HUAWEİ MatePad Pro

Tüm Özellikleri İle HUAWEI MatePad Pro

Teknolojinin kullanıcılar ile buluşması farklı yollar ile olabiliyor. Bu yollardan birisi ise tabletler. Günümüzde tabletlerin onlarca farklı modeli bulunmakla birlikte farklı özellikler sunmakta. Huawei MatePad Pro özellikleri ve fiyatı ile seçenek olarak görebileceğimiz tableti tüm özellikleriyle karşımızda.

İşte Huawei birçok özelliğin bir arada kullanılabileceği tableti MatePad Pro’yu duyurdu. Özellikleri ve fiyatı ile seçenek olarak görebileceğimiz MatePad Pro’yu biraz inceleyelim.

Ekran ve Gövde

HUAWEİ MatePad Pro

Kullanıcılar daha fazla kullanılabilir dokunmatik alan istemekte. Bu durumun farkında olan Huawei kullanıcılara %90 oranında alan sunmakta. Bu alan bir tabletin kullanılabilir oluşunu destekler nitelikte.

Malum bu dönemde tabletlerin çerçeveleri bulunmakta. Bu çerçevelerin oluşunu bilsek bile üreticiler bu konuda adımlar atarak olabildiğince ince çerçeveler sunmaya çalışmakta. İşte bu çalışmalar sonunda Huawei, çerçeve genişliğini 4.9 mm seviyesine kadar düşürmeyi başarmış.

Ekran ile yaptığı çalışmaların sonucunu bekleyen Huawei için pozitif yorumlar yapabiliriz.

Gövdesine bir göz gezdirdiğimiz zaman ön tarafında bir kamera görebiliyoruz. Arka tarafta ise hafif çıkıntı ile kamera bölümünü görmekteyiz.

Arka tarafında gördüğümüz kamera çıkıntısı çok göze çarpan bir şekilde değil. Alıştığımız kamera çıkıntıları ile bir farkı yok.

Gövdenin arka ve ön yüzü dışında kenarlarına bir göz attığımız zaman tasarımın kalitesi bozulmadan devam ettiğini görebiliyoruz.

10.8 inç, 16,7 milyon renk desteği ve 2560 x 1600 piksele sahip teknik özellikleri ile LCD ekrana sahip.

Performans

HUAWEİ MatePad Pro

Bir tabletten beklentimiz telefondan daha fazla performans sunmasıdır. Lakin günümüzde üreticiler bilgisayarlara yaklaşan tabletlerin geleceğini konuşmakta. İşte MatePad Pro sahip olduğu donanım ve yazılım desteği ile bu konuda adından söz ettiriyor.

Kirin 990 ile karşımıza çıkan MatePad Pro işlemci konusunda başarılı bir seçenek. Özellikle 8 çekirdeğe sahip olması bizim için önemli bir konu. Yanında olan grafik işlemci ise Mali-G76. Bu grafik işlemciyi diğer Huawei ürünlerinde görebilmek mümkün.

Bellek ve Depolama

Cihazlarımızda istediğimiz uygulamaların yüklü olması en büyük isteğimiz olabilir. Bu konuda Huawei bize 128 GB alan sunmakta. Bu alanın yetersiz oluşunu düşünebilecek kişiler için Huawei, NM hafıza kartı, exFAT and FAT32 formatta, maksimum 256 GB alanı bizlere sunmakta.

RAM konusunda ise döneminde sıkça görülen 6 GB RAM yer almakta.

Kameralar

HUAWEİ MatePad Pro

Tablet modellerinde kamera çok aranan bir özellik değil. En azından bize yıllardır lanse edilmesi bu şekildeydi.

Fakat bu konu bir noktaya kadar gelebildi. Huawei MatePad Pro ile karşımıza çıkan 2 adet kamera yer almakta.

Ön kamera 8 MP, f/2.0 sabit odak uzaklığı özelliğine sahip. 3264 x 2448 piksel ve 1920 x 1080 piksel olarak çekim kalitesi yer almakta. Fakat farklı kamera modlu çekiminde bu sonuçları alabildiğimize dair bir bilgi yer almamakta.

Arka kamera ise 13 MP, f/1.8 otofokus destekli. Faz odaklama ve 4160 x 3120 piksel çözünürlükte özelliklere sahip.

Pil ve Şarj

HUAWEİ MatePad Pro

Batarya için 7250 mAh belirlenmiş. Bu mAh seviyesi dışında başka bir bilgiye birinci dilden sahip değiliz.

Yükselen değerlere sahip olan şarj değerlerini bu tablette görebilmekteyiz. 10V / 2A çıkışını destekleyen MatePad Pro yüksek değerlere sahip.

HUAWEI Share Çoklu Ekran Desteği

HUAWEİ MatePad Pro

Belirli Huawei telefonlar ile kullanılan bu özellik sayesinde telefonun ekranını tablete yansıtabiliyoruz. Bu uygulamalar belirli uygulamalar olsa bile tabletin kullanılabilirliğini arttırmakta.

HUAWEI M-pencil

HUAWEİ MatePad Pro

Kalem desteği sunan MatePad Pro çok sayıda yaratıcılık hakkı sunuyor. Çizim ve not almanın zevk alınabilir olmasını sağlayan M-pencil, altıgen tasarım ile karşımıza çıkıyor. Kalemin kullanımını kolaylaştıran bu tasarımı ile şık bir görüntü yakalanmış.

4096 basınç hassasiyeti seviyesi ile sunulan kalem için Huawei kağıt hissiyatını vurgulamakta.

Aynı zamanda tabletin üstüne mıknatıs ile yapıştırılan kalemin şarj süresi gayet iyi. Bir saat içerisinde %100 şarj olan kalem 30 saniyelik sürede 10 dakikalık kullanım sunmakta.

PC Modu

HUAWEİ MatePad Pro

Bilgisayar hissiyatı sunmak için hazırlanan bu sistem ile PC ve tablet modu arasında değişlik yapabiliyoruz.

HUAWEI Uygulama Çoklayıcı

HUAWEİ MatePad Pro

Birden fazla uygulamanın bir arada kullanabildiği bu özellik ile MatePad Pro’nun performansını tam olarak kullanabiliyoruz. Bu özelliğin kullanıcılar için önemli bir konu olduğunu bilmek gerek.

Güçlü Ses

HUAWEİ MatePad Pro

Histen 6.0 3D stereo ile karşımıza çıkan bu tablet ses deneyimini üst noktalara taşımakta.

Klavye Desteği

HUAWEİ MatePad Pro

Klavye desteği sunabilen MatePad Pro kullanıcılar için çeşitlilik sunuyor. Özellikle yazı yazma hissini klavyeden almak isteyen kişiler için güzel bir seçenek.

“Tüm Özellikleri İle HUAWEI MatePad Pro” incelememizin sonuna geldik. Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!

Kaynakça

  • https://consumer.huawei.com/tr/tablets/matepad-pro/
  • https://consumer.huawei.com/tr/tablets/matepad-pro/specs/

Ayhan Doğa Tanrıverdi
Hacettepe Üniversitesi'de tasarımcılık okuyorum. Gündüz vakti müzik dinleyerek otomobil tasarlıyorum. Gece olunca Bir Parça Tuhaftık'da yazı yazıyorum.