Yeni Ford Puma Türkiye'de

SUV Severlerin Dikkatine: Yeni Ford Puma Türkiye’de

200’den fazla pazarda otomobil satışı sağlayan ve çeşitlilik konusunda rakipleri ile çekişme içerisinde olan Ford, Puma modeli ile ülkemizde yeni bir sayfa daha açıyor. Heyecanla belirtmeliyiz ki Yeni Ford Puma Türkiye’de. Yeni Puma‘nın bizlere sunduğu özellikleri inceleyerek rakipleri ile kıyaslayabiliriz.

Şehir İçine Uygun Tasarım

Yeni Ford Puma Türkiye'de

Son yılların en popüler otomobil tipi SUV. Fakat SUV sahipleri şehrin sokaklarında otomobillerini rahatça kullanmak, sıkıntı yaşamadan otomobillerini park etmek ister. Bu konu sürücülerin otomobile dair sahip oldukları hisle birlikte otomobilin tasarımıyla ilgilidir.

Ford bu konuyu dikkate alarak otomobil ölçülerinin diğer SUV modellerine benzer değerlere sahip olmasına rağmen tasarım konusunda önemli adımlar atmış.

Havanın akıcını yapısını destekleyen, sportif ve estetik bir tasarımı bulunmakta. Özellikle tavan yüksekliği ve kaput üzerinde bulunan çizgiler sürücüye otomobilin kullanımı için sürücüye yardımcı olmakta.

Teknolojik Yapı

Yeni Ford Puma Türkiye'de

Teknoloji odaklı yapısını anlatmadan geçemeyiz. Şehir içinde bulunan hareketli ortamlara ayak uydurabilmek için çok sayıda şoföre yardım eden teknolojiler bulunur.

Bunların en başında kör nokta uyarı sistemi ve çarpışma önleme yardımcısı gelmektedir. Bu iki sistemin şehir içinde kullanımı oldukça sık ve hayat kurtardığını bilmekte fayda var.

Bunların dışında yolcu ve sürücülerin otomobil içerisindeki sürelerinde keyifli yolculuklarını sağlayan açılabilir cam tavan, adaptif hız kontrol sistemi, LED far ve araç içi eğlence sistemi bulunmaktadır.

Yaşam Alanı

Yeni Ford Puma Türkiye'de

Donanım ve yazılım konusunda iddialı olan Puma, sürücüye ve yolculara geniş ve rahat bir ortam sunuyor.

12.3″ renkli LCD ekran ile çok sayıda menü ile karşımıza çıkan Puma, 10 hoparlörlü B&Q ses sistemi ile bizlerle buluşuyor. Premium seviyede bulunan bu ses sistemi Puma için özel olarak tasarlanmış.

Ön yolcu ve sürücü koltuğunda bulunan masaj özelliği keyifli yolculuklar için çok önemli. Bununla birlikte koltukların tamamen çıkarılabilir kılıfları ile gelmekte. Özellikle bu kılıfların çok sayıda çeşidi bulunmakta.

Motor Seçenekleri ve Donanım

Yeni Puma 3 farklı motor seçeneği ile sunulmakta.

  • 1.0 Ford EcoBoost Hibrit (mHEV) 155 Beygir – ST-LINE
  • 1.0 Ford EcoBoost 95 Beygir – STYLE
  • 1.0 Ford EcoBoost 125 Beygir – STYLE
  • 1.0 Ford EcoBoost 125 Beygir – ST-LINE

Kıyaslama

Yeni Ford Puma Türkiye'de

Rakiplerini teker teker yazsak günler alır. İşte böyle bir noktada kendine yer arayan Puma‘nın işi oldukça zor.

En Ciddi Rakipleri

  • Hyundai Kona
  • Skoda Kamiq
  • Kia Stonic
  • Yenilenmiş Renault Captur

Peki bu kadar çok rakibi olan bir model için neler söyleyebiliriz?

Yeni Puma öncelikle görüntüsü, donanımları ve teknolojisi ile rakipleri ile karşısında çok rahat bir şekilde durabiliyor. Özellikle sahip olduğu hibrit seçeneği ile artı puan ekleyebildiğimiz Puma‘yı sokaklarda rahatlıkla görebiliriz.

Çok sayıda renk seçeneği, jant seçenekleri ve aksesuar bakımından zenginliği ile karşımıza çıkan Puma hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız:

https://www.ford.com.tr/otomobiller/ford-puma

SUV Severlerin Dikkatine: Yeni Ford Puma Türkiye’de” başlıklı yazımızın sonuna geldik. Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!

Kaynakça

  • https://www.ford.com.tr/getmedia/32aacb87-93ed-4928-81a0-a8a5cf7a5399/yeni-puma-temmuz-2020-brosur.pdf.aspx
  • https://www.ford.com.tr/otomobiller/ford-puma

Ayhan Doğa Tanrıverdi
Hacettepe Üniversitesi'de tasarımcılık okuyorum. Gündüz vakti müzik dinleyerek otomobil tasarlıyorum. Gece olunca Bir Parça Tuhaftık'da yazı yazıyorum.