Tribes of Europa Dizi İncelemesi

Netflix’in Yeni Dizisi: Tribes of Europa Dizi İncelemesi

Tribes of Europa yani Avrupa kabileleri. Dizi 19 Şubat 2021’de Netflix’de izleyicilerle buluştu. Dizi, Netflix Almanya yapımıdır ve dizi içerisinde hem Almanca hem de İngilizce konuşuluyor. Alman yapımı olmasına rağmen dizi Çekya ve Hırvatistan’da çekimiştir. Peki Tribes of Europa dizisinin konusu nedir, dizinin oyuncu performansları nasıl, 2. sezon gelecek mi ve dizi izlenmeli mi? Hepsi Tribes of Europa Dizi İncelemesi yazımızda.

Tribes of Europa Konusu

Dizinin konusu, bilinmeyen bir şekilde dünyada kıyamet kopmuştur. Bu kıyamet yüzünden, bütün elektronik aletler 31 Aralık günü kapanmıştır. Avrupa bir anda Modern Çağ ile Orta Çağ’ın birleştiği bir yer haline gelmiştir. Avrupa’yı mikro devletler şeklindeki kabileler yönetmeye başlamıştır. Bu ortamda, doğudan daha büyük bir tehdit yaklaşırken üç kardeş hayatta kalma savaşı verir. 2074 yılında geçen, distopik bir dizidir.

Tribes of Europa Dizi İncelemesi
DSCF1306.RAF

Oyuncu Kadrosu

Tribes of Europa dizisi Dark’ın yapımcıları tarafından yapılmıştır. Dark’tan da tanıdığımız Oliver Masucci’de dizinin kadrosundadır. Dizinin ana kadrosu da şu şekildedir:

Henriette Confurius (Liv)
Oliver Masucci (Moses)
Melika Foroutan (Varvara)
Alain Blazevic (Crimson)
Richard Zeman (Gregor)
James Faulkner (General Cameron)
David Ali Rashed (Elja)
Robert Finster (David)
Benjamin Sadler (Jacob)
Ana Ularu (Grieta)

Oyuncu Performanları

Diziye ilk başladığınız zaman sadece Almanca konuşuluyor. Dizi ilerledikçe farklı bölgelerde Almanca, farklı bölgelerde ise İngilizce konuşulduğunu görüyoruz. Eğer daha önce Almanca bir dizi izlemediyseniz, ilk başlarda oyuncuların konuşması size az da olsa garip gelebilir fakat bu durumun kısa süreceğine eminiz. Oyuncular, karakterlerinin içine tamamen girdiğini gördüğünüz zaman, size o atmosferi güzel yaşattığını gördüğünüz zaman, dilin çok da önemi kalmayacaktır. Oyuncular karakterlerini çoğu zaman güzel yansıttığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Tribes of Europa Dizi İncelemesi

2.Sezon Olacak Mı?

Dizi daha yeni yayınlanmaya başlamasıyla beraber forum sitelerinde genelde iyi yorumlar aldı. IMDb’de ise 6.0lık puana sahip olan bu dizinin 2.sezonunun olup olmayacağına dair henüz bir bilgi yok. Dizinin ilk ayı itibariyle alacağı yorumlar ve izlenmelerine göre 2. sezonun gelip gelmeyeceği belli olur. Dizinin Dark yapımcıları tarafından yapılmasından ötürü Netflix’in dizi için olumlu düşüncelerle karar vereceği düşünülüyor. Netflix onay verirse büyük ihtimalle 2022 baharında 2. sezonunu görürüz.

Tribes of Europa İzlenmeli Mi ?

Eğer distopik dünyaları seviyorsanız bu dizi size iyi gelecektir. Tribes of Europa 6 bölümden oluştuğu için rahatlıkla cumartesi ve pazar karantinasında bitirilebilir bir dizi. Sizi sıkmayacağına eminiz. Dark’ın yapımcıları tarafından yapıldığını gördüğünüz için büyük umutlarla diziyi açmamanızı öneririz çünkü bu şekilde beklentinizi yükseltip, beklentinizin altında kalmasını istemeyiz. Diziye normal bir zamanda, normal herhangi bir diziye başladığınız gibi başlarsanız, bir beklentiniz olmadan başlarsanız pişman olmadan, keyif alarak 6 bölümü izlersiniz. Bu şekilde söylüyoruz ki büyük bir beklentiyle izlemeyin. Şimdiden keyifli izlemeler.

Tribes of Europa Dizi İncelemesi

‘Netflix’in Yeni Dizisi: Tribes of Europa Dizi İncelemesi’ adlı yazımızın sonuna geldik. Bizleri Instagram veTwitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!