Love and Monsters Spoilersız İnceleme

Love and Monsters Spoilersız İnceleme

Post-apokaliptik yani kıyamet sonrasını anlatan ve kahramanların yaşam mücadelesi verdiği filmleri izlemeyi birçoğumuz seviyoruz. 2020 yılında vizyona girmesi planlanan fakat pandemi dolayısıyla 2021 yılında Netflix aracılığıyla izleyicinin beğenisine sunulan Love and Monsters (Aşk ve Canavarlar) filmi de hem komedi hem de dram unsurları barındıran bir post-apokaliptik yapım. Güncel IMDB puanı 7.0 olan film bir süredir Netflix Türkiye‘deki en popüler yapımlar kısmında da başı çekiyor. Love and Monsters konusu nedir? Love and Monsters karakterleri ve Love and Monsters’ı izlemeli miyiz? Hazırsanız Love and Monsters spoilersız inceleme yazımıza başlayalım.

Love and Monsters Konusu

Film anlatıcının bir meteorun parçalanması sonucu dünyadaki böcek ve küçük yaratıkların büyüyerek canavarlara dönüşmesini anlatması ile başlıyor. Bu olay üzerine birçok insan ölürken sağ kalanlar koloniler halinde kendilerine sığınak yaparak ve canavarlarla savaşarak yaşam mücadelesi veriyorlar. Filmin başrolü Joel (Dylan O’Brien) ise savaş ve cesaret konularında hem deneyimsiz hem de kendisine güvenilmeyen biri. Joel bu durumdan bıkması ve en son yedi yıl önce gördüğü kız arkadaşının kolonisine ulaşmaya karar vermesi ile imkansız bir yolculuğa çıkıyor.

Love and Monsters Spoilersız İnceleme

Anlayabileceğiniz üzere film birçok klişeyi ve absürt ögeyi içinde barındırıyor. Çok klişe görmüş biri iseniz ve bu tür filmleri izlemekten de fazlaca zevk alıyorsanız veya klişelere çok aşina değilseniz Love and Monsters filminin hikayesi sizi tatmin edebilir. Eğer klişe görmek istemiyorsanız bu sizin izlemeniz gereken film kesinlikle değil. Bunun yanında film gereksiz dramatik ögeler barındırmasına rağmen komedi ve dramı güzel dengeliyor, bu nedenle hiç beklentiye girmeden ve kafa boşaltmak için izlendiğinde keyifli olabilecek bir film.

Love and Monsters Karakterler

Film genellikle Joel karakteri ve onun yolculuğu üzerinden ilerliyor. Dylan O’Brien’ı da başrolde görünce filmin ilk başlarda Labirent serisine benzediğini fakat kurgu ilerledikçe bu fikri geride bırakarak birçok klişenin sonucu ortaya çıkan hafif eğlenceli ve hafif sıkıcı birgişe filmi” olduğu ortaya çıkıyor. Joel’e dönecek olursak, kendisi bana çok fazla hissettiren bir aptal imajına bürünmüş şanslı bir başrol. Sürekli işleri yaver giden başrolleri izlemeye evet çok alıştık ama bu kadar da abartıldığında filmin en azından çok daha absürt bir hal almasını ve tamamen bir komedi filmine dönmesini bekliyorduk. Bu durumda Joel gibi bir başrolle Zombieland tadında bir komedi filmi izleyeceğimizi düşünürken bu olaylar genel bir absürt anlatıma bağlanmadığı için kendi saçmalıkları ile kalıyorlar gibi hissettiriyor.

Love and Monsters Spoilersız İnceleme

Filmin asıl yıldızı ise kalbimizi eriten Boy isimli köpekti. Post-apokaliptik yapımlarda bir köpeğin varlığı da klişeleşiyor olsa da bu filmde en sevdiğim detaylardan biri oldu. Çok akıllı ve şirin bir köpek olan Boy izleme zevkini kesinlikle yükseltiyor. Bunun yanında filmdeki diğer karakterlere hem hikayeye olan katkıları hem de kişilikleri açısından çok önem verilmiyor ve sığ kalıyor. Özellikle filmin kötüsü fazla kalitesiz tasarlanmış. Joel’in yolunun kesiştiği insanlar ise bir arka planla derinleştirilmeye çalışılmış ama sığ olmaktan öteye geçememiş. Yine de tüm bunlar göz ardı edilebilir. Ne de olsa günün sonunda bu Joel’in hikayesi.

Filmi İzlemeli Miyiz?

Love and Monsters Spoilersız İnceleme

Film izleyenlerin bir kısmı tarafından beğenilmezken, bir kısmı tarafından da kafa boşaltmak ve eğlenmek için izlenebilecek, türünün güzel bir örneği olarak nitelendirildi. Kesinlikle bir başyapıt olmayan (ve olmak için pek de çaba sarf etmeyen) Love and Monsters arkadaşlarla oturup izlenebilecek eğlenceli bir film. Eğer kıyamet senaryolarını seviyorsanız keyifli hikayesi ve kaliteli görsel efektleriyle Love and Monsters listenize ekleyebileceğiniz bir film.

‘Love and Monsters Spoilersız İnceleme’ adlı yazımızın sonuna geldik. Bizleri Instagram veTwitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!