Türk Telekom Upload Hızlarını 2 Katına Çıkardı!

Ülkemizde ve tüm dünyada pandemi hastalığı durumuna gelen koronavirüs nedeniyle insanlar evlerinde kalmaya ve zorunda olmadıkça dışarıya adım atmamaya özen gösteriyor. Çoğu firma home ofis mantığına, okullar ise uzaktan eğitim adı altında online olarak devam ediyor. Diğer kullanıcılar ise gündemi takipte kalmak için Instagram, Twitter, WhatsApp gibi sosyal medya uygulamalarını yoğun olarak kullanıyorlar. Bu nedenle ülkemizdeki internet kullanım oranı artmış durumda. Türk Telekom ise, geçirdiğimiz bu zor dönemde internet kullanıcılarının ve Türk Telekom altyapısı kullanan diğer ISS firmalarının internet upload hızlarını 2 katına çıkardı.

Bu jesti daha önce Superonline kendi kullanıcıları için sağlamıştı. Türk Telekom ise çok gecikmeden bu jesti kullanıcılarına sundu. Firmanın yaptığı upload artışından yalnızca Türk Telekom müşterileri değil, firmanın altyapısını kullanan diğer firmalar da yararlanabilecek. Yani Millenicom ve Türknet gibi Türk Telekom’un altyapısını kullanan ISS’ler de bu upload artışından yararlanabilecek

Türk Telekom

Yapılan upload artışından ADSL kullanıcıları ne yazık ki yararlanamayacak. Çünkü ADSL kullanıcıları 3.3Mbps upload hızının üzerine çıkamıyorlar. Fiber ve VDSL internet altyapısı kullanan kullanıcılar bu fırsattan yararlanabilecek. Yapılacak bu upload yükseltme işlemini bir anda fark edemeyebilirsiniz. Yapılacak olan yükseltme, kademe kademe şekilde uygulanacak. Arada bulunan hız farkını anlamak için ise modeminizi zaman zaman resetleyebilirsiniz. Bu sayede arada bulunan hız farkını rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Daha önce Superonline tarafından yapılan bu jesti, çok geç olmadan Türk Telekom’un da yapması kullanıcılar tarafından iyi bir fırsat diyebilirim. Özellikle Türk Telekom diğer firmalara nazaran daha fazla kullanıcıya sahip olduğu için bu dönemde upload hızlarında bir değişiklikte bulunması oldukça önemliydi. Dün, Tivibu kullanıcıları için 15 Mayıs’a kadar sinema kanallarını ücretsiz sunan firma, bu yaptığı son hamlesi ile gönüllerde taht kuracak.


Emirhan Doğan
18 yaşındayım, İstanbul'da yaşıyorum. 5 yılı aşkın bir süredir ise teknoloji ve oyunlar üzerine içerik üretiyorum. Şu an ise Bir Parça Tuhaftık ve Otağ oluşumları altında çeşitli kategorilerde içerik üretimi yapıyor ve bunun yanı sıra grafik tasarımı ile ilgileniyorum.