NBA’de Sezon Öncesi (Doğu)

Nba’de uzun bir aradan sonra çok etkileyici ve heyecanlı bir offseason geçirdik. Dengelerin tamamen değiştiği, yepyeni hikayelerin hazırlandığı bir sezon yaklaşıyor. Doğu konferansında yeni sezon 23 Ekim gecesi oynanacak olan iki maçla başlayacak. Şimdi birlikte yaz dönemi sonrası bazı takımları inceleyelim. 

Miami Heat

Bam Adebayo ve Derrick Jones Jr. gibi atletizm manyakları, Tyler Herro gibi bir potansiyel şut tehdidi ve Jimmy Butler gibi bir lider. Miami, mütevazi ancak etkileyici bir kadroya kurdu bu sene. Taraftarlarını da biraz olsun mutlu edebilirler.

Boston Celtics

Boston için işlerin pek de parlak geçtiğini söyleyemeyiz. Ligin en iyi oyuncularından Kyrie’yi ve takımın en önemli parçalarından Horford’u Doğu takımlarına kaptırdılar. Ancak yine de Boston için her şey bitmiş değil. Charlotte’da yetenekleri heba olan Kemba Walker’ı iyi bir sezon geçiren Enes Kanter’i aralarına kattılar. Özellikle geçen sezon Kyrie’nin takıma monte edilmesindeki sorundan sonra Kemba ve Boston’un çıkaracağı iş merak konusu. Yine de Boston izlemeye değer bir ekip olacaktır. 

Philadelphia 76ers

Geçen sezonu dramatik bir sonla kapatan ekipte de bir kaç büyük hamle yaşandı. Jimmy Butler ve JJ Reddick gibi iki şutör kaybedilirken Harris takımda tutuldu ve Horford eklemesi yapıldı. Önümüzdeki sezon için en büyük eksik dış şut olacak gibi duruyor ancak dikkat edilmesi gereken bir takım oldukları kesin. 

Milwaukee Bucks

Geçtiğimiz sezonun doğu finalisti, MVP Giannis’in liderliğindeki Bucks, hareketsiz bir offseason geçirdi. Brogdon’ı Indiana’ya kaptıran ekipte göze çarpan başka bir hareket yoktu denebilir. Kadrolarını büyük ölçüde korudular ve istikrarlı ilerleyişlerini sürdüreceklerdir.

Toronto Raptors

Son NBA şampiyonu için rüya bitmiş gibi görünüyor çünkü FMVP Kawhi Leonard takımdan ayrıldı. Yine de kadroları hafife alınmamalı. Lowry-VanVleet-Siakam üçlüsü bizi bu sene epey eğlendirebilir. 

Brooklyn Nets

Gelelim Doğu’yu sallayan takıma, Brooklyn Nets. Belki de tarihin en kötü takasının altında imzası bulunan New York ekibi için toparlanamaz dendi, artık sonsuza kadar tanking yapar dendi, dendi de dendi. Ama şimdi öyle bir noktaya geldiler ki doğru takım yönetiminin neler yapabileceğini gözümüze soktular resmen. Önce Lakers’ta istenmeyen adam olan D’Lo’dan bir all-star çıkardılar. Sonra bu yaz D’Lo’yu gönderip takıma ligin en iyi oyuncularından Kyrie ve Durant’i kattılar. Ayrıca iyi bir geçmişe sahip DeAndre Jordan da cabası. Şu an için tek sorun Durant’in sakatlığı ve nasıl bir dönüş yaşayacağındaki belirsizlik. Yine de Brooklyn çok korkutucu bir takım. 

doğu

Doğu’da fark yaratacağını düşündüğüm takımlar bunlar. Bizleri fazlasıyla rekabet içerecek bir Doğu Konferansı’nın beklediğini düşünüyorum. Eğlenceli bir sezon olacağı kesin.