supergirl

Supergirl Final Mi Yapıyor?

The CW kanalının sevilen dizisi Supergirl, sezon 6 ile final yapıyor. Supergirl neden final yapıyor? Supergirl yan dizileri çıkacak mı? Supergirl bitiyor mu? Dizinin konusu ne? Merak edilen sorular bu yazımızda.

supergirl

Supergirl Neden Final Yapıyor

Daha önceden CBS‘de yer alan, ancak sonrasında The CW kanalına taşınan Supergirl (Kara Zor-El) sezon 6 ile beraber pelerinini çıkartma kararı aldı. Supergirl, The CW ile beraber Arrowverse evrenine katılmıştı. Supergirl, aynı zamanda en son Crisis on Infinite Earths dizisinde olmak üzere birkaç kere almaşık kurgu bölümlerinde de yer almıştı. Dizi, o kadar ilerlemişti ki Superman & Lois adındaki yan dizisi 2021 yılında başlangıcını yapmak üzere planlandı. Kısacası, Arrowverse evreninin esas bir parçası haline geldi.

Ama, DC zinciri şu anda işlerin akışını durdurmuş durumda. Zincirin en iyisi Arrow, bu yılın başlarında sonlandı. Tüm televizyon-sinema evreni gibi Arrowverse de covid-19 nedeniyle olumsuz etkilendi. Supergirl de dahil olmak üzere birbirinden farklı diziler, erkenden sezonlarını sonlandırmak zorunda kaldı. Ama dönüşleri için dizi yapımcıları 2021 yılını işaret ediyorlar. Buna rağmen, The Flash, Black Lightning ve Batwoman gibi bazı diziler ise, bu yıl içerisinde en kısa sürede dönmeyi planlıyorlar. Bu arada ise Legends of Tomorrow ve Supergirl ise sezon ortalarında yayınlanacaklar.

supergirl

Dizinin Son Sezonu

Şimdi, görünene baktığımız zaman Supergirl’ün yeni gelecek olan 6. sezonu, son sezon olacak. Kaynaklara bakıldığı zaman, son sezon olan sezon 6, 20 bölümden oluşacak. Senaryo ise hala yazılma aşamasında ve çekimler ise bu ayın sonunda başlayacak. Deadline tarafından verilen daha fazla bilgiye göre, dizinin uzun bir final sezonu ile bitmesi kararı oyuncu Melissa Benoist, The CW yapımcıları ve stüdyo tarafından verildiği rapor edilmiş. Bunun nedenini ise “gecikmelere bağlı ve Supergirl’ün düşen reytingleri” olarak açıklıyorlar. Dizinin 6. sezonunun çekimlerine bu yılın başlarında hamileliğini açıklayan Beniost olmadan başlanacak ve Benoist, çalışmalara sonradan katılacak.

Supergirl’ün düşen reytinglerine rağmen haberler biraz şaşırtıcı. The CW genel olarak reytinglere büyük kanalların yaptığı kadar bir katkıda bulunmuyor, sık sık başka kanallarda iptal edilecek dizileri kendi bünyesinde yeniliyor. Buna ek olarak, Supergirl Arrowverse evreninin en eski dizisi değil. The Flash, 7. sezona girecek ve aynı zamanda Legends of Tomorrow ise 6. sezonda. Ancak, Benoist’in karar almada söz hakkı olduğundan dolayı başka faktörler de rol oynamış olabilir. Benoist hala Hollywood kariyerinin başlarında sayılır ve başka fırsatlardan yararlanmaktan zevk alacaktır.

Bazı insanlar Supergirl’ün sonlanmasıyla hayal kırıklığına uğramış olsa da, 20 bölümlük final sezonu bence iyi bir teselli ödülü. Bu sayı, çoğu diziden daha fazla. Aslında, bazı son sezon yapacağı düşünülen diziler sadece 13 bölümlük bir karar alıyorlar. Bu sayede hayranlarına hürmet göstereceği için daha uzun bir veda gösterisinde bulunabilecek. Artı olarak, Superman & Lois başlayacağı için Supergirl karakterlerinin dönmesi için birçok fırsat bulunacak. Bu yüzden de dizinin sonu pek son gibi olmayacak, bazı seyircilerin veda etmesine de yardımcı olacak gibi gözüküyor.

Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!

Kaynaklar: TVLine, Deadline, Screenrant


Nevzat Keskin
Kendi çapımda diziler ve filmlerle ilgili yazılar yazıyorum. Bir Parça Tuhaftık