Tenet Inception'ın devamı mı

Tenet, Inception’ın Devamı Mı?

Christopher Nolan’ın merakla beklenen filmi olan Tenet dikkatleri ilginç fragmanlarıyla kısa bir sürede üzerine çekmeyi başardı. Fragmanlar bize filmin konusuyla ilgili pek bir fikir vermese de bir başyapıtın yolda olduğunu hissettiriyor. Filmin vizyona girmesine bu kadar az zaman kala haliyle internetteki teoriler aldı başını gitti. Bu teorilerden en çok konuşulanı da Tenet’in Christopher Nolan’ın klasikleşmiş diğer bir filmi Inception’ın devamı olabileceği yönünde. Sizce Tenet Inception’ın devamı mı? Peki bu gerçekten mümkün mü? Kanıtlarıyla beraber tartışalım.

Tenet Inception'ın devamı mı

Yukarıdaki çocukları Inception’dan tanırsınız, James ve Phillipa. Cobb (Leonardo DiCaprio) ve Mal (Marion Cotillard)’in çocukları. Teorimiz diyor ki Robert Pattinson ve Elizabeth Debicki’nin oynadığı karakterler aslında Cobb ve Mal’in çocukları. Bunu destekleyen kanıtlardan en sağlamı ise pek çok Tenet oyuncusunun oynadığı karakterlerin isimleri IMDb gibi platformlarda yazılı olmasına rağmen Robert ve Elizabeth’inki açıklanmamıştır. Normalde kahverengi saçlı olan Robert Pattinson fragmanda sarışındır, tıpkı James gibi ve tıpkı babası Cobb gibi. Aynı zamanda Robert Pattinson’ın karakteri İngiliz aksanıyla konuşmaktadır. Belki de dedesi Miles tarafından büyütüldüğü içindir bu. Elizabeth Debicki ise filmde Fransız aksanıyla konuşmaktadır, tıpkı annesi Mal gibi. Elizabeth Debicki de tıpkı Phillipa gibi sarışındır. Bu teoriyi destekleyen bir başka kanıt ise Inception’da Miles karakteriyle karşımıza çıkan Michael Caine’in Tenet karakterinin adının da hiçbir yerde yayınlanmamış olması. İki filmde de aynı karakteri oynayacağı içindir belki de bu.

Tenet Inception’ın Devamı Mı? – Tenet’in Yayınlanan Oyuncularının Bir Kısmı:

Tenet Inception'ın devamı mı

Filmle ilgili bu gizem teoriyi kanıtlamak için pek çok küçük kanıtı da beraberinde getirdi. Mesela Inception 2010’da çıkmıştı Tenet ise 2020’de çıkacak. İkisinin de bir on yılın (decade) başında çıkması bir tesadüf mü sizce? İki filmin de posterleri benzer bir renk paletiyle dizayn edilmiş. Bu da iki film arasında bir bağlantı olduğunun göstergesidir belki. Tenet oyuncusu John David Washington’a bu teorilerde bir doğruluk payı olup olmadığı soruldu. Ünlü oyuncu bu soruya net bir cevap vermese de Tenet ve Inception’ın bir şekilde birbirleriyle bağlantılı olduğunu söyledi. Tabi işin aslını film çıktıktan sonra göreceğiz hep beraber. O zamana kadar gizemini koruyacak. Hepinize şimdiden iyi seyirler dilerim dostlar..

Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!


Berin Gültekin
Sıkı bir dizi, film, oyun takipçisi | Bir Parça Tuhaftık