Koronavirüs Pandemisine Yakından Bakmanızı Sağlayacak 15 Fotoğraf

Koronavirüs salgını ülkemizde ve dünyada etkisini sürdürmeye devam ediyor. Ülkemizde yaşadığımız durum, dünyadaki durumdan daha hafif hali. Dünyada, ülkemize göre kat kat sarsıcı bir durum yaşanmakta. Bu durumu sizlere en yakından gösteren, bir nebze de hissettirmeyi başaran fotoğrafları sizler için listeledik.

Koronavirüs pandemisine karşı alınan tedbirler, sağlık çalışanlarını ilgilendiren önemli bir durum. Bu durum karşısında kendisini en önemli şekilde konumlandıran taraf ise halk. İnsanların doğru bilinç ile kendisine ve etrafındakilere yardım edebilir. Her tekil bireyin gerçekleştirdiği davranışlar, çoğul bireyleri ilgilendirdiği gerçeği ortada.

Bu korkunç salgına karşı en çok etkilenenleri ve günümüzde alışa gelmemiş kareleri sizlere aktardık. Tarih sayfalarında bulunacak bu kareler şimdiden bizlere çok şaşırttı.

Sağlık görevlisi Patricia Rodriguez 6 Nisan Yonkers, 12 saatlik vardiya sonra bir dizüstü bilgisayarda raporları doldurur.

John Moore / Getty Images

Kişisel koruyucu ekipman giyen sağlık görevlileri, 6 Nisan New York’taki Yonkers’deki evinde COVID-19 semptomları olan ağır hasta bir hastaya entübe ediyorlar. 92 yaşındaki adam geldiğinde zor nefes alıyordu ve taşımadan önce hızlı bir entübasyon yaptılar. John’s Riverside Hastanesi’ne ambulansla götürdü. Soldan: Sağlık görevlileri Capt. AJ Briones, Michelle Melo ve Carlos Cabrera.

John Moore / Getty Images

Stamford EMS’li sağlık görevlileri, 2 Nisan’da Connecticut’taki Stamford’daki Stamford Hastanesine bir hasta taşıyorlar. Stamford EMS çağrılarının çoğu şimdi koronavirüs hastaları içindir.

John Moore / Getty Images

Sağlık görevlisi Randy Lilly, 4 Nisan Stamford, Stamford Hastanesi’ne ambulansla giderken ateşli 10 aylık bir çocukla oturuyor. Ateş, COVID-19’un yaygın bir belirtisidir, ancak küçük çocuklu vakalar nispeten nadirdir. Çocuğun durumu bilinmiyor.

John Moore / Getty Images

Kişisel koruma ekipmanı giyen sağlık görevlileri, COVID-19 semptomları gösteren bir hastayı 4 Nisan Stamford, Connecticut’taki dairesinden taşımaya hazırlanıyor.

John Moore / Getty Images

Kişisel koruyucu ekipman giyen bir Yonkers itfaiyecisi 6 Nisan Yonkers’deki tıbbi bir çağrıya cevap verdikten sonra radyoya konuşur.

John Moore / Getty Images

Stamford EMS’li sağlık görevlisi David Brody, bir meslektaşının 2 Nisan’da Connecticut Stamford’daki Stamford Hastanesine nakledilmeden önce bir hastayı tedavi etmesini izliyor.

John Moore / Getty Images

Kişisel koruyucu ekipman giyen bir Empress EMS çalışanı, ambulansın 6 Nisan’da Yonkers, New York’taki şüpheli bir COVID-19 hastasını taşıdıktan sonra bir sedye dekontamine ediyor.

John Moore / Getty Images

COVID-19 hastaları, 6 Nisan, New York’un Bronx ilçesinde, Montefiore Tıp Merkezi’nin Wakefield kampüsüne geliyor. Hasta transferleri, Westchester County ve New York City’nin merkez üssündeki vaka yükleri dışında bunalmış hastanelere yardımcı olmak için tasarlandı.

John Moore / Getty Images

EMS’den sağlık görevlileri şüpheli bir COVID-19 hastasını 7 Nisan’da New York, Vernon Dağı’ndaki bir evden taşıyor.

John Moore / Getty Images

New York’taki eski hareketli Times Meydanı’nda polis. 

Spencer Platt / Getty Images

Bir cenaze çalışanı, Brooklyn Hospital Center’da gömülmek üzere bir ceset almaya hazırlanıyor.

Lev Radin / Pacific Press / Getty Images

Bir hasta Seattle’daki Washington Üniversitesi Kuzeybatı Poliklinik Tıp Merkezi tarafından kurulan sadece randevu olan bir sürücü kliniğinde COVID-19 için tarandıktan sonra hemşireler ellerini dezenfektanla temizler.

Karen Ducey / Getty Images

New York itfaiye ekipleri Manhattan’daki NYU Langone hastane merkezinde sağlık çalışanlarını alkışlıyor.

John Nacion / NurPhoto / Getty Images

Bir tıp uzmanı Somerville, Massachusetts’teki Somerville Hastanesinde bir çadırda bir hastanın koronavirüs testini başka bir kişiye teslim eder.

David L. Ryan / Getty Images

Bizi Instagram ve Twitter‘dan takip etmeyi unutma! Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere. Şimdilik sağlıcakla kalın.


Enes Ergovan
Dizi Otağ ve Film Otağ sayfalarında yönetici, sinemaya düşkün, deli gibi dizi izleyen ve yorumlayan. Kısaca 'normal insan' da denilebilir.