Netflix Kült Filmleri

Netflix Kült Filmleri -2

Netflix platformundan izleyebileceğiniz 5 filmi daha önce derlemiştik. Artık kültleşmiş filmlerden Netflix’te bulunan 10 başka filmi de bu listemizde derledik. Gelin Netflix kült filmleri yazımıza geçelim.

1. The Godfather Serisi (1972, 1974, 1990) (Baba)

Netflix Kült Filmleri

IMDB’nin en yüksek puanlı filmlerinde 2. ve 3. sıranın sahibi olan bu seri Netflix’te izleyebileceğiniz en kült film olabilir. Kısaca Corleone suç ailesini anlatan film, oyunculuklarıyla, sahneleriyle ve efsaneleşmiş replikleriyle izleyen herkesin kalbinde bir yer ediniyor. Eminim birçoğunuz izlemişsinizdir veya listelerinizdedir.

2. Psycho (1960) (Sapık)

Netflix Kült Filmleri

Alfred Hitchcock’un bana göre birçok kalıbı kıran ve gerek senaryosu, gerek sinematografisi ile bizi büyüleyen Psycho, özellikle gizem severlerin kesinlikle izlemesi gereken bir film. Birçok nakitle yeni bir hayata başlamak için kaçan Lila’nın yolunun Bates Motel’e düşmesini anlatan filmi sadece bir Hitchcock filmi olarak tanımlamak yeterli olacaktır sanırım.

3. One Flew Over The Cuckoo’s Nest (1975) (Guguk Kuşu)

Netflix Kült Filmleri

Yakınlarda yayınlanan ve yine bir Netflix yapımı Ratched’ın, öncesini anlattığı bu film, Jack Nicholsan başta olmak üzere tüm kadronun harika oyunculukları ve senaryosuyla kesinlikle izlemeniz gereken bir film. Bir akıl hastanesine düşen Randle Patrick McMurphy‘nin hikayesini Netflix’ten izleyebilirsiniz.

4. 2001: A Space Odyssey (1968) (2001: Uzay Yolu Macerası)

Netflix Kült Filmleri

Stanley Kubrick’in yönetmenliğini üstlendiği zamanın ötesindeki bu bilim kurgu filmini izleyip bana kalırsa hayrete düşmemek elde değil. Eğlenmek isteyenlerin izlemesi gereken film olmasa da bence A Space Odyssey Netflix’teki en kaliteli filmlerden biri.

5. Django: Unchained (2012) (Zincirsiz)

Netflix Kült Filmleri

Irkçılık üzerine olan filmlerin içinde belki de en eğlencelisi Django: Unchained, Alman bir kelle avcısı ve bir siyahinin karısını kurtarma serüvenlerini anlatıyor. Quentin Tarantino‘nun yönetmenliğini yaptığı bu film sizi izlediğinize pişman etmeyecek.

6. The Dark Knight Serisi (2005, 2008, 2012) (Kara Şövalye)

Netflix Kült Filmleri

Bugüne kadar birçok süper kahraman filmi ve birçok Batman filmi yapıldı. Yakın zamanda Robert Pattinson‘ın oynadığı halini de izleyeceğimiz Batman, Christian Bale‘in harika oyunculuğu ve Christopher Nolan‘ın da yönetmenliğiyle çok başarılı bir çizgi roman filmi olarak karşımıza çıkıyor. Serinin üç filmi de Netflix’te mevcut.

7. Interstellar (2014) (Yıldızlararası)

Netflix Kült Filmleri

Listemizdeki 2. Nolan filmi Interstellar yeni keşfedilmiş bir kara deliği araştıran bir grup astronotun yolculuğunu anlatıyor. Klasik beynimizi yakan bir Nolan filmi Interstellar, günümüzün en meşhur uzay filmlerinden biri haline geldi. Bu filmimizi de Netflix’ten izleyebilirsiniz.

8. Requiem For A Dream (2000) (Bir Rüya İçin Ağıt)

Netflix Kült Filmleri

Bağımlılık ve hayalleri ele alan Requiem For A Dream, anlatmak istediğini çok güzel anlatan bir film. Sadece uyuşturucuya olan bağımlılıktan ziyade insanın bağımlı olduğu her şeyi bence bir miktar anlatan film, kesinlikle etkileyici ve sarsıcı bir eser. Oyunculukları ve çekimleriyle bu film kesinlikle izlenmesi gereken filmlerden.

9. Shutter Island (2010) (Zindan Adası)

Netflix Kült Filmleri

Bir Martin Scorsese filmi olan Shutter Island, II. dünya savaşından dönen Teddy Daniels ve Chuck‘un bir hastanın, hastaneden yok olmasını araştırmasını anlatıyor. Filmimiz hem gizem unsurları, hem de filme verilen atmosferle bizi merak ettirmeyi başarıyor. Scorsese ve Dicaprio’nun beraber yapacakları yeni film Killer Of The Flower Moon çıkmadan izlemenizi tavsiye ederim.

10. 12 Years A Slave (2013) (12 Yıllık Esaret)

Netflix

Listemizin son filmi yine ırkçılık ana temalı bir film. 12 Years A Slave bir siyahi tarafından yazılıp, yönetilen ve En İyi Film Oscar’ı kazanan ilk film unvanına da sahip. Film kısaca özgür bir siyahi adamın kaçırılarak köle yapılmasını ve bu süreci anlatıyor. Hüzünlü hikayesi ve ırkçılık sorununu çok güzel bir biçimde anlatmasıyla bu konuya ilgililerin mutlaka izlemesi gereken bir film. Aynı zamanda kadrosu da filmin kalitesini ortaya koyar nitelikte.

“Netflix Kült Filmleri” adlı yazımızın sonuna geldik. Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!