Amazon Prime Türkiye'de

Sonunda Türkiye’de: Hoş Geldin Amazon Prime

Başta ABD ve Avrupa ülkelerinde Amazon çatısı altında hizmet veren Amazon Prime nihayet Türkiye’de kullanıma sunuldu. Peki nedir bu Amazon Prime ve bize hangi hizmetleri sunuyor? Gelin hepsini inceleyelim.

Amazon Prime Nedir?

Amazon Prime, kısaca Amazon‘un sunduğu bir “Ayrıcalıklı Müşteri Programı” olduğunu söyleyebiliriz. Bu sayede diğer standart aboneliklerden farklı olarak premium ek hizmetlere ulaşmasını sağlıyor. Peki nedir bu premium ek hizmetler?

Amazon Prime Türkiye'de

Aynı Gün Teslim Hizmeti

Prime aboneleri amazon.com.tr 50 TL ve üzeri geçerli ürünlerdeki siparişlerin, öğlen 12’ye kadar yapılması koşulu ile herhangi bir ücret ödemeden aynı gün içerisinde teslim alabiliyor.

Amazon Prime Türkiye'de

Aynı Gün Teslim hizmeti, şimdilik İstanbul, Bursa ve Kocaeli‘nin seçili bölgelerinde geçerli.

Ertesi Gün Teslim Hizmeti

Prime ayrıca Aynı Gün Teslim hizmeti alamayan kullanıcılar için Ertesi Gün Teslim Hizmeti sunuyor. amazon.com.tr üzerinden geçeri ürünlerde yapılan her alışverişte, herhangi bir sepet tutarı şartı aramayan bu hizmet, yine bir kargo ücreti talep etmeden siparişin oluşturulduğu günün ertesi günü teslim imkanı sunuyor.

Amazon Prime Türkiye'de

Bu hizmet de İstanbul, Bursa, Kocaeli, İzmir, Eskişehir, Antalya, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Burdur, Isparta, Kütahya, Manisa, Sakarya, Yalova, Düzce ve Afyon için geçerli. Diğer şehirlerde ise geçerli her ürüne ücretsiz kargo seçeneği tanıyor.

Fırsat Ürünlerine Erken Erişim İmkanı

amazon.com.tr üzerindeki Günün Fırsatları sekmesi üzerinden satışa sunulacak olan sınırlı stoklu özel fiyatlı ürünlere standart aboneliklerden 30 dakika önce erişme ayrıcalığına sahip olabiliyorsunuz. Bunun yanında sadece Prime abonelerine özel indirimlerden ve fırsat günlerinden yararlanma şansınız oluyor.

Amazon Prime Türkiye'de

Prime Video

Gelelim en önemli noktaya. Prime aboneleri, Prime Video‘nun sunduğu özel içeriklere erişme şansına sahip oluyor. Prime Video ise Netflix‘ten sonra diğer bir büyük video-yayın platformu. Good Omens, Modern Love, Tom Clancy’s Jack Ryan ve The Marvelous Mrs Maisel gibi ödüllü Amazon Originals dizilerinin yanı sıra, diğer dizi ve içerikleri ek bir ücret ödemeden Türkçe Altyazı ile izleme şansını veriyor. Prime Video‘ya mobil cihazlardan, bilgisayardan ve televizyonlardan erişim sağlayabilir, internetin olmadığı yerler için kaydedip çevrimdışı izleme imkanına da sahip oluyorsunuz.

Amazon Prime Türkiye'de

En iyi Amazon Prime Video içerikleri için diğer yazar arkadaşımın yazdığı bu yazı üzerinden inceleyebilirsiniz. Bunun yanında, ücret ödemeden uygulamasını indirip içeriğine göz atabilirsiniz.

Prime Gaming

Diğer bir Prime avantajı ise Prime Gaming hizmeti. Prime aboneleri, League of Legends, Teamfight Tactics, Black Desert Mobile gibi oyunlarda Prime üyelerine özel oyun içi geliştirmeler, karakterler ve kişiselleştirmele sahip olma şansınız oluyor. Bunun yanında Twitch Prime üyeliğine sahip oluyorsunuz.

Amazon Prime Türkiye'de

Ayrıca her ay sunulacak ücretsiz oyunlara Prime Gaming üzerinden sahip olma avantajıyla birlikte, amazon.com.tr üzerinden özel fiyatlarla satışa sunulacak oyun, oyuncu ekipmanları ve diğer elektronik cihazlar elektronik cihazlar için sunulan Kaçmaz Fırsatlar‘a erişebiliyorsunuz.

Amazon Prime Fiyatı ve Üyelik

Prime hizmeti ilk bir aylık ücretsiz, daha sonraki aylarda ise lansmana özel fiyatla aylık 7.90 TL gibi bir ücrete sahip. Eğer daha önceden, Amazon Global veya diğer yabancı Amazon kanalları üzerinden başlattığınız bir Prime üyeliği varsa, ödedikleri son ayın bedeli iade ediliyor.

Amazon Prime Türkiye'de

Üye olmak ve Amazon Prime hizmetlerini detaylıca incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Türkiye’de Amazon Prime için Aylık 7.90 TL gibi çok cüzi bir rakama bu kadar hizmet sunmak ve bunu sürdürebilmek gerçekten müşteriler için ilaç gibi olacaktır. Bakalım Amazon‘un bu hamlesine diğer firmalar nasıl misilleme yapacak? Amazon Prime üyesi olmayı düşünüyor musunuz? Önceden deneyimlediniz mi? Yorumlarda buluşalım. Sağlıklı günler herkese!

Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!


Alperen Karademir
Araştırmayı haddinden fazla seven, havacılık aşığı, bezmiş bir mühendislik öğrencisi.