Süper Lig'de Bu Hafta

Süper Lig’de Bu Hafta Neler Oldu?

 Süper Lig’in 24. Haftasını geride bıraktık ve bu hafta tabloda ki sıralamalar ne derece değişti ve bu hafta değişen puan durumu, şampiyonluğu etkiler mi onun üzerine biraz konuşalım. Süper Lig’de bu hafta neler oldu?

Süper Lig'de Bu Hafta

Derbi Galibi Galatasaray :

Geçtiğimiz günlerde oynanan Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin kazananı Galatasaray oldu. Fakat bu bizzat Galatasaray için sadece derbi galibiyeti demek değil. Galatasaray, Fenerbahçe deplasmanında ikinci kez galip ayrılıyor ve maçtan önce lider Fenerbahçe ile olan puan farkının altı puana çıkmasını engelledi ve transfer sürecinden sonra favori gösterilen Fenerbahçe’yi yenerek, adeta ‘’ben bitti demeden bitmez’’ dedi. Aynı zamanda puanını Fenerbahçe ile eşit konuma getirdi ve liderliği averaj üstünlüğü ile eline aldı ve tabi ki ikili averajda da üstünlüğünü sağlayarak ayrı bir avantaj elde etti. Galatasaray bunları yaparken, Fenerbahçe kanadında da neler olup bitiyor ona da bir göz atalım:

Süper Lig'de Bu Hafta

Fenerbahçe:

Sezon öncesi transfer döneminde yaptığı transferlerle adeta taraftarına ‘’istediğini koparan’’ deyimini söyleten Fenerbahçe, kadroda bulunan oyuncuların uyum problemi yüzünden bir türlü beklentiyi oyun anlamında karşılayamadı ve halihazırda geniş olan kadrosuna daha da ekleme yapma gereği duydu. Bu eklemelerin içerisinde mutlak suretle en önemlisi ‘’Mesut Özil’’ transferi oldu, bir diğeri de ezeli rakibinin elinden adeta alınan ‘’İrfan Can Kahveci’’. Ara transfer sezonu ile taraftarını iyice coşkuya ve beklentiye sokan Fenerbahçe, derbide pek iyi futbol oynayamayan Galatasaray karşısında mağlup oldu, şahsımca bunun olmasında ki en büyük nedenlerden birisi çıkarılan kadroydu. Fakat işin teknik kısmına girmeden devam edeceğiz. Çünkü teknik ekibin kadroyu çıkarırken ne planladığını bilmiyoruz. Belki de şans Fenerbahçe’den yana değildi. Ancak her şeye rağmen Fenerbahçe hala şampiyonluğa oynuyor ve liderle aynı puanda.

Süper Lig'de Bu Hafta

Beşiktaş:

Bu hafta İstanbul’un üç büyüğünün, ikisi birbiriyle karşılaşırken, bir diğer kulüp olan Beşiktaş evinde Konyaspor’u ağırladı ve neredeyse maçın 1/4’ini on kişi oynayarak, galibiyetle bitirdi. Lig başlarında neredeyse liderlik yarışında adının geçmeyeceği algısı yapılan Beşiktaş, herkesi şaşırtmış ve adeta kendi efsanesi Sergen Yalçın’la kimsenin beklemediği şekilde ilerledi ve hatta ilk yarıyı lider kapattı. Fakat ikinci yarının ilk iki maçında istediği sonuçları alamayan Beşiktaş adeta bu maçla yeniden şampiyonluk hedeflerine parlak bir yeşil ışık yaktı. Verdiği mücadele ile herkes tarafından saygıyla anılan Beşiktaş, görünen o ki kadrosunda ki yeterlilik derecesinde kısıtlılık olsa bile yarışı bırakmaya hiç niyetli değil.

Süper Lig'de Bu Hafta

Trabzonspor

Ligin başlangıcından itibaren taraftarının istediğinin çok altında performans sergileyip bir de üstüne puan olarak liderlikten uzakta olan Bordo-Mavili ekip, teknik anlamda yaptığı değişiklikten sonra ciddi bir ilerleme kaydetmiş ve liderlik yarışında yerini alabilmek için ciddi bir taarruza geçti. Bu yükseliş, taraftarlarını hem umutlandırdı hem de sevindirdi ki sadece taraftarlarını değil diğer kulüplerce de çekinilen takım oldu, olmaya da devam edecek gibi.

Süper Lig'de Bu Hafta

Süper Lig’de neyin, ne zaman, nasıl olacağı hiç belli olmuyor. Gerçekten farklı bir lig olduğunu söylemek gerek. Son olarak buraya Süper Lig’in puan durumunu da bırakıyorum. Çekişmeli, kaliteli ve adaletli bir yarış diliyorum kulüplerimize.

Süper Lig'de Bu Hafta

‘Süper Lig’de Bu Hafta Neler Oldu?’ adlı yazımızın sonuna geldik. Bizleri Instagram veTwitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!


berkehangultekin
Kalemi yettiğince karalayan, yazan fakat çizemeyen kimse.