silent hill dead by daylight

Silent Hill Dead by Daylight ile Geri Dönüyor

Korku oyunları denilince akla ilk gelenlerden biri olan ve tüylerimizi diken diken eden Silent Hill Dead by Daylight ile geri dönüyor.

Her gördüğümüzde yürek hoplatan, Silent Hill’in ikonik canavarı Piramit Kafa ve Cherly Mason (namı değer Heather), oynanabilir karakterler olarak Dead by Daylight oyununa DLC olarak geliyorlar. Oyunun test versiyonu şu an Steam sayfasında açık durumda, tam sürümü ise 16 Haziran’da PC (Steam) ve konsollar için (PS4, XBOX One ve Nintendo Switch) için çıkacak.

Silent Hill, Dead by Daylight ile Hayat Buluyor

Oyuncular, Cherly Mason ile Midwich İlköğretim Okulu’nun yeni haritasında, Piramit Kafa’dan olabildiğince uzak dururken hayatta kalma mücadelesinde de bulunacaklar. Silent Hill 3 karakteri Mason yeni kurtulan olarak karşımıza çıkarken Piramit Kafa ise doğal olarak kendi rolüne sadık kalmış; sadist bir katil.

silent hill dead by daylight

Behaviour Interactive’in açıklamasına göre Dead By Daylight’e DLC olarak gelecek bu oyun, Silent Hill temalarının dördüncü yılını kutlamak amacıyla geliştirilmiş. Ayrıca geliştirici firma Dead by Daylight’ta; hepimizin çok yakından tanıdığı Elm Sokağı’ndan Freddy Krueger, Stranger Things’den Demogorgon ve Halloween’den Michael Myers gibi karakterlerin yer aldığı geniş bir yelpazeye sahip. Oyun ilk kez hem başka bir oyunla hem de karakterle crossoover desteğini sunacak.

Ana düşmanımız Piramit Kafa’dan bahsedecek olursak kendisi ikonik silahı olan “Büyük Bıçak”ı kullanıyor. Ayrıca karakterimizin yetenekleri diğer Dead by Daylight karakterlerinden de ayrı olacak. Menzili nesnelerin içinden geçebilecek ve ani ataklara müsaade edecek, ayrıca hayatta kalmaya çalışanların siper kazmak için kullanacağı aletlere de el koyabilecek. Yakaladığı kurbanlarını o et kancalarına asmak yerine belirli bir alana gönderecek, kaçmak için bir şans daha sunacak bir nevi.

silent hill dead by daylight

İndirilebilir İçeriğin Tanıtım Yazısı:

Silent Hill bölümü, binanın içinde yaşanan çocukluk travmalarının kâbus gibi bir hale büründüğü yeni Midwich İlköğretim Okulu haritasını içeriyor. Yeni Katil Cellat olarak Piramit Kafa’yı kontrol et ve devasa bıçağı ile yoluna çıkan herkesi çarpık görüşü ile cezalandırmaya hazırlan. Yeni eklenen Kurban ise Cheryl Mason. Cesur ve açık sözlü olan Cheryl, Silent Hill’in cehennemi andıran “Öbür Dünya”sında hayatta kalmayı başardı ve babasının katili olan Tarikat’tan intikamını aldı. Yaşının göstermediği kadar çok deneyime sahip olan Cheryl, bir kez daha yoluna çıkan kötülüklere karşı durmaya hazır. 

Oyunun duyuru fragmanını izlemek için:

Daha fazla oyun içeriği görmek isterseniz burayı ve Otağ‘ı takip edebilirsiniz!


Fatma Kevser Aktuğ
Hitman'e gönül vermiş, oyun sever.