Mutlaka İzlemeniz Gereken 10 Korku Filmi Önerisi

Selamlar! Korku filmleri severler için merakınızı cezbedecek 10 korku filmi hazırladık. Bu bir tavsiye listesi olduğu için nispeten daha az bilinen filmleri seçmeye özen gösterdik. Hazırsanız listemize başlayalım! İşte sizler için Korku Filmi Önerisi !

Korku Filmi Önerisi – It Follows (2014)

Korku Filmi Önerisi

David Robert Mitchell’in 2014 yılında dikkatleri üzerine çekmeyi başardığı It Follows listemizde bahsedeceğimiz ilk film. Konusundan kısaca bahsedecek olursak, cinsel yolla bulaşan, insandan insana geçen doğaüstü bir “Lanet” söz konusu. Bu lanet, filmimizin ana karakteri olan Jay isminde bir kıza geçmiştir ve onun peşini bırakmamaktadır. Jay ve arkadaşları buna bir çözüm yolu bulmakta kararlıdırlar.

Korku Filmi Önerisi – Sinister (2012)

Korku Filmi Önerisi

Başrolünde Ethan Hawke’ın bulunduğu Sinister, Korku Filmleri Severlerin İzlemesi Gereken 10 Film listemizdeki ikinci film. Filmde yeni evlerine taşınan bir ailenin babası, evin karanlık geçmişini öğrenir ve bunu yazdığı kitaba aktarmak niyetindedir. Evin çatı katında bulduğu kutunun içerisinde bir projektör ve birkaç tane de film bulan karakterimiz, bulduğu filmleri izlediğinde kanını donduran görüntülerle karşılaşacaktır.

Korku Filmi Önerisi – The Others (2001)

Korku Filmi Önerisi

Korku filmi klişelerinin ustalıkla kullanıldığı bu filmin başrolünde Nicole Kidman’ı görüyoruz. Filmde Grace Stewart iki çocuğuyla birlikte büyük bir evde yaşamaktadır. Evin bakımıyla ilgilenmesi için hizmetçi bir aile tutan Grace ve çocuklarını korku dolu anlar bekliyordur. Çünkü evde paranormal olaylar baş göstermeye başlamıştır ve ortada Grace’in bilmediği sırlar vardır.

Korku Filmi Önerisi – The Lighthouse (2019)

Korku Filmi Önerisi

Yeni dönem korku sinemasının başarılı ismi Robert Eggers’in yönetmen koltuğunda oturduğu The Lighthouse’un oyuncu kadrosunda Robert Pattinson ve Willem Dafoe isimleri bulunuyor. Gözden ırak bir deniz fenerinde görev yapan iki adam, çıkan fırtınadan dolayı deniz fenerinde mahsur kalmışlardır. Birbirlerine olan tahammülleri zaman geçtikçe azalan bu iki denizciyi sıkıntılı günler bekliyordur.

Korku Filmi Önerisi – The Babadook (2014)

Mr. Babadook

Kocasını yıllar önce kaybeden Amelia, tek çocuğuyla birlikte yaşamaktadır. Bir gün oğlunun kitaplarının arasında “Mister Babadook” isminde garip bir hikaye kitabı bulur ve onu oğluna okur. Daha sonrasında bu kitabın hem oğlunu hem de kendisini kötü bir şekilde etkilediğini düşünen Amelia kitaptan kurtulmaya çalışır. Ama Babadook onun ve oğlunun peşini bırakmayacaktır.

Suspiria (2018)

Dakota Johnson

Dario Argento’nun 1977 yapımı filminin yeniden çevrimi olan Suspira korku türünün son yıllardaki en iyi örneklerinden birisi. Film 1977 yılında Berlin’de geçmektedir. Amerikalı bir genç kız olan Susie burada bulunan meşhur bir dans okuluna girmeye çalışmaktadır. Fakat genç Susie dans okuluna girdikten sonra kendisini akılalmaz olayların içerisinde bulur.

Eraserhead (1977)

Jack Nance

David Lynch’in ilk uzun metrajlı filmi olan Eraserhead listemizde bahsedeceğimiz filmlerden bir diğeri. Henry, daha önce ilişki yaşadığı Mary’nin hamile kaldığını öğrenir. Mary’yi evine getirir ve çocukları doğar fakat doğan çocuk bir insandan çok garip bir yaratığa benzemektedir. Şunu söylemek gerekir ki eğer hassas bir bünyeye sahipseniz veya filmlerde metaforik anlatımlardan hoşlanmıyorsanız bu filmden uzak durmanızda fayda var. Ama eğer bunlarla bir sorunuz yoksa Eraserhead korku türünde izleyebileceğiniz en iyi filmlerden birisi.

REC (2007)

Manuela Velasco

Gazeteci Angela ve kameramanı Pablo bir binada haber yaptıkları sırada, tesadüfen binada korkunç bir olay yaşanır. Binada oturan yaşlı bir kadının, evinde bir kaza geçirdiğini öğrenirler fakat durum bundan çok daha büyük ve korkutucudur. El kamerası tekniğiyle çekilen REC özellikle gerçekçiliğiyle izleyenleri korkutmayı başaran filmlerden.

The Evil Dead (1981)

Betsy Baker

Sam Raimi’nin korku klasikleri arasına giren bu filminde ana karakterimiz Ash, sevgilisi ve arkadaşlarıyla birlikte bir orman evinde tatil yapmak peşindedirler. Ne var ki çok geçmeden tatil planları, doğaüstü bir gücün kendilerine musallat olmasıyla kabusa dönecektir.

The VVitch (2015)

The VVitch

Korku Filmleri Severlerin İzlemesi Gereken 10 Film listemizin son filmi olan The VVitch, listemizde bahsettiğimiz bir diğer film olan The Lighthouse’un yönetmeni Robert Eggers’in ilk filmi. Film, 17. yüzyılda geçiyor. Hristiyan bir çift çocuklarını da alarak gözlerden uzakta, ormanın dibinde bir evde yaşamaya başlıyorlar. Çiftin yeni doğan çocukları birden ortadan kaybolunca ailede sarsıntılar baş göstermeye başlıyor. The VVitch, bizim de aşina olduğumuz çocuk masallarını, hristiyan öğretileriyle harmanlayan kaliteli bir korku filmi.

Listemizin sonuna geldik. Umarız tavsiye ettiğimiz filmleri seversiniz.

Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!