Netflix'ten film önerisi

Netflix’ten İzleyebileceğiniz 5 Film Önerisi

Netflix‘de dakikalarca dolanıp, yine de izleyecek bir şey bulamıyorum diyorsanız bu liste tam size göre. Psikoloji, korku-gerilim, kara mizah gibi çeşit çeşit birçok film tavsiyemiz var. Sıkılmadan izleyebileceğinizi düşündüğümüz filmleri umarım beğenirsiniz. Haydi şimdi Netflix’ten izleyebileceğiniz film önerisi listemize geçelim.

I Am Mother

Netflix'ten film önerisi

Yönetmenliğini Grant Sputore‘nin üstlendiği; kıyamet sonrasını konu alan bir film. Tabii tahmin edebileceğiniz gibi kıyametten kurtuldukları için sığınakta yaşayan karakterlerimizi konu alınıyor. Mother (Anne) adlı bir robot ve Dünya’nın yeniden nüfuslanmasına yardımcı olacak Daugher (Kız) adlı genç bir kızı izliyoruz. Yapay zekanın da gelecekteki rolü ne olabilir gibi bir sorunuza da yanıt bulabileceğiniz bir film izlemek istiyorsanız, tavsiye ederiz.


His House

Netflix'ten film önerisi

Senaryonun sahibi ve filmin yönetmeni olan Remi Weekes‘in psikolojik gerilim dolu filmi His House. Sudanlı genç bir çiftin bir İngiliz kasabasında yeni hayatlarına uyum sağlamak için mücadelesini izliyoruz. Acı verici bir insan hikayesini doğaüstü olaylarla ortaya koyan film mülteci çiftin yürek burkan hayatını anlatıyor.


The Call

Netflix'ten film önerisi

The Caller filminden uyarlanan filmin çıkışı pandemi nedeniyle gecikti. Geç olsun güç olmasın diyelim. Konuya geçelim. Yirmi sekiz yaşındaki olan ana karakterimiz Seo-Yeon, çocukluğunun geçtiği evinde dolaba gömülü bir telefon bulur. Telefon çalar… Arayan kişi, 1999 yılında yaşayan Young-Sook adlı bir yabancıdır. Ve görünen o ki arayan, 20 yıl önce aynı evde o da yaşıyordur. Biri geçmişte diğeri gelecekte yaşayan bu iki karakter ilk başta arkadaş olurlar. Fakat gelecekte yaşayan Seo-Yeon’un, telefonun ucundaki Young-Sook için korkunç bir geleceğin olduğunu öğrenmesiyle kedi-fare kovalamacası başlar.


Bu Benim Dünyam Değil

Netflix'ten film önerisi

Bu Benim Dünyam Değil (I Don’t Feel at Home in This World Anymore), kötü bir gün geçiriyorsanız tam size göre bir komedi filmi. Gerçekleşen bir soygun davasını almayı reddedince hemşire yardımcısı Ruth ve tuhaf komşusu Tony meseleyle kendileri ilgilenir. Günlük yaşamın kendine özgü özelliklerini size kara bir mizahla fark ettirmeyi amaçlayan film 96 dakikalık kısa bir zamana sığdırılmış.


Oyun

Netflix'ten film önerisi

Oyun, (Gerald’s Game) Tepedeki Ev filmini severlere ilk tavsiyemiz. Stephen King’in romanından uyarlanan filmde evlilikleri çıkmaza giren çiftin, evliliklerini kurtarmak amacıyla yaptıkları fantezinin korkunç bir anıya dönüşmesini anlatıyor. Büyük ölçüde bir yatak odası ortamında geçen melankoli ve gerilim dolu filmde, ana karakter Jessie (Carla Gugino), Yardım edecek kimse olmadan yatağa kelepçelenmesi ile kaçması imkansız bir duruma düşüyor.

“Netflix’ten İzleyebileceğiniz 5 Film Önerisi” başlıklı yazımızın sonuna geldik. Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!