Lucid Motors Yeni SUV Modeli

Lucid Motors Duyurdu: Yeni SUV Modeli Geliyor

Lucid Motors bildiğimiz üzere elektrikli otomobiller “üreten” bir firma. Özellikle gündemde Air modeli ve varyasyonları ile adını duyuran marka, bir SUV üzerinde çalışıyor. Lucid Motors, yeni SUV modeli Dream Ahead | Lucid Air Global Reveal adını alan canlı yayın ile duyurdu.

Yeni Düşünceler

Lucid 2016 yılından beri bizlere sedan modeli olan Air varyasyonları hakkında açıklamak yapmakta. Verilen değerleri ile piyasa üzerinde ciddi bir marka olduğunu gösteren Lucid, ilk kurulduğu günden beri batarya konusunda deneyimli bir marka.

Bu nedenle güven duymamız için bir zemin hazırlayan Lucid, Air modeli hakkında çok sayıda bilgi sunan bir canlı yayın gerçekleştirdi. Batarya, şarj, elektrik motorları ve tasarımlar hakkında bilgi ile boğulduğumuz canlı yayında çok sayıda soruya cevap verildi.

Bu akışta devam eden yayında “Project Gravity” adında bir ekran ile karşı karşıya geldik. Kısa süreler boyunca görebildiğimiz üzere Lucid Motors yeni bir SUV modeli üzerinde çalıştığını anlayabiliyoruz.

Peki Neden SUV?

SUV modeli günümüzün en çok tercih edilen otomobil tipi. Üreticiler bu konuda artan talebe cevap verebilmek ve kendisine bir pay ayırabilmek için SUV modellerine odağını çevirmekte. Böyle bir dönemde ise Lucid gibi markaların bu pazara dahil olmaya çalışmaları gayet normal bir durum.

Tasarım

Lucid Motors Yeni SUV Modeli

Tasarımına baktığımız zaman Air modeline benzer olduğunu görebiliyoruz. Bunun sebepleri markalaşma veya performans olarak adlandırılabilir.

Bugün herhangi bir ürünün tasarımını gördüğümüz zaman hangi markaya ait olduğunu tahmin edebiliriz. Bu markalaşma için çok önemli bir adımdır. Lucid Motors markalaşma adı altında bunu yapıyor olması çok olası.

Aynı zamanda performans elektrikli otomobiller için kırmızı çizgidir. Ve Air modelini incelediğimiz zaman oldukça iddialı veriler sunmakta. Bu verileri sadece donanım ve yazılım ile bizlere sunması çok olası görülmemekte. İşte burada konuya tasarım devreye girmekte.

Rüzgârın akışını sağlayan ve devam ettiren Air tasarımını SUV modelinde görmemiz çok sürpriz olmamalı.

Fakat bir SUV modeli olduğunu ve Air modelinden farklı olduğunu düşünürsek sahip olduğu tasarımı tekrardan gözden geçirmeliyiz.

Öncelikle daha keskin kenarlı bir yapı var. Hâlihazırda olan tasarımlar ile benzerliği bulunmamakla birlikte çizgisel tasarım yer almakta. Cam yapının bütünlüğü korunmuş. Son iki yıl içerisinde çıkan tasarımlar ile ortak bir dile sahip. Özellikle jant tasarımı aerodinamik yapı için önemli bir noktada.

Teknik Veriler

Lucid Motors Yeni SUV Modeli

Teknik veriler tanıtımda paylaşılmadı. Fakat bu konuda elle tutulur bir şey görebildiğimize göre Lucid yakın zamanda bu konu hakkında paylaşım yapacaktır. Bu paylaşımın yapılması ile rakipleri ile kıyaslayabiliriz.

Canlı Yayın Tekrarı

Canlı yayının tekrarını izleyerek Air modelini ve diğer enerji çözümlerini inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda soru – cevap kısmında verilen cevaplar ile çok sayıda soruya cevap bulabilirsiniz.

SUV modelini görebilmek için 43. dakikadan itibaren izlemeye başlayabilirsiniz.

Lucid Motors Duyurdu: Yeni SUV Modeli Geliyor” başlıklı yazımızın sonuna geldik. Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!


Ayhan Doğa Tanrıverdi
Hacettepe Üniversitesi'de tasarımcılık okuyorum. Gündüz vakti müzik dinleyerek otomobil tasarlıyorum. Gece olunca Bir Parça Tuhaftık'da yazı yazıyorum.