Steam'de 50 lira altında oyun önerisi

Steam’de 50 Lira Altında 5 Oyun Önerisi

Kurların her gün rekor tazelediği günlerde oyuncular olarak bizler de biraz daha ucuz oyunlara yönelmeye başladık artık. Özellikle konsol tarafında 700TL bandını gören oyunlardan sonra hepimize gereken bir liste ile karşınızdayım. Listede çok sık konuşulup popüler olan oyunlardan çok, daha az kişinin bileceği oyunlara yer vermeye çalıştım. Daha popüler oyunlar niye listede yok derseniz sebebi bundandır. Gelin hep birlikte Steam’de bulunan 50 lira altında oyun önerisi listemize geçelim.

Hades

Steam'de 50 lira altında oyun önerisi

Listemizde çıkışı en iyi olan oyun olma özelliği taşıyor Hades. 17 Eylül 2020 tarihinde çıkışını yapan oyunumuz “Aksiyon Roguelike” türündedir. Antik Yunan mitinde, fakir bir ruh dinlenmeden bir kayayı sonsuza kadar yukarıya doğru ittirmek zorundadır. Bu kaya her yukarı geldiğinde kaya tekrar aşağıya kayacak ve en baştan itmek zorunda kalacak. Oyunumuz bunun etrafında kurulmuş. Yeraltı dünyasından kaçmaya çalışan karakterimiz her öldüğünde en başa atıyor oyun bizleri. Her başa attığında kendinizi önceki denemenize göre daha güçlü buluyorsunuz. Editörler tarafından iyi yorumlar alan ve metacritic skoru 92 olan oyunumuzun Steam fiyatı 40TL‘dir.

Undertale

Steam'de 50 lira altında oyun önerisi

Listenin fiyat olarak en uygun ve bana göre en iyi oyunu. 15 Eylül 2015 tarihinde çıkış yapan Undertale, basit bir RPG diyebiliriz aslında. İnsanlar ve canavarlar arasında gerçekleşen bir savaştan sonra canavarlar yer altına gönderiliyor. Hikayemizde ormanda dolaşırken yanlışlıkla bu canavar dünyasına düşen çocuğu konu alıyor. Çok basit gibi gözüken bu hikaye oyun boyunca her şeyi doğru yapıyor. Yeri geliyor kahkaha ata ata güldürüyor, yeri geliyor ağlamanızı durduramıyorsunuz. Aslında bu oyun hakkında bir sürü şey anlatıp çizilebilir ama onun yeri burası değil. Oynadığım en iyi oyunlardan olan bu yapımın metacritic skoru 92 olup, Steam fiyatı 18TL‘dir.

Dirt 4

Steam'de 50 lira altında oyun önerisi

Listede bir tane de yarış oyunu bulunmasını istedim ve aklıma gelen en iyi seçenek Dirt 4 oldu. 9 Haziran 2017 tarihinde çıkışını gerçekleştiren Dirt 4, ralli yarışlarına ilgisi olan ve simülasyon yarış isteyen herkesin fırsat vermesi gereken bir oyun. Metacritic skoru 78 olan oyunumuzun Steam fiyatı 40TL‘dir.

Firewatch

Steam'de 50 lira altında oyun önerisi

Listemizin en kısa sürede biten oyunu Firewatch diyebiliriz. 9 Şubat 2016 tarihinde çıkış yapan oyun hikaye temelli bir yapım. 3-4 saat civarında süren oyun sizlere bu kadar kısa sürede güzel şeyler yaşatmayı başarıyor. 1989 yılında geçen oyunumuzda Henry adlı karakteri canlandırıyoruz. Başına gelen trajik olaylardan sonra bir yazı orman bekçiliği yaparak geçirmek amacıyla gelmek isteyen Henry kesinlikle bu amacını gerçekleştiremiyor. Her zaman gizem havasında olan hikayesi biraz sönük bir finale sahip olsa bile bir akşamda oturup film izler gibi bitirmek için ideal bir oyun. Metacritic skoru 81 olan oyunumuzun Steam fiyatı 31TL‘dir.

Hellblade: Senua’s Sacrifice

Steam'de 50 lira altında oyun önerisi

Listenin en sağlam grafikli olan oyunu olma özelliği taşıyan Hellblade: Senua’s Sacrifice kesinlikle her bilgisayarın kaldıracağı bir oyun değil. Eğer oyunu almaya karar verirseniz önce sistem gereksinimlerine bakmanızı öneririm. 8 Ağustos 2017 tarihinde çıkış yapan oyunumuz hikaye tabanlı olsa bile hiç fena olmayan bir dövüş sistemine sahip. Hikaye hakkında en ufak bir şey demem bile oyunun havasını bozacağından bir yolculuk oyunu demek istiyorum. Şunu da belirtmek istiyorum bu oyunu kesinlikle ama kesinlikle “kulaklık takıp oynamanız” gerekiyor. Metacritic skoru 83 olan oyunumuzun Steam fiyatı 49TL‘dir.

Bonus Öneri: URUZ Er Kişinin Geri Dönüşü

Steam'de 50 lira altında oyun önerisi

Bu oyuna yer vermeyecektim aslında daha oynamadığım için fakat fragmanı beni çok etkiledi ve özellikle bir Türk yapımcı tarafından yapılmasından dolayı eklemeye karar verdim. URUZ Er Kişinin Geri Dönüşü daha çok yeni, 2 Ekim 2020 tarihinde çıkışını gerçekleştirdi. Türk mitolojisini baz alan oyun Dede Korkut Hikayeleri‘nden esinlenerek yapılmıştır. Kitaptaki “Kazan Bey’in oğlu Uruz’un tutsak ediliş hikayesi” destanı oyunun temel çıkış noktasıdır. Steam fiyatı 40TL olan bu oyunun çok başarılı olacağına inanıyorum.

Steam’de 50 Lira Altında 5 Oyun Önerisi” başlıklı listemizin sonuna geldik. Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!


Çağdaş Erdem Nemlioğlu
13 Mart 2000 doğumlu bir mühendislik öğrencisi. Küçüklükten beri oyunlara aşık olan bir insan.