bloodborne remastered

Bloodborne Remastered Playstation 5’e Gelecek Mi?

24 Mart 2015 tarihinde Hidetaka Miyazaki‘nin başında olduğu geliştirici ekibi FromSoftware‘in Playstation 4’e özel olarak çıkardığı ve oyun tasarımı dalında BAFTA ödüllü Bloodborne, Remastered versiyon olarak Playstation 5e gelecek mi? Playstation 5 ile birlikte oyunun Remastered olarak gelmesi hem yeni konsolu alacak oyuncuları hem de Bloodborne‘un yenilenmiş ve geliştirilmiş halini oynamak isteyenleri mutlu edecektir.

Bloodborne Remastered Playstation

Sızdırılan bilgilere göre Bloodborne, Playstation 5 oyun konsoluna Bloodborne Remastered olarak gelecek. Oyun, LEVEL (Czech Republic)’ten 100/100, Digital Spy‘dan 100/100 puan almış ve toplam 100 incelemeden Metacritic puanı 92 olan Bloodborne, Playstation 4 konsoluna sahip oyun severler tarafından beğenilerek oynanmış bir aksiyon rol yapma (RPG) oyunudur.

Fransız perakendeci firma olan Fnac, Playstation 5’e gelecek oyunlar için listelerinde Bloodborne Remastered‘a da yer verdi. Aynı firma geçtiğimiz Sony Entertainment konferansından önce de Playstation 5 için ön siparişlerin yayınlanacağını sızdırmıştı. Bu olay ihtimalleri baya yükseltiyor.

Bloodborne Remastered Playstation
sFnac’ın PS5’e gelecek oyunlar listesi

Aynı zincir mağaza, Bloodborne Remastered‘ın Playstation 5’e özel olmayacağını ve PC platformuna da çıkış yapacağını belirtiyor. Bu da öyle ya da böyle bir şekilde Bloodborne Remastered‘ın PC oyuncularına da sunulacağı söylentilerini güçlendiriyor.

Sony, en son yaptığı konferansta da Playstation 3 için özel geliştirilmiş ve 2009 yılında oyuncuların beğenisine sunulan Demon’s Souls oyunun Remake versiyonunu PC‘ye de çıkartacak olmaları Bloodborne Remastered‘ın eğer çıkması ihtimalinde PC‘ye de gelmesi ihtimalini oldukça yükseltmektedir. Oyunun PC‘ye çıkması durumunda, birçok bilgisayar üzerinden oyun oynamayı seven veya ülkemizde Playstation 5 alamayacak oyun severler için de gayet sevindirici olacaktır.

Bloodborne Remastered Fragmanı

Temkinli olmayı gerektiren bir sebep de Sony‘nin Playstation 5 konferansında Bloodborne‘u geriye dönük oyun oynayabilme sistemi olan PlayStation Plus Collection‘a getirmesidir.

Yaklaşık 3 ay önce yayınlanan Bloodborne Remastered fragmanını da tüm oyun severlerin izlemesini tavsiye ederiz.

Bloodborne Remastered PlayStation 5’e Gelecek Mi?” adlı yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!


Berk Taşdemir
Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde Veteriner Fakültesi'nde Veteriner Hekim öğrencisi.