The Witcher 2. Sezon

The Witcher 2. Sezon Hakkında Her Şey

The Witcher 2. sezon, Netflix’teki çalışmalarda, Geralt of Rivia, Ciri ve Yennefer’in hikayelerini sürdürüyor. Andrzej Sapkowski’nin kitaplarına dayanan fantastik dizinin gelecek sezonunda, daha fazla canavar avı ve dünyayı değiştiren entrikaların bizleri beklediğini düşünüyorum. Witcher sezon 1, Netflix’te büyük bir başarıydı ve son yılların en iyi Netflix dizilerinden olmaya yer tutmuştu.

Witcher 2. sezonun çıkış tarihi 2021 olacak, ancak bu tarihle ilgili daha fazla ayrıntı açıklanmadı. İlk sezonun kafa karıştırıcı zaman aralığı atlamaları zevkimizi yer yer kaçırsa da Witcher 2. sezona Geralt, Ciri ve Yennefer’in hikayelerini takip etmeyi kolaylaştıracak ve daha doğrusal bir şekilde anlatılacağını umuyorum.

Witcher’ın 2. sezonu için 2020’nin başlarında çekime başlandı, ancak çekim birkaç ay bekletildikten sonra, 2021 çıkış tarihini gösteren bir zaman dilimiyle yakında devam edeceği bildirildi.

The Witcher 2. Sezon

THE WITCHER 2. SEZON KADROSU, YENİ KARAKTERLER, HİKAYE, FRAGMAN VE DAHA FAZLASI

Henry Cavill (Geralt), Anya Chalotra (Yennefer) ve Freya Allan (Ciri), The Witcher 2. sezon için geri dönecekler.

Görünüşe göre üç yeni büyücü oyuncu kadrosuna katılıyor: Paul Bullion tarafından oynanan Lambert ve Yasen Atour tarafından oynanan Coën (Netflix sadece ikisinin oyuncu kadrosuna katıldığını, Redanian Intelligence ise büyücü olduklarını bildirdi). Bu, The Witcher 2. sezonun bizi büyücülerin eğitildiği Kaer Morhen’e götüreceği beklentisini yarattı. Ciri’nin burada da eğitimini tamamladığını görebilir miyiz?

Birinci sezondan dönen karakterler arasında  Jaskier (Joey Batey) ve Triss (Anna Shaffer) var. Eamon Farren de Cahir olarak dönecek. Birinci sezondaki diğer tanıdık yüzler arasında Tissaia (MyAnna Buring), Filavandrel (Tom Canton), Stregobor (Lars Mikkelson), Artorius (Terence Maynard), Sabrina (Therica Wilson Oku), Murta (Lilly Cooper), Yarpen Zigrin (jeremy Crawford) ve Istredd (Royce Pierreson) Witcher’ın 2. sezon kadrosunu tamamlıyor.

The Witcher oyunlarındaki karakterler, The Witcher 2. sezon için de seçilmiş gibi görünüyor. Thronebreaker: The Witcher tales oyununda tanıtılan Lyria ve Rivia Kraliçesi Meve’nin ikinci sezonun bir parçası olduğu bildiriliyor.

Witcher 2. sezon, birinci sezondan tamamen farklı yönetmenlere sahip olacak ve Netflix kim olduklarını doğruladı:

  • Ed Bazalgette
  • Sarah O’Gorman
  • Geeta Patel
  • Stephen Surjik
The Witcher 2. Sezon

The Witcher 2. sezon fragmanı: Henüz bir fragman yayınlandı mı?

Ne yazık ki hayır. Çekimler hala nispeten erken olduğu için Netflix’in 2021 yılına kadar bir fragman yayımlamasını beklemeyin.

The Witcher 2.Sezon Hikayesi: Bildiklerim ve Kitaplarda Neler Oluyor

The Witcher 1. sezon büyük bir konuşmaya yol açtı, çok sayıda yerde ve doğrusal olmayan bir zaman çizelgesinde (şimdi piyasaya sürülen resmi Witcher haritası ve Witcher zaman çizelgesi gerçekten yardımcı olsa da) hikayelerin çoğu masalı bir antolojisine yol açmasıydı.

Ancak, sezonun doruğu tüm ayrı iplikleri güzelce bir araya getirdi ve Witcher 2. sezon daha basit bir harita için hazırlandı. Hissrich, Geralt, Ciri ve Yennefer’in şimdi doğru zaman çizelgesinde bulunduğunu doğruladı, bu yüzden hikayeleri aynı anda anlatılacak.

Birinci sezonu burada bitirdik. Beklediklerimizi kesinlikle Witcher 2. sezonda alacağız. Hikayeler çok daha doğrusal bir şekilde anlatılacak ve hepsi tek bir hikaye olmayacak. Üçünün bir arada ve mutlu olduğu gibi değil, ama zaman serisine bakmak için farklı yollar kullanmak istiyorum.

Bu, 1. sezonda sevdiğimiz epizodik Geralt canavar avı maceralarını göremeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Hissrich, The Witcher sezon 2 için “farklı kısa hikayeler” çıkaracak ve geri dönüş sahneleri şansı yaratacak.

Görünüşe göre Ciri 2. sezonda “merkez sahne” olacak. Kitaplarda, Ciri’nin hikayesi ‘destan’ın ana planını oluşturuyor. Destan, Elflerin Kanı ile başlayan beş kitabı ve Ciri’yi, Elf mirasıyla büyülü bir kraliyet olarak önemini, Geralt ile olan ilişkisini, hayatta kalma çabalarını ve tüm bunların Kıtadaki olayları nasıl şekillendirdiğini içeriyor.

Bunun için kurulum çoktan başladı, çünkü Elflerin Kanı’nın başlangıcı 1. sezonda kuşatma, Cintra’nın çöküşü ve Ciri’nin daha sonraki kaçışı tarafından kapsanıyor. Başka yerlerde, insanlar ve insan olmayanlar arasındaki gerginlik arttıkça 2. sezonda Nilfgaardian yönetimi altında daha fazla yaşam görmeyi bekliyorum.

Hissrich ve şirket 2. sezonu acele şekilde çıkarma peşinde değil. Hissrich, serinin zamana ihtiyacı olacağını söyledi: “Ürünü acele etmek istemiyoruz. Bu kimseye fayda sağlamaz.” Sezon 1 kadar iyiyse, beklemeye değer diye düşünüyorum.

Diğer içeriklerimize göz atmak için buraya tıklayın. Ayrıca, bizi Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.


Kaan Mert Taş
Bir Çift Mavi Gözün Işığında