Kötü Dizi ve Film Karakterleri

Gerçekten Sevmeli Miyiz? – Hayatımızda Yer Edinmiş Kötü Dizi ve Film Karakterleri

Halkımız hem yerli hem de yabancı onlarca kötü dizi karakterini adeta göz bebeği haline getirmiş, ellerinden gelse koruyup kollayacak kadar sevmiştir. Durum böyle olsa da bu karakterlerden bazıları aslında bu sevgiyi ne kadar hak ediyorlar? Bu içeriğimizde sizlerle birlikte dizi ve film severlerin aklında yer edinmiş kötü karakterleri kötü dizi ve film karakterleri içeriğimizde listeleyeceğiz.

İşte Kötü Dizi ve Film Karakterleri Listemiz:

1 – Süleyman Çakır

Kötü Dizi ve Film Karakterleri

Kötü dizi ve film karakterleri listemizin ilk karakteri ise Süleyman Çakır. Halkımızın arkasından cenaze namazı kıldığı efsane karakter Süleyman Çakır şüphesiz ki televizyonumuzun en unutulmaz karakterlerinden biri. Oktay Kaynarca‘nın muhteşem oyunculuğu ve Kurtlar Vadisi‘nin kaliteli senaryosu sayesinde efsaneleşmiş bu karakter mafya için çalışan, adam öldüren ve kanunsuz bir adamdır. Bu kadar sevilmesi bir dönem ülkemiz gençlerinin mafyacılığa soyunmasına sebep olmuştur.

2 – Walter White

Kötü Dizi ve Film Karakterleri

Geldik herkesin favori kimya öğretmeni ve uyuşturucu üreticisine. Breaking Bad drama dizisinin unutulmaz karakteri olan Walter White, kanserden ölmekte olan bir kimya öğretmenliğinden kanun tanımaz bir uyuşturucu üreticisi olmaya geçmiş bir aile babasıdır. Dünya’nın en iyi dizilerinden birinde izlediğimiz inanılmaz kaliteli bu karakter kendi ailesi iyi olsun diye her türlü kötülüğü yapmaya razı bir adamdır. Etrafındaki herkesi kendi emelleri uğrunda manipüle eden bu adam gerçekten sempatiyi hak ediyor mu?

3 – Kuzey Tekinoğlu

Kötü Dizi ve Film Karakterleri

Sıradaki karakterimiz ise Kuzey Güney dizisi ile birlikte oldukça popüler olan ve hala replikleri dillerde dolaşan Kuzey Tekinoğlu karakteri. Vizyonda olduğu yıllarda gerekli popülerliği görememiş, ancak yıllar sonra yeniden replikleriyle gündemde kalmayı başaran bu drama dizisini izlemeseniz bile mutlaka bir sahnesine denk gelmişsinizdir. Kabul ediyorum, listemizdeki diğer isimler kadar kötü birisi değil Kuzey. Yine de, durduk yere insanlara saldıran, yasa dışı bahis oynatılan yerlerde dövüşen ve kadınlara gerçekten kötü davranan bir adam olduğunu söyleyebilirim. Bir kadına aşık, bir başkasıyla evli ve diğeriyle flört halinde olması da ne kadar iyi bir adam olduğunu sorgulatıyor.

4 – Arthur Fleck / Joker

Kötü Dizi ve Film Karakterleri

Toplum tarafından ezilen, zarar gören bir adam Arthur. Bu sebeple ona sempati duyup, yanında olmak istiyoruz, ki bu gayet normal. Yine de, toplum size ne kadar kötü davranırsa davransın insanları öldürüp, büyük eylemlere ve zarara sebep olmamalısınız. Masum olduğunuz halde size haksızlık yapıldı diye binlerce masumun canını yakacak hareketler yapmak doğru değil. Arthur Fleck akıl hastası ve tedavi görmesi gereken bir adam.

5 – Ramiz Karaeski / Dayı

Kötü Dizi ve Film Karakterleri

Dürüst olmak gerekirse Ramiz Dayı hakkında kötü konuşmak beni pek mutlu etmiyor. Ancak Ramiz Karaeski güç için birçok suç işleyen bir insan. Üstelik en yakın dostunun aşık olduğu kadına aşık olan ve duygularına gem vuramayan bir adam. Evet, Ramiz‘in Kenan ve Selma‘nın arasına girmesi hayırlı bir sonuç doğurmuş ama iyi bir niyetle yapmadığı kesin. Tabi bunlar yaşanırken halihazırda bir ailesi olduğunu da göz önünde bulundurmak lazım.

6 – Sheldon Cooper

Kötü Dizi ve Film Karakterleri

Sert bir dönüşle Sheldon Cooper‘a geliyoruz. Bu dahi fizikçi tam bir baş belası. Kıskanç, kontrolcü, küçümseyici, bencil, egoist, ırkçı… Liste uzayıp gidiyor. Etrafındaki herkese yük, insanların tadını kaçıran ve onlara eziyet eden bir karakter en temelde. Sosyal meselelerdeki amatörlüğünü izlemek eğlenceli olsa da hiç kimse gerçek hayatında böyle bir insan istemez.

7 – Burhan Altıntop

Kötü Dizi ve Film Karakterleri

Son ismimiz herkesin göz bebeği Burhan Altıntop. Türkiye’nin en komik karakterlerinden biri olmanın yanında bir anlamda da karmaşık bir karakterdir Burhan Altıntop. Sürekli kendini kabul ettirme, ait olma, topluluğun bir parçası gibi hissetme çabasındadır. Kendinden “zayıf” olanlara karşı kaba (işi düşmedikçe) kendinden “güçlü” olanlara karşı süt dökmüş kedidir. Kadınlara karşı tavırlarıyla cinsel kimliğini bile uyum sağlamak için bastırdığını söylemek mümkün. Çalışanlarına, komşularına tavırları özellikle iticidir.

Bu karakterlerin her biri kendi alanlarında gerçekten önemli yer tutan, kaliteli yazılmış ve başarılı oyunculuklarıyla “kötü dizi karakterleri” dir. Bu liste hiçbirinin değerini azaltmaya yönelik değildir, yalnızca başka bir açıdan bakmanız içindir.

Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!