Rust In Peace

Rust in Peace Yeni Otobiyografisini Duyurdu

Rust In Peace

1983 yılında Los Angeles’lı iki çılgın Amerikalı genç tarafından kurulan Megadeth, Thrash Metal’in gelişiminde ve popüler hale gelmesinde önemli bir etkendir. Şarkıları kompleks düzenlemelerden ve hızlı ritim bölümlerinden oluşur. Şarkı sözleri ölüm, savaş, siyaset, kişisel ilişkiler ve din gibi konuları ele alır.

Megadeth’in gitaristi ve kurucu üyesi Dave Mustaine, Rust in Peace yapımını ve piyasaya sürülmesini detaylandıracak yeni bir otobiyografinin yayınlandığını duyurdu.

1990 yılında piyasaya sürülen Rust in Peace, gitarist Marty Friedman ve davulcu Nick Menza’nın yer aldığı ilk Megadeth albümü oldu. Capital Records tarafından kaydedilen, Megadeth’in müzikal bakımdan ulaştığı doruk noktasıdır. Albümdeki şarkıların gitar partisyonları o kadar zordur ki, piyasada bu gitar partisyonlarının bulunduğu kalın kitaplar mevcuttur. Thrash Metal klasiklerinde yer alan 9 parçalık Rust in Peace, plak satışı olarak en çok gelir elde edilen albüm sınıfındadır. Bir efsaneye göre; Dave Mustaine, kötü olduğu bir günde, biranın etkisiyle çeşitli haber kanallarını izleyip, dönemin konularını ele alarak albümdeki 7 şarkıyı o gün yazmıştır.

Rust In Peace

Rust ın Peace: The Inside Story of the Megadeth Masterpiece, albümün kayıt hikayesini, kaydın başarısını ve onunla süregelen zorlukları ele alacak.

Bir basın açıklamasına göre kitap, büyük kültürel değişim, güç, ego, uyuşturucu, ana akım, çığır açan bir anti-pop hikayesi gibi konuları bizlere ulaştıracak. “Bu azim, her şeyde zaman içinde kazınmasıyla ilgilidir: Kendimiz, ilişkilerimiz, popüler kültür, sanat ve müzik.”

Rust In Peace

Guns N Roses gitaristi Slash’in önsözünü içerecek ve 8 Eylül 2020’de ABD’de piyasaya sürülecek. 

Ayrıca Megadeth’in kurucu üyesi olan David Ellefson, şu an çalıştıkları yeni albümlerinin, Rust in Peace’deki parçalardan daha zor riffler içerdiğini ve albümün “çılgın derecede progresif” olduğunu söyledi. Teknik olarak zorlayıcı olan yeni albümün çalışmaları devam ediyor.

Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!


Müzik Otağ
Uçuk kaçık bir okur, yazar ve müzisyen.