Oscar Törenlerinde Yaşanmış Unutulmaz Anlar

Prestij bakımından eşsiz bir pozisyonda olan Oscar Ödül Törenleri, 1929’dan beri onlarca unutulmaz ana ev sahipliği yaptı. Bizde sizler için bu unutulmaz törenin unutulmaz anlarını listeledik. Oscar Törenlerinde Yaşanmış Unutulmaz Anlar yazımıza geçelim dostlar!

1 – La La Land’in Yanlışlıkla Ödül Kazanması

2016 yılı Oscar Ödül Töreni’nde yaşanan bir karışıklık sebebiyle En İyi Film ödülü 2.5 dakikalığına La La Land’e gitti. Sunuculara yanlış kart takdim edildiği için aslında Moonlight’a ait olan ödül La La Land ekibine gitti. Sahneye çıkan ve kabul konuşması yapan ekip Jordan Horowitz’in müdahalesiyle şaşkınlığa uğradı. Salondaki herkes yaşananları şaka sansa da aslında Moonlight ödülün gerçek sahibiydi.

Oscar Törenlerinde Yaşanmış Unutulmaz Anlar

2 – Adrien Brody’nin Yersiz Öpücüğü

29 yaşında Oscar alarak En Genç Oscar Sahibi unvanını elde eden Adrien, 2003 yılında “The Pianist” filmiyle ödülüne kavuştuğunda sunucu Halle Berry idi. Kendini anın heyecanına kaptıran Brody sahneye çıkar çıkmaz Halle’nin dudaklarına yapıştı. Tamamen plansız olan bu olay daha sonradan Halle Berry tarafından pek de hoş olmayan bir tecrübe olarak anıldı.

Oscar Törenlerinde Yaşanmış Unutulmaz Anlar

3 – En İyiden Unutulmaz Hareket

Dünya’nın en iyi filmlerinden birinde sinema tarihinin en iyi performanslarından birini sergileyen Marlon Brando, 1973 yılında ödülünü kabul etmek yerine bir mesaj vermeyi tercih etti. Sacheen Littlefeather isminde Kızılderili bir kadın Marlon adına sahneye çıktı. Holywood’un Kızılderilileri yanlış tanıttığını anlatan Sacheen, seyirciler tarafından yuhalandı. Bu gibi hareketleri yüzünden Brando bugün bile oyunculuğu kadar asiliğiyle hatırlanan bir adam.

Oscar Törenlerinde Yaşanmış Unutulmaz Anlar

4 – Herkesin Başına Gelebilirdi

2013 yılı Jennifer Lawrence için çok verimliydi. O sene En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görüldü. Ancak sahneye ödülünü kabul etmeye çıkarken kendi elbisesine takılıp basamaklara düştü. Bu ufak kaza insanların ona daha sempatiyle yaklaşmasını sağladı.

5 – Adalet Dağıtıldı

Geldik en yeni olayımıza. Son Oscar Töreni’ne damgasını vuran Ricky Gervais açık sözlülüğüyle herkesi şok etti. Apple Şirketi ile IŞİD’i karşılaştıran, ünlü isimlere sallayan ve aslında orada yaşananların ne kadar sahte olduğunu vurgulayan Gervais, Twitter başta olmak üzere sosyal medyada büyük destek topladı. Törendeki isimlerin konuşmaya tepkisi ise gerçekten görmeye değer.

Oscar Törenleri yıllardır tartışma yaratan onlarca olaya sahne oldu. Son zamanlarda ise güvenilirliğinin azalması ve Covid-19 sebebiyle girdiğimiz karantinanın böyle büyük toplantılara mani olması sebebiyle bu ödül töreninin geleceğini kestirmek imkansız bir hale geldi. Tören tamamen ortadan kalkarsa bu gibi anları özleyeceğimiz kesin.

Oscar Törenlerinde Yaşanmış Unutulmaz Anlar konulu yazımızın sonuna geldik! Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!