PlayStation 5 Etkinliğinde Duyurulan Oyunlar

PlayStation 5 Etkinliğinde Duyurulan Oyunlar

16 Eylül’de gerçekleşmiş PlayStation 5 Showcase etkinliğinde PlayStation 5‘in Türkiye‘ye 19 Kasım‘da geleceği ve fiyatının ne kadar olacağı duyurulmuştu. Birkaç ay önce PlayStation 5 ile tanıtılan oyunlara ek olarak bu etkinlikte 3 büyük oyun daha duyuruldu. Peki PlayStation 5 Etkinliğinde duyurulan oyunlar hangileri gelin beraber inceleyelim!


PlayStation 5 Yurtdışı Fiyatları

PlayStation 5 Etkinliğinde Duyurulan Oyunlar

Hogwarts Legacy

Warner Bros tarafından geliştirilen bir RPG oyundur. 1800‘lerin Hogwarts‘ında geçen bu açık dünya oyunla oyuncular, büyücülük dünyasını tehdit eden sırrın peşinden giden bir öğrenciyi canlandıracak. Oyunda karakterimizi kendimiz tasarlayıp Hogwarts okuluna yeni başlamış bir öğrenciyi kontrol edeceğiz. Bu serüven karakterimiz mezun olana kadar devam edecek. Orijinal serideki karakterler oyunda karşımıza çıkabilir ama bununla ilgili henüz net bir şey söylenmedi. Bu oyunun Haziran 2021‘de çıkması ve PC, PlayStation 4 ve bunun gibi konsollara da gelmesi bekleniyor.

God of War: Ragnarök

PlayStation 5 etkinliğinin en çok dikkat çeken oyunu Ragnarök oldu diyebilirim. 2018’de çıkmış PlayStation özel God of War oyunun devam oyunudur. Yine Sony‘nin Santa Monica stüdyosu tarafından geliştirilmiştir. Ragnarök hakkında 2021 sonlarında çıkacak olması ve ismi dışında pek bir şey bilmiyoruz ama çok büyük bir ihtimalle Kratos ve oğlu Atreus’un etrafında şekillenen olayları anlatmaya devam edecek. Bir önceki God of War oyunu gibi Ragnarök’un da PlayStation özel bir oyun olması bekleniyor.

Final Fantasy XVI

Final Fantasy serisine bir yeni oyun daha ekleniyor. Oyunun şimdilik kesin bir çıkış tarihi olmamakla beraber oyun orta çağı andıran bir ortamda geçecek gibi gözüküyor. Yeni çıkacak bu oyun serinin bilim kurgu ağırlıklı diğer oyunlarından bu yönüyle ayrılıyor. Şuan için oyunun sadece PlayStation 5 ve PC‘ye gelmesi beklenmekte ama henüz tam kesin bir bilgi yok. Oyun ile ilgili detaylar önümüzdeki yıl açıklanacak.

PlayStation Showcase etkinliğinde Marvel’s Spider-Man: Miles Morales‘in oynanış videosu, Resident Evil Village‘ten yeni fragman ve PlayStation Plus Collection duyurusu gibi pek çok video da yayınlandı.

PlayStation 5 Oyun Fragmanları

“PlayStation 5 Etkinliğinde Duyurulan Oyunlar adlı yazımızın sonuna geldik. Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!