Ragnarok yeni sezonu

Ragnarok Yeni Sezonu Ne Zaman Gelecek?

Mitoloji sevenler ekran başına! Gizem ve drama türünde yer alan ve İskandinav yapımı Netflix dizisi Ragnarok incelemesi. Peki Ragnarok yeni sezonu ne zaman Netflix’te yayına çıkacak?

Ragnarok Dizisinin Konusu Nedir?

Fragman için:

Ragnarok gizem ve drama türünde yer alan ve İskandinav yapımı bir dizidir. Dizi İskandinav mitolojisinden beslenerek ele alınmıştır. Dizimiz dul bir kadının eşini kaybettiği kasabaya iki oğlu ile beraber geri dönmesiyle başlıyor. Magne, disleksi hastalığa sahip iken kahin bir kadının gözlerini açmasıyla güçlerine kavuşuyor. Disleksi, ince kasların koordinasyonunun zayıf olmasından dolayı fiziksel aktivitelerinin daha zayıf olması ve normal zeka seviyesinde olmasına rağmen dil, okuma ve yazma becerilerinde sorun yaşamasına neden olan bir hastalıktır. Kahin kadının dokunuşu ile güçlerine kavuşan Magne okuldaki ilk arkadaşı Isolde ile de çevreciliği bünyesine katmaya başlar.

Her sene buzulların ne kadar erdiğini görmek için işaretler koyan Isolde, bu sene buzulların erimesiyle Jutul ailesine ait bir tünel görür ve içeri girip bakmaya başlar. Yamaç paraşütü ile dönerken dağa çarpıp ölüyor. Fakat bu polislerin raporuna göre olanlar asıl ölüm sebebi çok daha farklı.

Tek arkadaşını kaybeden Magne polislerin sürekli rapordaki ifadeleri değiştirmesi ile gerçeği ortaya çıkarmak ister. Bu sırada güçlerini daha da kavramaya başlar.

Ragnarok Anlamı ve Olayları

Dizinin başlangıcında da verildiği üzere Ragnarok, İskandinav mitolojisinde dünyanın sonu demektir. İskandinavlara göre ilk önce Fimbulvetr adı verilen uzun bir kış yaşanacak, insanlar açlıktan öfkelenecek, kardeşler birbirini öldürecek. Büyük depremler yaşanacak ve dağlar sallanacak.

Deprem sonunda zincirle bağlanan Fenrir zincirlerini kırarken dev Midgard yılanı Jormungand tüm zehrini denize ve havaya püskürtüp canlıları öldürecek.

Ateş devi Surtr ve ordusu Muspelheim‘dan çıkıp Bifrost üzerinde savaş meydanına gidecek. Onlar ilerledikçe köprü kararıp parçalanacak.

Loki ise zincirlerinden kurtulup kızının (Hel) hükmettiği topraklardaki ölüleri ordusuna katacak. Heimdallr boynuza (Gjallarhorn) üfleyecek ve tüm tanrılar uykudan uyanıp Vigrid savaş alanına gidecek.

Tanrılar canlarını buz devleriyle savaşırken verecek. Hel’in ölüleri ve Einherjar birbirleriyle savaşırken ölecek.

Odin mızrağı (Gungnir) ile Kurt Fenrir’e saldıracak ve onun dişlerinden kurtulamayarak ölecek. Vioarr, babasını öldüren kurda saldırıp kurdu öldürecek.

Thor çekici ile Midgard yılanını öldürecek fakat yılanın zehri de Thor’u öldürecek.

Tyr cehennem tazısı Garm’a saldıracak ve ikisi de birbirini öldürecek.

Bunların sonunda hayatta kalanlar Loki ve Heimdall olacak fakat ikisi de birbiriyle savaşırken ölecek.

Sköll Güneş’i, Hati ise Ay’ı yutacak.

Surtr, kılıcını havaya kaldırarak dünyayı yakacak.

Ragnarok Yeni Sezonu

Ragnarok dizisini izlemekten zevk alıyorsanız ve Ragnarok yeni sezonu bekliyorsanız size bu güzel haberi duyurmaktan gurur duyarız. Netflix yeni sezonun yakında yayında olacağını açıkladı.

Ragnarok Yeni Sezonu Ne Zaman Gelecek” adlı yazımızın sonuna geldik. Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!