Avatar 2 Ne Zaman Vizyona Girecek

Avatar 2 Ne Zaman Vizyona Girecek?

James Cameron‘ın gişe rekortmeni filmi Avatar 2009’da vizyona girmişti. Bundan sonrasında ise 2. filme kesin gözüyle bakılıyordu. Fakat 10 yıldan fazla süredir Avatar 2 halen çıkmadı. Peki Avatar 2 neden ertelendi ve ne zaman vizyona girecek? Gelin elimizdeki bilgilere bakalım.

Avatar 2 Ne Zaman Vizyona Girecek

Avatar Serisi Kaç Film Olacak ?

Avatar 2 ilk filmin başarısının ardından direkt gündeme oturmuştu ve vizyon tarihi sorulur olmuştu. Fakat ilk filmin çıkışının üzerinden ertelene ertelene filmin vizyon tarihi en son 16 Aralık 2022 olarak belirlendi. Bunun devamında gelecek olan filmler ise Avatar 3 (2024), Avatar 4 (2026) ve Avatar 5 ne kadar hayal olarak dursa da 2028 yılında çıkacak olarak açıklandı.

Avatar 2’nin Çekimleri Ne Durumda?

2009’dan bu yana ilk Avatar‘ın getirdiği havayı biraz kaybetse de ikinci film halen çoğu seriden çok ses getirme şansına sahip. 10 yılın ardından da ikinci filmin çekimleri Yeni Zelanda‘da tamamlandı. James Cameron film hakkında şu açıklamada bulundu:

Avatar 2’yi teslim ettiğimiz gün Avatar 3’ün finali üzerinde çalışmaya başladığımız gündü. Şu an Yeni Zelanda’da çekimleri yapıyorum. Geriye kalan canlı çekim sahnelerini tamamlıyoruz. Yüzde 10 kaldı. Avatar 2’yi yüzde 100 bitirdik ve Avatar 3’ü yüzde 95’ini tamamladık.

Avatar 2 Ne Zaman Vizyona Girecek

Hikayesi ve İsmi Hakkında Bilinenler

Hikaye hakkında çok fazla detay bilinmemesine karşın ilk filmden 10 yıl sonrasını anlatacağı düşünülüyor. Ayrıca hikayenin Pandora’nın sularında geçeceği tahmin ediliyor.

Serinin gelecek filmlerinin isimleri bilinmiyor fakat 2018’de BBC‘de, gelecek 4 filmin şu isimlere sahip olabileceği söylendi:

  • Avatar: The Way of Water
  • Avatar: The Seed Bearer
  • Avatar: The Tulkun Rider
  • Avatar: The Quest for Eywa

Bu kod adları film için kesin olmasa da Cameron bunlar üzerinde durduklarını açıklamıştı.

Avatar 2 Ne Zaman Vizyona Girecek

Avatar Oyuncu Kadrosu Değişti Mi?

İlk filmde rol alan Sam Worthington, Zoe Saldana, Stephen Lang, Sigourney Weaver ikinci filmde de rol alacaklar. Cameron filmde yitirilen bazı karakterlerin geri gelebileceğini söyledi. Tabii ki bu açıklama yıllar önce yapıldığından şu an için geçerli mi bilmiyoruz.

Kadroya bunun dışında yıldız isimler de eklendi. Ünlü oyuncu ve Titanik’in yıldızı Kate Winslet, uzun süredir devam eden Hızlı ve Öfkeli serisinin başrolü Vin Diesel filmde rol alacak gibi gözüküyor.

Cameron ve Sınırları Zorlaması

Titanik, Terminatör, Yaratık yakın zamanda ise Alita: Savaş Meleği‘nin yönetmeni olan Cameron bu filmde de yeni bir yönteme başvurduklarını açıkladı. Filmde bulunan su altı sahnelerinin suyun yansıma yaptırmasından dolayı zor olduğunu fakat Cameron bu durumu aştıklarını ve su altı hareketli yakalama tekniği kullandıklarını söyledi. Cameron izleyicileri sinemada yeni bir tarzla buluşturacaklarını söyledi.

Avatar 2 Ne Zaman Vizyona Girecek

İlk Filmin Büyüsü Duruyor Mu ?

Bu kadar ara verilmesi seri için sağlıklı bir adım mıydı bilinmez ama Avatar uzun süre elinde tuttuğu dünya çapında hasılat rekoru gibi rekorlarıyla bir kült olarak akıllarda. Belki ilk film kadar beğenilmeyebilir fakat yine de uzun süre gündemimizde olacağa benziyor. Bir süre daha beklemekte olacağız.

Merakla Beklenilen Avatar 2 Ne Zaman Vizyona Girecek?” başlıklı yazımızın sonuna geldik. Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!