Sevgiliyle İzlenecek Film: Bir Şans Daha

Sevgiliyle izlenecek filmler kategorisi olsaydı, bu film ilk sıralarda olabilirdi. Gerek temposu, gerek komedisi, gerek romantik havası, gerek ise duygusallığı ile siz sevgilisi olan başı bağlı dostlarımız adına izlenecek muazzam bir film. O halde neden sevgiliyle izlenecek film dediğimizi konusundan bahsederek başlayalım…

Konusu

Öncelikle konusundan bahsedelim: Last Christmas filmi, Londra’da yaşayan Kate’in hayatını konu alıyor. Hayatında birçok yanlış karar alan bu genç kadın, Elf rolünü üstlendiği bir Noel dükkanında çalışmaktadır. Tom adında bir adamın hiç beklenmedik bir zamanda Kate’in hayatına dahil olması, Kate’in hayatının bir anda değişmesine neden olur. Tom her ne kadar Kate’in sınırlarını zorlasa da onunla hayatının en güzel günlerini geçirir.

İncelemesi

Last Christmas, romantik komedi olarak ele alacağımız bir film. 30 milyon dolarlık bir bütçe ile çekilen filmin başrollerinde Emilia Clarke ve Henry Golding bulunuyor. Emilia Clarke ve Henry Golding ellerinden gelenin en iyisini yapmışlar. Oyunculuk namına gözüme batan kimse olmadı.

Filmin romantik komedi olmasından dolayı büyük bir beklenti ile gitmemenizi öneririm. Film görsel şölen yaşamak için ya da çok derin bir hikaye izlemek için gidebileceğiniz bir film değil. Komedi dalında sürekli gülümsemenize vesile olan fakat kahkaha attıramayan, romantik dalında ise göz doldurmayan fakat içinizi ısıtan tarafları var.

Üstelik filmde Emilia Clarke şarkı da söylüyor. Sesinde pek oynama yapılmamış gibi gördüm. Buna rağmen gayet güzel de şarkı söylüyor kendileri. Game of Thrones’daki o robotumsu oyunculuğu, gerçek ortamlardaki doğaçlamalarıyla beni mest etti. Bu kadını yeşil odalara sokmayın!

Bir Şans Daha: Artı ve Eksileri


Filmin eksikleriniz sayacak olursak. Film birçok kusura sahip. Gittiğinizde Notebook kalitesinde bir film izlemeyeceksiniz maalesef. Filmde iki ana karakterin ilişkisi gayet güzel işlenmesine rağmen yan karakterlere yüklenmek istenen anlam tam anlamıyla başarılamamış. Yan karakterlerin bu kadar yetersiz kalması da bütün yükü başrollere yüklemiş. Bunun dışında film yüksek tempoda başlıyor ve ilk dakikada sizi çekmeye başlıyor. İlk yarıda sıkılma ihtimalinizi azaltıyor. Film sona kadar sürekli artan bir grafik çiziyor. Sıkılmak istediğiniz fakat sıkılamadığınız bir film olmuş diyebiliriz. Konusu, görsel açısı sıkılmanız için birebir fakat sürekli temposunu koruduğu için bunu yapamıyorsunuz. Bu, filmdeki en büyük artı. Filmde çok pasif kalan yan karakterler bazı noktalarda iyi espriler yaparak kahkahalara boğmasa da yüzünüzde bir tebessüm oluşturuyor. Tüm bunların yanında Emilia Clarke filmde şarkı söylüyor ve bunu gayet iyi yapıyor. Ben özellikle şarkı söylediği sahneleri beğenerek izledim diyebilirim. Hafif müzikal yönü olması ve çalan şarkıları beğendim. Filmin temposu ile örtüşmüş diyebiliriz. Filmin sonunda hikayesi gereği tempo düşüyor. Gözüme batan pek bir şey olmadı.

Sonuç


Hafta sonu bir planınız için sevgilinizi de alıp gidebileceğiniz vizyondaki en iyi seçenek. Yılbaşına yaklaşmışken dışarıda soğukta gezmektense bu filme gitmenizi şiddetle öneririm. Tüm başı bağlı dostlarımıza önerimizdir. Başrollerin iyi, yan rollerin ise pasif olduğu, Emilia Clarke’ın güzel şarkılarla taçlandırdığı, arada güzel mesajların ve ufak şakaların bulunduğu bu filmi hafta sonu izleyerek iyi vakit geçirebilirsiniz.

Filmin basın gösterimine davet ettiği için UIP Türkiye ekibine teşekkür ederiz. Bir Şans Daha filmini 29 Kasım’dan itibaren sinemalarda izleyebilirsiniz. Bizim bu filme puanımız: 6,5/10
Keyifli seyirler dileriz.

Ayrıca Film Otağ sayfamızın hazırlamış olduğu Birbirinden Kaliteli 10 Film Önerisi yazımıza göz atmayı unutmayın.


Enes Ergovan
Dizi Otağ ve Film Otağ sayfalarında yönetici, sinemaya düşkün, deli gibi dizi izleyen ve yorumlayan. Kısaca 'normal insan' da denilebilir.