Süper Lig'de Ara Transfer Dönemi

Süper Lig’de Ara Transfer Dönemi Başladı

2020/2021 sezonunun ara transfer dönemi 5 Ocak’ta başlıyor. 1 Şubat’a kadar sürecek olan ara transfer dönemi öncesinde TFF, kulüplere harcama limitlerini bildirdi. Buna göre her kulüp, yine transferde sağlam ve emin adımlar atmak zorundalar. Zira boşa harcayacak 1 kuruş dahi yok! Süper Lig’de Ara Transfer Dönemi yazımız sizlerle.

Süper Lig'de Ara Transfer Dönemi
TFF’nin açıkladığı ara transfer döneminde kulüplerin harcama limitleri

Ara transfer döneminde neler olacak?

Spor Toto Süper Lig’de transfer heyecanı başlıyor. Gözler tüm takımlarımızda olacak, ki Anadolu takımlarımızın kadrosuna kattığını yaz transfer sürecinde şahit olduk. En son transfer döneminde adından sıkça bahsettiren Fenerbahçe’de, özellikle stoper takviyesi yapılması bekleniyor. Diğer yandan yine yaz transfer döneminde istediklerini yapamayan Galatasaray, bu arayı iyi değerlendirmek istiyor ve başta orta saha bölgesi olmak üzere, hem forvete hem de savunmaya takviye yapılması bekleniyor. Beşiktaş’ta ise gözler stoper ve kanat bölgesinde olacaktır. Ghezzal ve N’Koudou’nun alternatifi alınabilir.

Süper Lig'de Ara Transfer Dönemi

En büyük transferimiz altyapı!

Tabii anlatması veyahut yazması kolay. Fakat yaşanılan zorlu süreç, kulüplerimizi iyice dara soktu. Salgın döneminde, gelir bulmakta zorlanana kulüplerimizden transfer bekliyoruz. Daha doğrusu her taraftar, transfer bekler. Fakat artık, daha çok gençlere ve mali açıdan zora sokmayacak transferlerin yapılaması ihtimaller arasında değil, elzem hale gelmiştir. Dolayısıyla boşta ya da sözleşmesi kısa süre sonra sonra erecek olan futbolcular dışında veya kendi futbolcunuzu satmadan dışardan transfer yapmanız neredeyse imkansız. Çınarlık kulüplerimiz maalesef ince eleyip, sık dokuyorlar. Ve bunu da yapmak zorundalar.

Diğer yandan, Türk futbolunda bazı durumlar, zora girmeden gerçekleşmiyor ne yazık ki. Yani kulüplerimiz mali açıdan bu kadar zor ve sıkıntılı döneme girmeseydi, şu an forma şansı bulan ya da bulacak olan gençlerin şansı maalesef azdı. En azından ben böyle düşünmek istiyorum. Çünkü genç futbolcuların şans bulması, süre alması gelişimleri açısından çok önemli. Elbette yeri ve zamanı var fakat biz bu zamanı tükettik. Bugün gurur duyduğumuz Çağlar, Merih, Ozan, Yusuf, Hakan gibi yeni isimleri, yeni yetenekleri göndermeliyiz. İnanıyorum ki, bunu başaracak yüzlerce, binlerce genç yetenek var. Yeter ki onlara zaman verelim, sabır gösterelim. Kulüplerimizin de, en azından şu an için, en seçeneğin bu olduğunu düşünüyorum. Altyapının önemi ve değeri çok kıymetli. Dilerim eksiklerimizi kapatabilir, Avrupa takımlarıyla olan farkı kapatabiliriz.

‘Süper Lig’de Ara Transfer Dönemi Başladı’ adlı yazımızın sonuna geldik. Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!