve çift, köpeğin kalması için çocukların en az on yaşında olmaları gerektiğini söylüyor. Bunun karşısında ise çocuklar bir süre birbirlerine bakıp Wanda ve Vision’un gözlerinin önünde yaşlarını büyütüyorlar.

WandaVision: İkizler Yaşlarını Nasıl Değiştirebiliyorlar?

Wanda’nın hızlı hamileliğini de göze aldığımızda aslında çocukların bu hızlı gelişimi bizi şok etmiyor. Ama, Wanda’nın çocukların bu huyu karşısında yapabilecek bir şeyinin olmaması önemli. Çocukların büyümesi, kendi kontrollerinde olan bir şey. Nasıl oluyor yani? Cevap, özellikle de Billy söz konusu olduğunda, Wanda ve Vision’ın yavrularının çizgi roman geçmişlerinde yatıyor gibi görünüyor. İkizlerin ikisi de kendilerine ait güçlere sahip olsa da, Billy’nin güçleri annesininkilere daha benzer durumda.

WandaVision: İkizler Yaşlarını Nasıl Değiştirebiliyorlar?

Çizgi Romanlarda İkizler

Çizgi romanlarda Billy, Genç Avengers üyesi Wiccan. Aynı Wanda gibi kendisinin ve kardeşinin yaşını değiştirmek için kullanılabilecek gerçeklik bükme güçlerine sahip. Billy’nin çizgi roman süper güçleri ile WandaVision’ınki arasındaki en büyük fark ise, Billy’nin büyülerini düzgün bir şekilde yapabilmesi için duyması. Buna dayanarak WandaVision’daki Billy’nin çizgi romandaki haline kıyasla daha gelişmiş olduğunu söyleyebiliriz. Yani WandaVision’daki Billy’nin, Wiccan yeteneklerini ne kadar uzun süre saklayacak olursa olsun koruyacağı çok açık.

Wanda ve Vision’ın Çocuklarını Sinemada Görecek Miyiz?

Billy ve Tommy’nin bu kadar kısa sürede çok büyümüş olmaları onlara MCU’nun geri kalanına katılmaları için daha net bir yol sağlıyor. Tommy ve Billy, henüz küçükken kahraman kişilikleri olan Speed ve Wiccan için hazır değillerdi. Hızlı bir şekilde büyümelerinin nedenlerinden birisinin de bu olduğunu söyleyebiliriz. Ama, artık yeteri kadar büyüdükleri için tekrardan büyümelerini hızlandırmalarına gerek kalmaz gibi gözüküyor. Elbette bu, WandaVision evreninde hayatta kalabilmek için yapabileceklerine göre değişiyor. Birçok teoriye göre özenle seçilen bu “hex” dünyasında hayatta kalamayacaklar. Ama görmeden bilemeyiz. Ama buna rağmen, tohumlar Wiccan ve Speed’i gelecekte daha da geliştirmek için ekiliyor.

‘WandaVision: İkizler Yaşlarını Nasıl Değiştirebiliyorlar?’ adlı yazımızın sonuna geldik. Bizleri Instagram veTwitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!


Nevzat Keskin
Kendi çapımda diziler ve filmlerle ilgili yazılar yazıyorum. Bir Parça Tuhaftık