Batı Konferasyon’unda Sezon Öncesi

Yazımıza Batı kısmıyla devam ediyoruz. Haydi birlikte Batı’nın demirbaşlarını inceleyelim.

New Orleans Pelicans  

Lonzo Ball, Brandon Ingram, Jaxson Hayes ve elbette Zion Williamson. New Orleans’ın geleceği çok sağlam gözüküyor. Genç ve dinamik bir takım izlemek hepimize zevk verecektir şüphesiz. 

Houston Rockets

Houston için yine hayal kırıklığı ile biten bir sezon oldu 2018-2019 sezonu. Ekip, adeta kendilerine bela olan Warriors tarafından 6 maçlık bir seri ile saf dışı bırakılınca artık değişim kaçınılmazdı. CP3’nin takas istediği söylentileri, yalanlamalar, iddialar derken sonunda ligin en iyi guardlarından Russel Westbrook takas ile takıma katıldı ve Chris Paul gönderildi. Bence iki açıdan da en korkunç potansiyele sahip takım Houston. Eğer Westbrook ve Harden birlikte oynayabilirse bizi ve Houston taraftarlarını çok eğlenceli vakitler bekliyor olacaktır. Ancak eğer bu ikili sorunlar yaşarsa felakete canlı tanık oluruz. En merak ettiğim takım kesinlikle Houston. Batı bölgesinde çok ciddi etkiye sahip takımlardan olacağını düşünüyorum.

batı

Golden State Warriors

Golden State için sonu kötü biten bir sezon oldu geçtiğimiz sezon. 2 süperstarını ağır sakatlıklara kurban veren takım, finallerde Toronto’ya kaybederek 3-Peat’in kapısından döndü. Yaz sezonu ise epey bir hareketli geçti. Önce veteran ikili Igoudala ve Livingston ile yollar ayrıldı. Kevin Durant’in Brooklyn’e gidişi ise bir sign&trade anlaşması ile yapıldı ve all-star D’Angelo Russel takıma katıldı. Cap yetersizliğinden dolayı Cousins ile tekrar anlaşılmadı ancak yerine Willie Cauley Stein ve Kevon Looney ile imzalandı. Ayrıca Klay Thompson’a da maksimum kontrat verildi ve takımda tutuldu. Böylece Warriors güç kaybını minimuma indirdi. Özellikle de Cousins’in tekrar sakatlandığını düşünürsek başarılı bir yaz dönemi geçirdikleri bile söylenebilir. Şu an için Curry-Russel ikilisinin savunma zaafiyeti tartışma konusu olsa da Warriors yeni sezona, yeni salonunda, yeni ümitlerle başlayacak. 

Los Angeles Lakers

Lakers, sezon içinde ulaşamadığına yaz döneminde ulaşmayı başardı. Yüklü bir takas olduğunu düşünsem de sonunda Anthony Davis Kral’ın yanına katıldı. Haliyle beklentiler de en üst düzeyde artık. Kuzma dışında genç oyuncularla yollar ayrıldı. Bench için oldukça iyi hamleler yapıldı. Ancak eski günlerine döner umuduyla takıma katılan Demarcus Cousins’in çapraz bağlarından sakatlanması yönetimi afallatmış olsa gerek. Özellikle şehirdeki küçük kardeş çok güçlü bir kadro kurduktan sonra Lakers’ın neler yapacağı merak konusu. Ancak şampiyonluğun en güçlü adaylarından biri oldukları konusunda kimse şüphe duymayacaktır.

Los Angeles Clippers

Yaz döneminin en flaş takımı. Zaten oldukça iyi bir ekibin üzerine sezonun büyük çoğunluğunu MVP yarışı içinde geçiren Paul George ve Finaller MVP’si Kawhi Leonard eklendi. Yıllardır ezik kardeş konumunda olan Clippers, artık başarılı olmak için en büyük şansını elde etmiş durumda. Lou Williams gibi bir hücum silahı, Harrel ve Beverley’in savunmada yaratacağı fark… Clippers kesinlikle heyecanlandıran bir kadroya sahip ve benim şampiyonluk adayım.

Yıllardır üst düzey bir rekabete sahne olan Batı, bu kez savaş arenasına dönüşecek gibi. Bu kadar denk iki konferans son zamanlarda sık denk gelebileceğimiz bir durum değil, o yüzden kesinlikle izlenmeye değer bir sezon geçireceğiz bu sezon. Şimdiden iyi seyirler.