ücretsiz oyun

Steam’de Oynanması Gereken 5 Ücretsiz Oyun

Sizlere Steam‘de oynayabileceğiniz en iyi ve en güzel 5 ücretsiz oyunu listeledik. Umarız Steam üzerinden bu oyunları indirip oynarsınız ve keyifli vakit geçirirsiniz. Gelin Steam ücretsiz oyun listemize geçelim, bu oyunları beğeneceksiniz.

Ücretsiz Oyun 1- War Thunder

War Thunder, Rus oyun şirketi Gaijin Entertainment tarafından geliştirilen ama Türkler tarafından ele geçirilen bir oyun diyebiliriz. Oyunu çoğunlukla Türk oyunculardan oluşturuyor. Bu oyunda yüzlerce hatta binlerce uçak, tank ve gemi bulunuyor. Normalde bu tip oyunlar sadece uçağa veya tanka odaklanırken bu oyun hepsini barındırıyor. Eğer en güçlü tanka sahip olmak istiyorsanız tankla oynamanız, uçağa sahip olmak için uçak bölümlerini oynamanız gerekiyor. Ayrıca oyunda Türkçe dil desteği de bulunmakta. Oyunun grafikleri oldukça iyi. Oyunla alakalı da Türk forumlarında bilgi bulabilecek olmanız bir avantaj. Uzun zamandan beri Türkiye’de çok fazla oynanıyor.

Oyunun tek kötü yanı oyunda iyi bir yere gelmek istiyorsanız oyuna epeyce zaman ayırmanız gerekiyor. Ancak hızlı gelişmek isterseniz Premium gibi özelliklere bakabilirsiniz.

Ücretsiz Oyun 2- Paladins

Paladins çoğunlukla bütün oyun severlerin bildiği veya en az bir kez duyduğu bir 5v5 hikayeli FPS oyunudur. Team Fortess oyununun Hi-Rez Studios tarafından konsepti değiştirmiş ve üstüne eklentiler katılmış halidir. Oyunun özellikleri arasında konsolla oynama seçeneği de var. Oyunu çözmekte o kadar zorlanacağınız bir oyun değil. Grafikleri ve mekanikleri ise çok basit. Keyifli ve çerez bir oyun diyebiliriz.

Ücretsiz Oyun 3- Realm Royale

Paladins demişken bu oyundan bahsetmeden geçmeyelim. Realm Royale, Türkiye’de hak ettiği değeri göremeyen çok iyi bir battle royale oyunudur. Bu oyun diğer battle royale oyunlarında görmediğimiz özellikleri barındırıyor. İtemlerinizi demirci gibi yerlerde geliştirip efsanevi düzeye çıkartmak, etraftaki goblinleri keserek farklı eşyalar kazanmak gibi bir çok değişik özelliği var. Bu oyunda Hi-Rez Studios tarafından yapılmış olmakla birlikte Paladins oyunu ile karakter ve özellikler çok benzerlik gösteriyor. Ayrıca oyunun Fortnite oyununa benzemesi de Realm Royale‘i ilgi odağı yapıyor.

Ücretsiz Oyun 4- Business Tour 

Business Tour, çoğumuzun bildiği Monopoly oyununun dijital versiyonudur. Oyun, arkadaşlarınızla veya tek başınıza oynayabileceğiniz oyunlar arasında yer almaktadır. Oyunun mantığı ve oynanışı çok kolay ve bir o kadar da eğlenceli.

Ücretsiz Oyun 5- Counter-Strike: Global Offensive

Listemize Counter-Strike: Global Offensive oyununu söylemezsek olmazdı. Çoğumuzun bildiği hatta oynadığı 5v5 FPS oyunudur. Oyun 2012 yılında çıkmasına rağmen çoğu ünlü yayıncıların da hala aktif olarak yayın yaptığı bir oyun. Oyun 7 Aralık 2018′ de ücretsiz olmasıyla Steam’da en çok oynanan oyunlar arasında ilk sıralara girmeyi başaran bir oyun. 2018 yılında ki güncelleme ile oyuna Battle Royale modu da oyuna eklendi.

Oyunun tek kötü yanı oyun ücretsiz olduktan sonra oyuncu artışı ile birlikte oyunda hile sayısı da epey arttı. Valve Corporation, bu hilecilere bir son vermeye çalışsa da oyunda hile sayısı git gide artıyor. Steam ücretsiz oyun listemizin sonuna geldik.

Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!