Ahsoka Tano'nun Dizisi

Spin-Off: Ahsoka Tano’nun Yeni Dizisi Geliyor

Spin-Off: Ahsoka Tano’nun Dizisi GeliyorMandalorian‘da sezonun sonuna iyice yaklaşırken, DisneyPlus‘dan Star Wars hayranlarını mutlu edecek bir açıklama geldi; 2021’de Ahsoka Tano’yu konu alan bir spin-off ile hayranlarıyla buluşacak. Star Wars: Klon Savaşları ve Star Wars: Rebels’den tanığımız Ahsoka Tano’yu Rosario Dawson canlandıracak.

Ahsoka Tano, Klon Savaşları serisinin ana karakteri haline gelmeden önce, Dave Filoni‘nin Star Wars: The Clone Wars’unda Anakin Skywalker’ın çırağı olarak giriş yapmış, Star Wars evreninde etkisini bırakmış bir karakterdir. Aynı zamanda orijinal üçlemenin zaman diliminde gerçekleşen Klon Savaşları’ndan sonra da Star Wars Rebels‘da karşımıza çıkmıştır. Mandalorian’ın “The Jedi” bölümde gördüğümüz gibi, Ahsoka, Star Wars Expanded Universe ve Star Wars Rebels hayranları tarafından iyi bilinen bir kötü adam olan Grand Admiral Thrawn’ın peşindeydi.

Ahsoka Tano'nun Dizisi

Lucasfilm‘in başındaki isim olan Kathleen Kenndey, iki yeni dizinin çekimlerine başlanıldığını duyurdu. Biri eski Jedi şövalyesi Ahsoka Tano‘ya odaklanırken, diğer dizi ise “Yeni Cumhuriyetin Askerleri” hakkında olacak. Mandalorian’ın zaman çizelgesini takip eden dizinin yapımcılığını Jon Favreau ve Dave Filoni üstlendi. Herhangi bir ayrıntı belirtilmedi, ancak diziler gelecekteki hikayelerle kesişeceği kesin. 2. Sezon, 4. bölümde Cara Dune kendi Mandalorian yan serisine liderlik etmesi için, Nevarro’da Yüzbaşı Carson Teva tarafından Yeni Cumhuriyet’in Barışı Koruma Mareşali olmuştu. Diğer dizimizin de yıldızı olarak Gina Carano’dan Cara Dune‘un oynayacağı iddialar arasında.

Ahsoka Tano'nun Dizisi

Disney’den yapılan açıklamada 10 yeni Star Wars serisinin çalışılmakta olduğu söyleniyor, şaka değil ciddi ciddi bu açıklamayı yaptılar. Bir sonraki yazımızda önümüzdeki bu 10 Star Wars serisinin konuları ne olacak, nelerle karşı karşıyayız birlikte öğreneceğiz. Diğer yazımızda görüşmek üzere.

Spin-Off: Ahsoka Tano’nun Yeni Dizisi Geliyor” başlıklı yazımızın sonuna geldik. Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!