mandalorian sezon 2

Star Wars Mandalorian Sezon 2 İncelemesi

Tüm Star Wars severlerin yaklaşık bir yıldır beklediği Disney+ üzerinden yayınlanan, Jon Favreau‘nun yönetmenliğinde ve Pedro Pascal‘ın başrolde olduğu The Mandalorian dizisinin 2. sezonunun ilk bölümü, 30 Ekim günü yayınlandı. Sizler de ilk bölümü izlediyseniz gelin Mandalorian sezon 2 incelemesine geçelim. Mandalorian sezon 2 konusu nedir? Mandalorian Sezon 2 Bölüm 1 özeti.

Mandalorian Sezon 2 Konusu

Mandalorian sezon 2 ilk bölümü yani ”Chapter 9” olarak yayınlanan bölüm, ilk olarak bilinmeyen bir gezegende ana karakterimiz Mando ve Baby Yoda’nın ringde dövüş yapılan ve üzerine kumar oynanan bir mekana girmesiyle başlar. The Mandalorian’ın ilk sezonunun sonunda Baby Yoda’yı, onun kendi ırkına (Jedilara) götürme kararı alan Mando, bir yeraltı mafyasından bilgi almak ister. Bu hareketli ve aksiyon dolu başlangıçtan sonra ise Tatooine’de bir başka ”Mandalorian” olduğunu öğrenen ana karakterimiz Mando, rotayı her şeyin başlangıcı olan Tatooine gezegenine çevirir. Sezon 2’de göreceğimiz karakterlere göre sanıyoruz ki Mando, Baby Yoda‘yı Ahsoka’ya ulaştırmaya çalışacak.

mandalorian sezon 2

Mandalorian Sezon 2 Bölüm 1

Tatooine’e inen Mando, sezon 1’de izlediğimiz, tamir droidlerle çalışan Tatooine esnafıyla tekrar görüşür. Onun da yardımıyla şehirde olan bir başka ”Mandalorian”ı aramaya başlar. Tam bu anda, Star Wars severler olarak Boba Fett‘i göreceğiz diye heyecanlanırken karşımıza çıkan kişi, Jawalardan Boba Fett’in zırhını alan şehrin şefi Cobb Vanth‘tır. Cobb’un gerçek bir ”Mandalorian” olmadığı anlayan Mando, kendi öğretilerine göre Beskar zırhını almak ister. Cobb ise bunu kabul etmez ve aralarında anlaşmazlık çıkar. Gerginlik esnasında ise şehirde terör estiren bir Krayt Ejderhası ile tanışırlar. Şef Cobb, Mando’ya ejderi öldürmesi koşulunda zırhı ona vereceğini söyler. Mando ise birçok Star Wars filminde gördüğümüz Tusken Raiderlar ile anlaşarak Krayt Ejderhası‘nı öldürme planı yapar.

mandalorian sezon 2

Son Sahne ve Spoilerlı Tahminler

Mando, Şef Cobb, Tusken Raiderlar ve Mos Pelgo halkı beraberce çölde tuzaklar kurarak Krayt Ejderhası‘nı öldürmeyi başarırlar. Aralarında yıllarca süren anlaşmazlık olan Mos Pelgo halkı ve Tusken Raiderlar barışır. Boba Fett‘in giydiği Beskar çeliğinden olan zırhı da Mando yanına alır ve Baby Yoda ile çölden uzaklaşırlar. Ana karakterimiz aradığı gerçek Mandalorian’ı bulamadı, eli boş döndü diye düşünürken ise son sahnede gördüğümüz Boba Fett tüm izleyenleri şok etti. Acaba şehirde görünen gerçek Mandalorian Boba Fett miydi yoksa Şef Cobb’un giydiği zırhtan dolayı onu mu Mandalorian zannettiler bilmiyoruz ancak Boba Fett’i görmemiz bize açıklıyor ki Mandalorian sezon 2 boyunca Boba Fett ana konuya dahil olacak. Ana karakterimiz Mando ile aralarında da bir anlaşmazlık çıkacağı aşikar çünkü Boba Fett’in babası Jango Fett bir Jedi tarafından (Mace Windu) öldürüldü. Açıklanan oyunculara ve rollere göre de Ahsoka Tano‘yu ve Sabine Wren karakterlerini de göreceğiz.

mandalorian sezon 2
mandalorian sezon 2

Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!


Efe Özay
Galatasaray Lisesi 150. Galatasaray Üniversitesi, İşletme. Bir Parça Tuhaftık Genel Yayın Yönetmeni