Crossout Nasıl Bir Oyundur

Steam’de Kıyamet Sonrası: Crossout Nasıl Bir Oyun?

Crossout Nasıl Bir Oyundur

Crossout Nasıl Bir Oyun?

Steam üzerinden ücretsiz bir şekilde oynayan, bir o kadar da keyif alabileceğinizi düşündüğüm oyun olan Crossout nasıl bir oyun? Gelin hep birlikte bakalım. 2017 yılında Gaijin Entertainment tarafından çok oyunculu olarak piyasaya sürülmüştür. Eğer mühendisliğe, arabalara, silahlara ve elbette ki modifiyeye merakınız varsa bu oyun tam sizin için.

Gameplay ve Hikaye

Mad Max tarzı kıyamet sonrası bir senaryoya göre yazılan oyunda hikaye terkedilmiş bir üssün bulunduğu çölde başlıyor. En başta bize yardım eden bir mühendis olan IVY XO bize basit bir araba yapmak için gerekli olan parçaları ve bunlara ait çeşitli şekillerde ki silahları veriyor. Modifiye ve arabanın tasarımı konusunda oldukça yaratıcı olabilirsiniz çünkü oyun size burada geniş bir hareket alanı sağlıyor.

Birçok farklı oyun modunun bulunduğu Crossout‘da, isterseniz 8v8 online oyuncularla mücadele edebilir, isterseniz sürat yarışlarından battle royale moduna kadar birçok farklı çeşitteki haritayı deneyebilirsiniz.

Bu karşılaşmalardan kazandığınız kaynaklar ile de ki bunlar şöyle scrap metal (atık metal), copper (bakır) ve wires (kablo) ile ise kendinize daha iyi bir kabin silah ve teker yapabilirsiniz.

Craft (Üretim)

Crossout‘un sloganı olan Craft, Ride ve Destroy‘un en önemli ve birincil kısmı ise Craft yani yapım kısmı. Burada birçok farklı yapım alanı var siz bunlardan birini seçip oyundan kazandığınız tecrübe puanı ile daha iyi materyaller yapabilirsiniz.

Crossout‘da başlıca 3 yapım (Faction) kısmı var. Bunlar Lunatics, Nomads ve Scavengers.

Crossout Nasıl Bir Oyundur

Oyunu Edinmek İçin

Crossout‘u indirmek ve hemen oynamaya başlamak için tek yapmanız gereken bir Steam hesabı oluşturmak veya sahip olmak.

Daha sonra oyunu kütüphanenize ekleyerek oynamaya başlayabilirsiniz.

Sistem Gereksinimleri

Crossout güncellemeler ile değişmekle beraber bilgisayarınızda 3 GB yer kaplayacaktır. Grafik kaliteleri de gayet iyi olan bu oyunu oynamak için orta düzey bir laptop bile yeterli olacaktır. Sistem gereksinimleri ise şöyledir:

  • İşletim Sistemi: Windows® Vista, 7, 8, 10
  • İşlemci: 2.0 GHz, Intel Pentium 4 / AMD Athlon II
  • Bellek: 1 GB RAM
  • Ekran Kartı: 512 MB, NVidia / AMD Radeon / Intel (HD 3000, HD 4000) ve Pixel Shader 3.0 (AMD Radeon X1000 desteklenmez)
  • DirectX: Belirtilmemiş
  • Ağ: Geniş bant İnternet bağlantısı
  • Depolama: 1 GB boş alan

Oyuncu Yorumları

Steam üzerinden oynanan Crossout nasıl bir oyundur, bizi neler bekliyor oyuncuların yorumlarından bakalım:

Vakit geçirmek ve çılgın silahlarla donatılmış arabalara binmek istiyorsanız bu oyun tam sizin için fakat halihazırda beta sürümünde olduğu için hala bir çok eksiği olan bir oyun.

Ayrıca Türkçe dil desteği de yok. İngilizce olarak oynamanız gerekecek.

Zaman zaman gelen fps sorunları ise serverların hala yetersiz olduğunun kanıtı.

Çoklu oyunculu maçlarda ise bazen botlar sıkıcı olabiliyor ama adil eşleştirmede Steam platformu’nda daha iyisini bulmak zor.

Steam’in Kıyamet Sonrası Harikası: Crossout Nasıl Bir Oyundur? yazımızın sonuna geldik. Başka yazılarda görüşmek üzere. Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!


Onur Görür
Mücadele de en önemli silah bilgidir.