Netflix kült filmler

Netflix’de İzleyebileceğiniz Kült Filmler

Karantina döneminde birçoğumuz Netflix sayesinde sıkıntımızı geçirdik fakat çoğu zaman Netflix‘te izleyecek hiçbir şey yok, boşa para veriyoruz yorumlarını duyuyorum. Bu yüzden Netflix‘te halihazırda var olan kült filmlerin bir kısmını sizin için derledim. Eğer bu yazı sizler tarafından beğenilirse Netflix‘te bulunan diğer filmler ile ilgili başka yazılar da planlıyorum. Şimdi Netflix üzerinden izleyebileceğiniz kült filmler listemize geçelim. Keyifli okumalar ve izlemeler.

The Matrix (1999)

Netflix kült filmler

Filmimiz Neo‘nun dünya ile ilgili korkunç gerçekleri öğrenmesi ve düzeltmeye çalışmasını anlatıyor diyebiliriz. Eğer bu filmin konusunu anlattığımdan fazla bilmiyorsanız hiç öğrenmeye çalışmayın ve hemen izleyin. Belki de en kült aksiyon filmlerinden Matrix bana göre başarısız devam filmlerine sahip olsa da Netflix‘teki en güzel filmlerden.

Inception (Başlangıç) (2010)

Netflix kült filmler

Listemizdeki bir diğer aksiyon filmi ve bir Christopher Nolan klasiği Inception. Başkalarının rüyalarına girebilen bir grup insanın gizli görevini anlatıyor. Klasik Nolan şaşırtmaları ve ters köşeleriyle kendisinin başyapıtı olarak görülen Inception‘ı Netflix‘ten izleyebilirsiniz. Oyuncu kadrosu da film kadar güzel.

The Shining (Cinnet) (1980)

Netflix kült filmler

Stephen King‘in aynı isimli romanından Stanley Kubrick‘in yönetmenliğiyle uyarlanan The Shining, Jack Torrance‘in otelde bir iş kabul etmesiyle ailecek gizemli otele taşınmalarını ve yaşadıklarını anlatıyor. Korku filmlerini sevmeseniz de Shining‘e bir şans vermenizi öneririm. Kubrick ve Jack Nicholson, daha ne diyeyim.

V For Vendetta (2005)

Netflix kült filmler

“Remember, remember, the 5th of November” replikleriyle aklımıza kazınan V for Vendetta 2020’de geçen bir İngiliz distopyada V adında gizemli bir asinin Evey ile yaşadıklarını anlatıyor. Senaryo ve oyunculuklarıyla V for Vendetta, insanı düşündüren bir film.

Shawshank Redemption (Esaretin Bedeli) (1994)

Netflix kült filmler

IMDB’nin gelmiş geçmiş en yüksek puanlı filmi “Esaretin Bedeli”, işlemediği bir suçtan hapse giren Andy ve Red‘in hapishanedeki hikayesini anlatıyor. Özellikle senaryonun öne çıktığı bu filmi de izlemenizi öneririm.

“Netflix Üzerinden İzleyebileceğiniz Kült Filmler” listemizin sonuna geldik. Sizce Netflix‘teki en iyi film hangisi? Diğer içeriklerimize göz atmak için buraya tıklayın. Ayrıca, bizi Instagram ve Twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.