Su Gibi Akıp Biten Oyun Tavsiyeleri

Evde zaman geçirmek her geçen gün daha da zorlaşıyor. Günler birbirine karıştı, bugün yaptığımız işler yarının da programı. Bu süre zarfında kurtuluşumuz oyunlar. Bu listemizde su gibi akıp giden, zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacağımız oyunları “Su Gibi Akıp Biten Oyun” Tavsiyeleri başlığı altında hazırladık.

Detroit Become Human

Her şeyi ile mükemmel bir oyun. Ne eksik ne de fazla.

Oyun Tavsiyeleri

Su Gibi Akıp Biten Oyun Tavsiyeleri listemizin ilk oyunu; Detroit Become Human. Oyunun yapımı Quantic Dream firmasına ait olan oyunumuzun yapımı 2012 yılında başladı. Konusu ise; 2038 yılında, Detroit kenti artık robot ve android teknolojilerini konusunda çığır açmıştır. Artık androidler, insanların işlerini yaptığı için işsizlik çoğalmıştı, insana ihtiyaç azalmıştır. İşsiz kalan halkın androidlere karşı son derece öfkeli olmalarına ve onlara karşı sert agresif tavırlar sergilemelerine neden olmuştur. Tüm bu kin ve öfke dolu ortamda Markus, Kara ve Connor isimlerinde 3 android’in yaşamlarına yakından tanıklık ediyoruz. Bir köle mi veya özgürlük direnişçisi mi olacağınız tamamen sizin ellerinizde.

Gerek grafikleriyle, gerek hikayesi ile, gerek de tekrarlanılabilir olmasıyla oyun, bu günlere gereken bir ilaç.

Until Dawn

Oyunun hikayesi bir sürü korku filminin yazarlığını da yapmış olan Larrry Fessenden ve Graham Reznick tarafından kaleme alınmış. Küçük bir dipnot; oyundaki bütün karakterler sinema camiasından ünlüler ile yaratılmış. Mesela; Hayden Panettiere ve Rami Malek olması da oyunun bir başka dikkat çeken özelliği. Oyuna başladığınız andan itibaren yapacağınız ya da alacağınız tüm kararlar oldukça önemli. Çünkü seçimlerimiz bir sonraki seçimlerimizi de  etkileyecek ve o da gelecekteki olayları etkileyecek. Yani oyun çok büyük bir kelebek etkisinin himayesi altında. Seçimlerinizi yaparken 1 değil 10 defa düşünmeniz gerek.

Oyun Tavsiyeleri

Korktuğunuz halde sırf meraktan devamını getireceğiniz bir oyun. Ve evet, oyun bitirip saate baktığınızda, zaman kontrolden çıkmış olacak.

Resident Evil 7

Oyun Tavsiyeleri

Güney Amerika’da, terk edilmiş bir çiftlik evinin çürümeye yüz tutmuş duvarlarından oluk oluk tehlike sızmakta. Oyunun hikayesi Ethan Winters isimli adamımızın, eşinden bir mesaj almasıyla başlıyor. Eşiniz, asla buraya gelme, beni unut diyorsa ne yaparsınız? O dediği yere gitmezsiniz değil mi? Zaten gitmenize gerek yok, Ethan sizin yerinize gitti ve sonra başına gelmeyen cidden kalmadı. Onun başına gelenlere biz ekran başında gerim gerim gerildik. Gerek yok böyle aksiyonlara. Gelme diyorsa gitmeyin.

Uncharted 4: A Thief’s End

Aksiyon, macera tam bana göre diyorsanız bu oyun size biçilmiş kaftan. Oyunun grafiklerine söylenecek söz yok, oldukça başarılı.  Ayrıca sürprizlerle dolu güzel bir hikaye de cabası. Hikaye bizi Drake’s Deception’ın tam 3 yıl sonrasına götürüyor. Nathan ve abisi Sam akıl almaz maceralara atılırlar ancak yolunda gitmeyecek şeyler sizi beklemekte, şimdiden sizi uyarayım. Abi ve kardeş bağlarını işleyen hikayenin bir kısmı devamında çok farklı yönlere doğru ilerliyor.

Oyun Tavsiyeleri

Çok dikkatli ve düşünerek ilerlemek zorundasın ve unutma asla kimseye güvenme. Oyunu oynarken zaman nasıl akıp gitmiş, hiç anlamayacaksınız.

Watch Dogs 2

Oyun Tavsiyeleri

Watch dogs 2, 2014 yılında sunulan Watch Dogs’un devam oyunu niteliğinde çıkarılan bir oyun. Oyunu nasıl oynamak istediğinize kendiniz karar veriyorsunuz. Hep yaptığımız gibi silahla, yumruklarla mı, yoksa oturduğunuz yerden can kaybı olmadan hack’leyerek anonim olarak mı istersiniz karar size ait. Hızlı karar vermende fayda var çünkü oyuna çok hızlı bir şekilde başlıyorsun. Yapman gereken görev seni istediğin ekibin bir parçası yapacak.

Diğer içeriklerimize göz atmak için buraya tıklayın. Ayrıca, bizi Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.


Fatma Kevser Aktuğ
Hitman'e gönül vermiş, oyun sever.