Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü filminin konusu

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü? Bir Yılmaz Erdoğan Filmi

Filmin Konusu

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü filminin konusu, ailesiyle birlikte yaşadığı çevreye uyum sağlamak için çabalayan üstün zekalı bir çocuk olan Gülseren’in hayatını anlatıyor. Sivri dili ve ateş böceklerine olan sevdası onu diğer insanlardan ayıran en temel özelliği.
Filmin başında, Gülseren’in dört rakamlı sayıları aklından çarpabilen yaşlı bir teyze olarak tanısak da, onun hayatından kesitler izleyip, nasıl bir insan olduğunu ve sivri diliyle beraber zekasını birleştirince başına nasıl işler açtığını görüyoruz. Filmde Türkiye’nin elli yıllık değişimini de rahatlıkla görebiliyoruz. Filmi izlerken hem Türkiye’nin ambiyansını hem de değişen kültürünü de rahatlıkla görebiliyoruz. Filmi izlerken kısa bir zamanda yolculuk yapmanız mümkün.

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü filminin konusu

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü Filmi Hakkında

9 Nisan 2021’de Netflix Türkiye tarafından yayınlanmaya başlandı. Film, komedi ve dram türünde yer alıyor. Filmin yönetmenliğini Andaç Haznedaroğlu yapmaktadır. Filmin senaryosunu ise Yılmaz Erdoğan kaleme aldı. 1999 yılında sahnelenmeye başlanan ve Demet Akbağ‘ın performansıyla da akıllarda yer eden ‘Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü?‘ adlı tiyatro oyunu, o zaman verilen bilgilere göre 250 civarı sahnelenmiştir. Yıllar sonra bu tiyatro oyununun filmi çekildi ve şimdi de karşımızda. Filmin yapımını BKM üstlenmiştir. Film, Netflix’in yabancı platformlarında ise Have You Ever Seen Fireflies? adıyla yayınlanacak.

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü filminin konusu

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü Filminin Oyuncu Kadrosu

Ecem Erkek-Gülseren
Devrim Yakut-İclal
Engin Alkan-Nazif
Merve Dizdar-İzzet
Atakan Çelik-Muhabir Sedat
Ushan Çakır-Hazim
Bülent Çolak-Kürşat
Ahmet Rıfat Sungar-Dündar
Fatih Özkan-Servet

Oyuncular Hakkında Yorum

Filmin oyuncu kadrosu da, role bürünmeleri de gayet iyiydi. Filmi izlerken oyuncuların duygularını rahatlıkla hissedebiliyorsunuz ve filmin içinde kalmanızı sağlıyor. Genel olarak oyunculuk bizim gözümüzde iyiydi.

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü filminin konusu

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü Filmi Hakkında Yorum

Film başlangıçtan itibaren sizin ilginizi kazanmayı başarıyor. Filmin bazı sahnelerinde gülüp bazı sahnelerinde ise duygulanabiliyorsunuz. Filmi izlerken keyif aldığımızı söyleyebiliriz. Filmi izlerken, çok kısa bir zaman aralığında filmden koptuğumuz oldu fakat filmi genel olarak incelersek, film izlenebilir güzel bir film.
Genelde Türk yapımı Netflix filmlerine önyargılı olsak da bu filmi izlemenizi tavsiye ediyoruz. Keyifli seyirler dileriz.

“Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü” Bir Yılmaz Erdoğan filminin konusu yazımızın sonuna geldik. Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!