Netflix'de iptal edilen dizi sezonları

Netflix’in İptal Ettiği Dizi Sezonları

Netflix, yayınladığı ve herkesin merakla beklediği bazı dizilerinin yeni sezonlarını iptal ettiğini açıkladı. Netflix, dizinin hayranları tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu ve Twitter üzerinden birçok tepki aldı, fakat neden iptal edildiğini kimse bilmiyor. Netflix’in iptal ettiği dizi sezonları şunlar:

Altered Carbon

Netflix'in iptal ettiği dizi sezonları

Dizinin 3. sezonu beklenirken iptal edildiği haberi gelmiş. Dizinin hayranları bu duruma oldukça tepki gösteriyor. Yine aynı isimli bir çizgi romanın dizisi olan Altered Carbon‘un konusunu şöyle özetleyebiliriz: İnsanların karakterlerini ve ruhlarını yeni bedenlere transfer edebildikleri alternatif bir gelecekte geçiyor.

Anne With An “E”

Netflix'in iptal ettiği dizi sezonları

Dizi 3. sezon 27. bölümde bitmiş, yapımcılar 4. sezonunu iptal etmiş. Dizinin hayranları bu duruma oldukça öfkeli. Dizinin konusu: Anne, babasının ölümünün ardından amcası ve yengesinin evine taşınır, sonra amcası da vefat eder. Yengesiyle şehre taşınıp hizmetçilik yapmaya başlarlar. Daha sonra yetimhaneye gider burada yaşanan bir karışıklık sonucu kendini bir ailenin evlatlık çocuğu olarak bulur.

The Society

Netflix'in iptal ettiği dizi sezonları

Ödüllü İngiliz Roman yazarı ve şair William Golding’in “Sineklerin Tanrısı” romanından uyarlanmıştır. Dizinin 2. sezonu gelmesi beklenirken sezonun iptal edildiği haberi geldi. Dizinin konusu: Bir grup genç yaşadıkları New England kasabasının aynısı olan başka bir kasabaya gönderilirler fakat bu kasabada ailelerine dair bir iz yoktur. Ailelerinin yanına dönmek için çabalarlar ayrıca diğer yandan hayatlarını devam ettirmek zorundadırlar.

Everything Sucks

Netflix'in iptal ettiği dizi sezonları

Hafif eski olması ve oyuncuların sempatikliğiyle sevilen dizinin 2. sezonu yaklaşık 2 yıldır bekleniyordu fakat yine iptal edildiği haberi geldi. Dizinin konusu: 1996 yılı Oregon’da liseye yeni başlayan gençleri ve okulu nasıl katlanılabilir bir yere getirmeye çalıştıklarını anlatıyor.

Atypical

Netflix'in iptal ettiği dizi sezonları

Komedi-dram türünde olan dizinin 4. sezonu bekleniyordu yine iptal olduğu açıklandı. Dizinin konusu: Sam 18 yaşında otizm hastası bir gençtir, hayatını yaşamak ister. Terapisti bunun için onu teşvik ederken ailesiyse hala küçük olduğunu düşünür.

Netflix'in iptal ettiği dizi sezonları
Netflix'in iptal ettiği dizi sezonları

Spinning Out ve I Am Not Okey With This dizileri de Netflix‘in 2. sezonunu iptal ettiği dizilerden.

Netflix, bu dizilerden öncede The OA ve Sense8 dizilerinin beklenen sezonlarını iptal etmesiyle de bir hayli konuşulmuştu.

“Netflix’in İptal Ettiği Dizi Sezonları” yazımızın sonuna geldik. Diğer içeriklerimize göz atmak için buraya tıklayın. Ayrıca, bizi Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.


Zeynep Aslı Elidolu
Yazı yazmayı fazlasıyla seven bir edebiyat öğrencisi ve içerik üreticisi / Bir Parça Tuhaftık