Karantinada Oynanacak Oyunlar – 2

Kendi sağlığımız ve başkalarının sağlığı için evde kalmamız gereken bu zorlu süreçte oynayabileceğiniz birkaç naçizane tavsiyeyi ‘Karantinada Oynanacak Oyunlar’ başlığı altında vereceğim. İlk öncelikle şunu söyleyeyim, bu liste tamamen hikaye temalı olacak. Çünkü bence rekabet temalı online oyunlar şu sıra daha fazla tilt edebileceği için ben hikayeli oyunları tercih ettim. O zaman fazla bekletmeden başlayalım.

Mafia 2

Karantinada oynanacak oyunlar listemizin ilk oyunu Mafia 2. 2. Dünya Savaşı’nın sonlarında Sicilya Adasında görev yapan Vito Scaletta isimli adamın ailesi Amerika’da yaşayan İtalyan kökenli bir ailedir. Savaştan sonra ailesinin yanına dönen Vito, hayatını devam ettirmek ve ailesine muhtaç olmamak için her türlü işi yapabilmektedir. Bu yüzden eski dostu Joe Barbaro ile mafya işlerine girişirler.

Assassin’s Creed Serisi

Suikastçilerin ve Tapınakçıların karşı karşıya geldiği bu dünyada, her şey mübahtır. Bu seriye bir başlık altında bakmak istedim çünkü en az bir tanesini oynayan diğer oyunları da oynamak isteyecektir. Size kişisel olarak en sevdiğim oyunlarını sayayım o zaman:

  • Assassin’s Creed 2 (1400 Floransa’sı)
  • Assassin’s Creed Revelations (1500 Osmanlı’sı)
  • Assassin’s Creed Black Flag (1700 Karayipleri)
  • Assassin’s Creed 3 (1700 sonları Amerikan Devrimi zamanları)

The Walking Dead

Klasik Telltale Games mantığıyla kelebek etkisi (verdiğiniz karara göre hikayenin akışı değişir) mantığıyla devam eden film gibi akan şahane bir oyundur. Ayrıca dizisini de tavsiye ederim :).

Gta 4

Gta serisinin her oyununun ayrı ayrı bir güzelliği var fakat Gta 4’e ayrı olarak değinmek istedim. Çünkü 2008 yapımı olduğu için hem düşük sistemli bilgisayarlarda bile bir sorun yaratmadan oynanabiliyor, hem de Rockstar Games’in yeni grafik motorunu denediği ilk oyun olduğu için kalitesiz bir grafik motoru var diyemeyiz. Gta 4’ün hikayesinin de karanlık ve sürükleyici bir yanı olduğu için oynama fırsatınız olmadıysa oynamanızı kesinlikle öneriyorum. İşte bu sebeplerden ötürü önceden bakamamış veya Gta serisinin en sönük oyunu olduğu için oynamak istemediyseniz bu karantina günlerine biçilmiş kaftan.

Crysis Serisi

Türk yapımı olduğu için göğüs kabartan bu efsane seriyi de yazımıza koymasak olmazdı:

İlk oyunda, tüm serinin baş kahramanı Prophet ve ekibi nanosuitleriyle birlikte Kuzey Kore’nin işgal ettiği Lingshan adasına Korelilerin rehin aldığı gazetecileri kurtarmaya gider. Ancak adada yalnız değillerdir uzaydan gelen cephler çoktan adaya yerleşmişlerdir. İkinci oyunda dünya istilası başlamıştır ve ortalıkta kaos hakimdir. Hem CELL birliklerine hem de cephlere karşı amansız bir mücadeleden sonra New York kurtulur ve oyunun başında intihar eden Prophet geri döner. Serinin son oyununda Prophet eski silah arkadaşlarının yardımıyla bir önceki oyundan kalan mücadeye devam eder.

COD: Black Ops ve Modern Warfare Serileri

Call of Duty’nin belki de en iyi iki serisini oynama fırsatı olmayan veya hiçbir şekilde Call of Duty oynamayanlar için tavsiye serilerdir. Sadece bu iki seri bile sizi haftalarca idare edebilir. 🙂

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Bizleri Instagram ve Twitter hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Diğer içeriklerimize de göz atmayı unutmayın!