prime-gaming-ve-oyunlari

Prime Gaming ve Oyunları

Hepimizin bildiği gibi artık Amazon Prime, ülkemiz için kullanıma sunuldu ve 7.90 TL gibi çok komik bir rakamla satın alınabiliyor. Prime üyeliği pek çok avantaja sahip ama özellikle oyuncu dostlarımız için daha büyük bir yeniliğe kapı aralıyor: Prime Gaming Oyunları, ya da eski adıyla Twitch Prime. Gelin özellikleri neler ve hangi oyunları veriyor inceleyelim.

prime-gaming-ve-oyunlari

Prime Gaming Avantajları

Prime Gaming sahibi olmanın avantajlarını şöyle sayabiliriz:

Her Ay 5 Ücretsiz Oyun

Prime Gaming abonesi olanlar her ay en 5 oyuna ücretsiz bir şekilde erişebiliyor. Baştan söyleyelim, Epic Games veya Xbox Game Pass‘in dağıttığı tarzda oyunlar vermiyor. Daha çok eski ve basit oyunlar veriyor. Örneğin bu ayın oyunları için buraya tıklayabilirsiniz. Sonuçta bedava, bedavadır.

prime-gaming-ve-oyunlari

Ücretsiz Oyun İçi Paketler veya Satın Almalar

Prime Gaming, abonelerine League of Legends, Teamfight Tactis ve GTA V gibi oyunlar için her ay ücretsiz oyun içi satın almalar, karakterler veya kişiselleştirmeler sunuyor. Yine çok büyük bir içerik beklememek lazım. İçerik detayları için buraya tıklayıp sayfanın alt kısımda görebilirsiniz.

Ücretsiz Twitch Kanalı Aboneliği

Prime’ın diğer bir büyük avantajı ise Twitch’te. Her ay için bir tane ile sınırlı olmak kaydıyla sevdiğiniz bir kalana Prime ile abone olabiliyoruz. Normalde bunun 39 TL olduğunu varsayarsak, Prime ile hem yayıncılar hem de izleyici olarak bizler büyük oranda mutlu olacağız gibi duruyor.

Prime Gaming, bu ay meraklıları için ImpulsionMetal Slug 3, Q.U.B.E. 2, SNK 40th Anniversary Collection, King of Fighters 97-98-2002, Autonauts oyunlarını ücretsiz olarak sunuyor.

prime-gaming-ve-oyunlari

Prime Gaming’e nasıl üye olabiliriz?

Amazon hesabınızla zaten Prime üyelik satın aldıysanız ayrıca bir üyelik şartı istemiyor, bu siteye Amazon hesabınızla giriş yaptığınız zaman Prime Gaming avantajlarını kullanabilirsiniz. Eğer üye olmadıysanız, buraya tıklayıp üyelik oluşturduktan sonra kart bilgilerimizi girip ilk ay ücretsiz olarak kullanmaya başlayabiliriz.

prime-gaming-ve-oyunlari

Prime Gaming’i Twitch’te kullanmak

Üyeliğinizi tamamladıktan sonra Prime hesabımızı Twitch‘te kullanmak için hesabımızı bağlamamız gerekiyor. Öncelikle Twitch’e kendi hesabımızla oturum açtıktan sonra buraya tıklayıp Prime Gaming’i dene butonuna tıklayalım. Açılan sayfada Prime Gaming‘i etkinleştir butonuna basınca açılır sayfada oturum açıp onay verince hesabımız Twitch’e bağlanmış oluyor.

Prime Gaming Oyunları” adlı yazımızın sonuna geldik. Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!


Alperen Karademir
Araştırmayı haddinden fazla seven, havacılık aşığı, bezmiş bir mühendislik öğrencisi.