Mesut Özil maaş

Fenerbahçe’nin Yeni Transferi: Mesut Özil

Mesut Özil Kimdir?

Mesut Özil ismini futbolu yakından takip etmeyen insanlar bile bilir. Dünyanın en iyi on numaralarından biri olarak bilinen Mesut Özil kısa zaman önce Fenerbahçe ile anlaştığını sosyal medya üzerinden bildirdi. Mesut Özil’i kısaca anlatmak gerekirse, 2006 yılında Mesut doğduğu şehrin takımı olan, Bundesliga ekibi Schalke 04 ile profesyonel futbol hayatına başladı. 2008 yılında ise yine Bundesliga ekibi Werder Bremen‘de top koşturdu. Mesut Özil kimdir? Mesut Özil ne kadar maaş alacak? Daha önce hangi takımlarda oynadı?

Mesut Özil maaş

Mesut Özil Ne Kadar Ücret Alacak?

Fenerbahçe, Mesut Özil ile 3.5 yıllık sözleşme imzaladığını duyurdu. Resmi olarak bir rakam belirtilmemesine karşın 3.8 milyon euro’yu aşan futbolcu maaşlarının Borsa İstanbul‘a açıklama yükümlülüğü bulunuyor. Mesut Özil için Fenerbahçe’nin ödeyeceği yıllık maaş böylelikle 3.8 milyon euro’nun altında bir rakam olduğu kesinleşmiş oldu.

Hürriyet’in haberine göre 5 milyon euro imza parası ile birlikte 3.5 yıllık sözleşmesi boyunca toplam 12 milyon euro alacak. Alacağı bu ücret ile Mesut Özil, önceki takımı Arsanel’deki kazancından büyük bir fedakarlık yapmış oldu. Toplam 17 milyon euro’nun 7 milyonu Fenerbahçe tarafından karşılanırken kalan 12 milyon sponsorlar tarafından ödenecek.

Real Madrid’e Transferi

2010 yılındaki Dünya Kupası performansı ve Werder Bremen’deki başarılı oyunu sayesinde, 2010 yılında Real Madrid‘in o zamanki teknik direktörü Jose Mourinho‘nun isteği üzerine 15 milyon euro karşılığında Real Madrid’e transfer oldu. İmza törenindeki konuşmasında

Real Madrid’de forma giyecek ilk Türk olduğum için mutluyum. Takımda kaliteli oyuncular fazla, elimden geleni vereceğim. Tüm hayatım boyunca ailem ve arkadaşlarımdan büyük destek aldım. Kaka gibi bir oyuncuyla oynayacak olmaktan ve Mourinho ile çalışacak olmaktan dolayı mutluyum.

Diye açıklama yapmıştır. Real Madrid’te çıktığı 129 maçta 22 gol 65 asistlik bir performans sergilemiştir.

Mesut Özil maaş

Arsenal’e Transferi

2 Eylül 2013 yılında, 50 milyon euro karşılığında Arsenal‘e transfer oldu Mesut Özil. 2018 yılında da sözleşmesini 3 sene daha uzattı. Pandemi sürecinde maaşında indirim yapılmasını kabul etmeyen Mesut Özil’in arası Arsenal teknik direktörü Arteta ile iyice açıldı. Arteta’nın, Mesut’u kadro dışı bırakmasıyla beraber, Mesut’un kariyerinin en kötü senesi yaşandı. Sözleşme sonuna kadar Arsenal’de kalmayı istediğini söylese de geçtiğimiz günlerde sözleşmesini sona erdirdi.

Mesut Özil maaş

Fenerbahçe’ye Transferi

Fenerbahçelilerin yıllarca hayalini kurduğu, bu sene gelecek diye senelerdir beklediği Mesut Özil sonunda İstanbul’a iniş yaptı. Fenerbahçe atkısı ile pozunu verdi. İzolasyonu tamamlandıktan sonra resmi imzayı atacak bu büyük yıldızın neler yapacağını merakla bekliyoruz.
Fenerbahçe’nin attığı tweet ve Mesut’un bu tweete karşılık verdiği yanıt, bütün Fenerbahçeli taraftarları heyecanlandırdı ve artık Mesut’un formayı giyeceği günü sabırsızlıkla bekliyorlar.


Yorumcuların bazıları, Mesut transferinin yanlış olduğunu ve başarısız olacağını düşünüyor fakat dünyanın en büyük on numaralarından birinin, tuttuğu takımda oynamak için hevesli olduğunu düşünüyorum. Mesut, Mesut gibi oynarsa hem Fenerbahçe’yi hem de Avrupa’da Türkiye’nin puanını tekrar ayağa kaldırabileceği gerçeği de var.

Mesut Özil maaş


Fenerbahçe’nin Yeni Transferi: Mesut Özil” yazımızın sonuna geldik. Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!