SteelSeries

Üst Segment SteelSeries Oyuncu Ekipmanları

Bugünkü SteelSeries üst seviye oyuncu ekipmanları yazımızda, SteelSeries ürünlerini inceleyeceğiz. İnceleme yazımızda SteelSeries markalı kulaklık, klavyemouse ve mouse pad inceleyeceğiz. İncelememizde ki tüm ürünleri gönül rahatlığı ile satın alabilir ve kullanabilirsiniz. İsterseniz şimdi yazımıza geçelim!

SteelSeries

1- Kulaklık: SteelSeries Arctis 7 Wireless Kulaklık

Biz oyuncular için en önemli ekipmanlardan biri kulaklıklardır. Oynadığımız oyunlarda güzel ses performansları almak isteriz. Kulaklığımızda bulunan 7.1 ses sistemi ile birlikte kulaklığımız bize bu isteklerimizi yeterince karşılıyor. Kulaklığımız kablosuz olduğundan dolayı oldukça güçlü bir çekim gücü bulunuyor. Mesafe konusunda oldukça başarılı olduklarını söylemekte fayda var. Mikrofon pürüzsüz bir performans ortaya sunuyor ve bu bizi gerçekten sevindiriyor. Kulaklığımızın kafa bandı sayesinden uzun oyun saatlerinden sonra kulaklarınızdaki, kafanızdaki ağrıyı en aza indiriyor. Mikrofiber yastıkları sayesinde çok fazla terletmiyor ve ses yalıtımını gayet güzel bir şekilde sağlıyor. Kulaklığımızın üzerinde ses açma-kısma tekerliği ve mikrofon açma-kapatma tuşu bulunması biz kullanıcılar için bir artı. Kulaklığımızı 1599.00 ₺’den başlayan fiyatlar ile satın alabilirsiniz.

2- Mouse: SteelSeries Rival 650 Wireless Mouse

Biz oyuncular için önemli ekipmanlardan bir diğeri ise kesinlike mouselardır. Mouselarımız ne kadar iyi, ergonomik olursa bizler için o kadar iyi oluyor ve bu mouse ihtiyaçlarımızı oldukça karşılıyor. Bize göre sınıfının en iyi oyuncu faresi. Rival 600 modelinde olduğu gibi bu mouse modelimizin kutusunun içinden de toplamda 32 gram ağırlıktan oluşan ağırlık kutumuzun içerisinden 4 gramlık toplam 8 adet ağırlık çıkıyor. Bu bizlere büyük bir artı özellik sunuyor ve bu ağırlıklar sayesinde faremizin ağırlığını kendimize göre ayarlıyabiliyoruz. Kutumuzun içerisinden bağlantı için bir adet USB Wireless adaptörümüz ve dilersek kablolu kullanmak için bir adet kablomuz çıkıyor. Mouse’un üzerinde uygulama üzerinden kullanıcıların arzu ettikleri işlevleri atayabilecekleri 7 makro tuşu bulunuyor. Mouse’un tasarımı ve ergonomik duruşu ile bizleri tekrar mutlu ediyor. Mousemuzu 999.00 ₺’den başlayan fiyatlar ile satın alabilirsiniz.

3- Klavye: SteelSeries Apex 7

Biz oyuncular için önemli olan bir diğer ekipmanımız ise klavyelerdir. Klavyelerde aradığımız önemli özellikler kesinlikle tepkime süreleri ve ne kadar ergonomik oluşudur. Tepkime süresi ve ergonomiklik açısından bizleri fazlası ile tatmin ediyor. Steelseries bize bu klavyeyi 3 farklı anahtar seçeneği ile sunuyor. Kırmızı, mavi ve kahverengi anahtarlar seçenekleriyle sunuluyor. Mavi anahtarlar belirgin basış hissiyatına sahip ve belirgin bir sese sahip, kahverengi anahtarsa belirgin basış hissiyatına sahip ve sessiz. Bu üç anahtar da 2.0mm seyahat mesafesine ve 50 milyon basım ömrüne sahip. Basım ömrü açısından bizleri uzun ömürlü bir klavye beklediğini görüyoruz ve bu bizleri mutlu ediyor. Klavyemiz üzerinde bulunan multimedya tuşları sayesinden oyunda kesinti yaşamadan tek tuş ile ses seviyesini ayarlama ve tercihlerin düzenlenmesine izin veriyor. Klavyemizin üzerinde bulunan OLED Ekran sayesinden klavye üzerine istediğiniz herhangi bir şeyi yazabiliyorsunuz. Ekstra olarak klavyemizin arkasında bir adet USB portu bulunuyor. Dilersek kutu içerisinden çıkan bilek desteğini de kullanabiliyoruz.

SteelSeries

4- Mouse Pad: QcK Prism Cloth XL

Son ekipmanımız ise Mouse PadlerdirMouse Padlar, Mouse’larımızın daha iyi kayması ve mouse’un altında bulunan kızakların zarar görmemesi için tasarlanan Mouse Padlerde SteelSeries gerek malzeme kalitesi gerek ürünün uzun ömürlülüğü ve dayanıklılığı ile yine bir adım öne çıkıyor ve bizleri mutlu ediyor. Ek olarak bu mouse pad modelinde RGB ışıklandırma ile birlikte bize görsel bir şölen ortaya sunuyor. Gerek Mouse Pad‘in masaya hakimiyeti gerek kaygan ve pürüzsüz yüzeyi ile biz oyuncuları gerçekten memnun ve mutlu ediyor. Mouse Padimizi 499.00 ₺’den başlayan fiyatlar ile satın alabilirsiniz.

SteelSeries

Üst Segment SteelSeries Oyuncu Ekipmanları” başlıklı incelememizin sonuna geldik. Başka yazılarda görüşmek üzere. Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!


Samet Avşar
Selamlar, ben Samet. Aktif olarak üniversite öğrenciyim. Bunun yanında bir front-end developer olma yolunda ilerliyorum, web siteleri yapıyorum. Aynı zamanda Bir Parça Tuhaftık sayfasında yazarlık yapıyorum.