Lupin Dizi İncelemesi

Netflix’in Yeni Dizisi: Lupin Dizi İncelemesi

Lupin dizi incelemesi yazımız ile karşınızdayız. Öncelikle Lupin dizisinin ana karakteri, Assane Diop hakkında biraz bahsedelim. Assane Diop, karakter olarak, eğlenceli, gösterişi seven, elleri çabuk bir hırsızdır. Bu hırsız Arsene Lüpen adlı bir roman karakterinden çok etkilenip, ona benzeyen bir karaktere bürünmüştür. Lupin dizisinin başından sonuna kadar Arsene Lüpen ismini çok duyacağız. Kişisel yorumumu yapacak olursak, dizinin ana karakterini çok beğendim.

Lupin Dizi İncelemesi

Lupin Dizisinin Yan Karakterleri

Lupin dizisinin yan karakterleri de, dizinin başrol oyuncusu kadar sizi etkilemeyi başarıyor. Herkesin oynadıkları rollere tam olarak uyum sağladığını rahatça söyleyebiliriz. Fransızca olduğu için ilk başlarda kucağınıza belki de tam hitap etmez fakat bir iki bölüm izledikten sonra Fransızca’ya da alışıyorsunuz.

Lupin Dizisinin Konusu

Lupin dizisinin konusu aslında bir intikam hikayesini anlatıyor. Dizinin ana karakteri Assane Diop‘un babası yıllar önce haksız yere hapis yatıyor. Assane Diop ise babasının intikamını almak için, babasını haksız yere hapse sokanlardan intikam almaya çalışıyor.

Lupin Dizi İncelemesi

Lupin Dizisinin Oyuncuları

  • Omar Sy – Assane Diop
  • Shirine Boutella – Lieutenant Sofia Belkacem
  • Ludivine Sagnier – Claire
  • Nicole Garcia – Anne Pellegrini
  • Clotilde Hesme – Juliette Pellegrini
  • Soufiane Guerrab – Youssef Guadire
  • Antoine Gouy – Benjamin Ferel
  • Hervé Pierre – Hubert Pellegrini
  • Fargass Assandé – Babakar Diop

Lupin Dizisi Hakkında Yorum

Kişisel olarak bu başlığı ele alırsak, Lupin’e başlamam ile hiç duraksamadan son bölüme geldim. Lupin hem sürükleyici hem de eğlenceli bir dizi. Diziye başlayacaklara tavsiye olarak şunu söyleyebilirim, diziyi hafta sonu karantinanızda başlayın ve geç vakitte başlamayın çünkü dizinin ilk sezonunun ilk kısmı beş bölüm olduğunu görünce hemen bitirmek istiyorsunuz. Atıştırmalıklarınızı hazırlayıp diziye başlamanızı tavsiye ediyorum.

Lupin Dizi İncelemesi

Lupin Dizisi: 2. Sezon Ne Zaman ?

Dizinin ikinci sezonunun ne zaman çıkacağı ile daha kesin bir tarih olmamasına rağmen, Lupin yayınlanmaya başlamasından itibaren kısa sürede çok fazla ilgi çektiği için ikinci sezonunun ya da birinci sezonun ikinci kısmının kısa sürede yayınlanmasını bekliyorum. İnternette farklı farklı düşünceler olsa dahi diziyi bitirdikten sonra, Netflix’in ‘Kısa sürede yeni bölümler gelecek‘ yazısı bize 2022’yi beklemeyeceğimizi düşündürtüyor fakat kesin bir tarih olmadığından dolayı net bir şey söyleyemiyoruz.

Arsene Lüpen (Arsene Lupin)

Dizinin ana karakterine ilham olan Arsene Lüpen hakkında da kısa bir bilgi verip yazımızı sonlandırıyoruz. Arsene Lüpen bir Fransız karakterdir. Yazarı Maurice Leblanc, bu karakteri oluştururken Fransız anarşist ve hırsız olan Fransız Marius Jacop‘tan esinlenerek yazmıştır. Türkiye’de de baskısı olan bu kitap serisi toplam yedi kitaptan oluşturmaktadır. Kensidini ‘Kibar Hırsız‘ olarak tanıtan Arsene Lüpen, her zaman esprili ve kibardır. Silahlardan ve kandan nefret eder. Silah kullanmamasına rağmen Jiu Jitsu‘yu iyi bilir. Her zaman da istediğini elde eder. Hiç yakalanmamıştır.
Peyami Safa’nın ‘Cingöz Recai’ karakteri de Arsene Lüpen’den etkilenerek oluşturulmuş bir karakterdir.

Lupin Dizi İncelemesi

Netflix’in Yeni Dizisi: Lupin Dizi İncelemesi” yazımızın sonuna geldik. Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!